Pod Annapurnou svítá modře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Pod Annapurnou svítá modře je rozkročena mezi opravdu inspirativním příběhem a cestopisem. Hlavní hrdina je obyčejný bankovní úředník, který žije svůj zdánlivě spokojený, úspěšný a "nalinkovaný" život. Ovšem jen do chvíle, kdy se "něco" stane a on odjede do Himálaje, aby absolvoval 220 km dlouhou pěší pouť kolem Annapurny. Neuvěřitelné? Možná, Ale občas musíte všeho nechat a vylézt na kopec, abyste uviděli svůj život z jiné perspektivy. Cesta a náhodná setkání s lidmi utvářejí a mění názor hlavního hrdiny na svět, vlastní život a ostatní lidi. A vedou až k okamžiku, kdy musí volit a vybrat si svoji další životní cestu. Otevře nové dveře a vstoupí do neznáma?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390570/big_pod-annapurnou-svita-modre-yyp-390570.jpg 4.6112
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Pod Annapurnou svítá modře

helena842
17.09.2021

Knížku jsem četla jedním dechem, fotografie výborně doplňují text. Místy je nicméně opravdu cítit, že je to román více než cestopis, ale knížka se mi i tak moc líbila a doporučuji ji.

Tops
28.08.2021

Kniha mě celkem zaujala jako cestopis a fotky potěšily, příběh už méně. Je plný otřepaných klišé, která jsou jistě založená na pravdě, ale přijde mi dost zbytečné, že člověk musí dojet na druhou stranu světa, aby si uvědomil, že se naše společnost honí za penězi a kariérou místo toho, aby se soustředila na ty skutečně důležité věci. Žádné opravdu objevné uvědomění od knihy nečekejte, jak už psali ostatní, je to spíš taková oddechovka a pohádka pro dospělé. Moje zklamání nicméně pramení hlavně z toho, že mi kniha byla doporučena jako něco hlubokého a duchovního, takže věřím, že čtenáře, kteří takové očekávání nemají, může hodně potěšit.


Carpinus-CZ
11.07.2021

Moc hezká kniha, která mě nakonec velmi oslovila. Začátek mě ještě úplně nezaujal, ale jak Marek opustil hlavní město do hor, příběh a cesta začaly být velmi inspirativní. Moc se mi líbily zápisky v deníku, kniha člověka opravdu donutí popřemýšlet o podstatě lidského života a takovou cestu by v dnešní době a západním uspěchaném komerčním světě potřebovala podstoupit většina lidí. Kdo by se na takovou cestu rád nevydal. Hodně by mě zajímalo, do jaké míry bylo vše autentické a z jaké části se jedná o vymyšlenou fikci. Jestli se vše opravdu stalo tak, jak je v knize popisováno, na skutečné autorově cestě, nedivím se tomu, že se jednalo o cestu, která člověku promění po všech stránkách jeho celý život. Ale nevím, zda vůbec šlo alespoň zčásti o autorův autobiografický příběh skutečné cesty. Konec mě trochu zaskočil, ten spíše podpořil domněnku jisté fikce o pohádce o životní pouti po horách ..

pedobro
11.07.2021

Děj místy působí jako pohádka pro dospělé, ale není to vlastně to, co všichni čas od času potřebujeme? Nedávno se mě jeden známý ptal, proč vlastně tolik čtu.
...abych mohla žít víc než jen jeden život...
Prostřednictvím této knihy jsem se mohla dostat do míst, kam se s největší pravděpodobností nepodívám a měla jsem tolik kuráže, kolik mít v životě nejspíš nebudu... A o tom to je :-)

tereza1198
09.07.2021

Sebrat se, odejít od rutiny a prožít nějaké to dobrodružství. To bylo na knížce fajn. Jinak to byla příliš velká pohádka. Hrdina bez zkušeností a po letech sezení za stolem obejde sám půlku Himalájí. Žádné popisy puchýřů, vyčerpání, žádná zažívací traumata. Prostě výlet na Kokořín. Potkává jen přesně ty typy lidí, které potřebuje. Meditující mnichy, volnomyšlenkářské kamarády, sexy medičku, lékaře s operační výbavou v batohu. Trekové hůlky se míhají, nohy žerou kilometry, počasí krásné, hory panoramatické a na konci čeká sebeuvědomění.... a možná láska.
Nádherná pohádka pro dospělé. Vlastně hrdinovy knihy závidím. Prožil krásný a inspirativní příběh.

Odetta889
20.06.2021

Taky bych chtěla tohle prožít. Ale tolik odvahy nemám. Škoda. Musí to být neskutečny. Tohle poznání sama sebe.

Asterixxka
13.06.2021

Čtivá kniha, fotky jí dodaly ten správný punc cestopisu - zároveň rozebírá vnitřní pocity člověka, který se vydává na cestu (nejen jako turista, ale hlavně za svým - třeba - osudem), zamýšlí se nad skutečnostmi dnešní doby a odlišnosti moderní civilizace od života lidí v horách. Mám ráda knihy k zamyšlení a i cestování, takže splnila mé očekávání. Dějová linka s Anne je tak krátká a drobná, že mi tam nepřekážela, navíc, co by byla cesta vstříc osudu bez lásky, že :-)

heliholt
22.04.2021

Začátek a zápletka ve mně vzbuzovala tak trochu dojem červené knihovny, ale popis samotné cesty v horách to napravil. Kéž bychom dokázali všichni, co nežijeme svůj pravý život, ale většinou život, který je nám nalinkován výchovou, obavami z toho, že někoho zklameme, nebo že se to nemá, udělat ten správný krok a žít život, který naplní naše představy.

1