kuska kuska komentáře u knih

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Myslím, že tuhle knížku budu mít ještě dlouho v hlavě. Moje zvědavost, jak to dopadne s příběhem mě nutila číst dál a dál. Kniha je plná emocí, které vyvolávaly u mě touhu knihu neodložit a neustále číst a to si u knih cením.

16.11.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

To není fér. Proč to skončilo pravě tak? Já chci pokračování a to nejlépe hned. Tento díl asi pro mě nejlepší.

15.10.2016 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Kniha byla drsná, jako ostatně všechny knihy s námětem "hry", každopádně mi nevadila spojitost s hunger games, protože styl psaní je úplně jiný i vlastně charakteristika postav, autor se zaměřuje na jiné detaily. Při čtení mi vůbec nepřipadalo, že by už podobný příběh vyšel a že to bylo krátke, no a co, vše podstatné se tam odehrálo :)

15.09.2016 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Luxus....

13.06.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Budu stručná. Knih s touto tématikou je opravdu hodně, ale líbil se mi styl psaní a citáty vložené do textu, které nutily k zamýšlení a vůbec celá ta knížka a myšlení Thea bylo zajimavé.

24.05.2016 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nemůžu říct, že se mi knížka líbila, na tady toto to opravdu nejde. 5* dávám za to, že vůbec někdo měl odvahu o tom napsat. Muselo to být opravdu těžké. Jsem ráda, že jsem si to přečetla.

04.04.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Musím říct, že to byla kravina.... možná že nápad byl skvělý, ale provedení, nezlobte se na mě, ale připadalo mi to, jako by někdo psal fantasy slohovku na základní škole - nápad OK, ale realizace... prostě strašně překombinované a ty obludy-hrůza. Místy jsem se opravdu ztrácela, možná, že to byl záměr, přece je to říše divů, ale mě se to opravdu nelíbilo. Jedna hvězda za nápad a duhá za jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila a to byl Morfeus.

01.03.2016 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak na tuto knihu jsem se těšila a po dlouhém očekávání přišlo velké zklamání. Kniha mi připadala celkem o ničem. Celou dobu se tam nic pořadného nestalo a těch posledních pár stránek, kde se něco dělo bohužel netačilo abych dala lepší hodnocení. Na druhou stranu kniha se dobře četla a za styl psaní dávám 3*. Každopádně pro mě fangirl lepší.

01.03.2016 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Tak to byl teda super! Za jedno odpoledne přečtené. Nechápu, jak někdo může napsat smyšlený příběh, aby z něho byla cítit každá emoce, která se mezi dvojicí korespondentů odehrává. Příběh byl opravdu takový syrový, že jsem se opravdu dokázala vcítit do hlavních hrdinů. A ten konec, to jsem opravdu byla naštvaná, ale na druhou stranu kdyby to skončilo jinak, bylo by to strašne klišé.

28.02.2016 5 z 5

Nedokončené príbehy Nedokončené príbehy J. R. R. Tolkien

Určitě zajimavé dodatky z tolkienova světa. Myslím, že by zaujala každého milovníka Středozemě. Je pravda, že některé informace bych nemusela vědět, jiné zas byly pro mě zajímavé, prostě každý znalec Středozemě si tam najde to své...

05.01.2016 4 z 5

Húrinove deti Húrinove deti J. R. R. Tolkien

Ten kdo miluje Silmarillion, kdo miluje Pána prstenů, kdo miluje Hobita, kdo miluje Tolkiena, tak bude milovat i Húrinovy děti.

02.12.2015 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak před tímto dílem musím smeknout. Je to něco neuvěřitelného. Jednu chybu to má a to, že jsem před touto knihou četla Pána prstenů a to způsobilo, že mě přednostně zajímaly osudy hlavních postav Pána prstenů a vše co s nima souvisí, ale na tom nic nemění, že to je nepopsatelné dílo v dobrém slova smyslu a pan Tolkien je pro mě "Bůh" fantasy světa. Tuto knihu lze buď milovat nebo odložit a více se k ní nevracet. Osobně jsem ráda, že jsem ji zvládla přečíst, protože jsem se dozvěděla mnoho o světě Středozemě a o tom, co bylo před tím, než byly vyrobeny ty prsteny a tak nějak to všechno do sebe zapadlo, no prostě bomba.

28.11.2015 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Dlouho jsem uvažovala kolik hvězdiček dát a co vůbec napsat o této knize. Shrnu to tak, že ze začátku jsem silně pochybovala, jestli tu knížku vůbec dočtu, ale jsem ráda, že jsem to vydržela. Knížka mě tak chytla, že jsem pořád o ní musela uvažovat. Zajímavé téma. Myslím, že 4 hvězdy si zaslouží.

18.11.2015 4 z 5

Musím říct, že tahle knížka byla super. Četla se lépe, než Pán prstenů, byla to prostě taková krásná pohádka pro děti, předkreslující děj Pána prstenů, který mi už trošičku přišel jako pokračování pro dospělé. Musím smeknout před autorem všech těchto knih, protože vymyslet něco takového, fantastický svět plný elfů, trpaslíku a dalších bytostí, k tomu aby ještě každá myšlenka, každý střípek do sebe zapadal jako kousíček puzzle, to dokáže jen Pan spisovatel. Velké díky za tyto příběhy.

27.10.2015

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Konečně pořádná upírská knížka, kde nejsou upíří jenom nezničitelní playboyové. Knížka se velice dobře četla a uměla vtáhnout do děje. Nejlepši na to bylo, že podstatná část se odehrávala v České Republice. Musím ale říct kdo nemá rád jatka, tak až to radši ani nečte, pro mě ale super

12.08.2014 5 z 5