kulatina kulatina komentáře u knih

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Tak to člověk kouká, co se dělo v klášterech v Irsku. Příběh dle skutečných událostí mne zasáhl, a donutil přečíst si i další fakta na wikipedii, a podivat se na film Padlé ženy, kterým byly tyto udalosti ještě více přiblíženy. Člověk zírá, kolik skandálů ještě na církev vyplave a co vlastně znamená LÁSKA. Dávám nejvyšší hodnocení.

18.03.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Uff! Takhle napínavou moderní štafetovou detektivku jsem dlouho nečetla. Vše propracované, srozumitelně podané, v hlavní roli sympatický detektiv Hunter. Nejdříve jsem četla po večerech a ráno, posledních 60 stran i při vaření oběda s vařečkou v ruce. :-) Doporučuji všem i jako varování, s čím vším se na internetu můžeme setkat. 5 hvězdiček.

06.11.2016 5 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Zajímavý příběh se dvěma dějovymi linkami u kterého se nestačíte nudit. Nejvíc se mne dotknul popis hrůzných léčebných praktik v psychiatrické léčebně v padesátých letech, na kterém celý příběh stojí, dál neprozradím, jen to, že na konci do sebe vše zapadne jako kostičky lega, a hlavou se vám promítá, jak tohle dokázala autorka vymyslet. Tedy klobouk dolů!

13.02.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Velmi pěkné podaný silný příběh matky, která si adoptovala cikánecku, její původ tutlala celý život a s jeji mentalitou bojovala pořád. V příběhu se střídají dvě roviny, z pohledu autorky v průběhu výchovy dcerky a současné padesátileté ženy, ktera ztratila iluze a ideály, která hledá odpověď na otazku "Kde se stala chyba?"

20.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha je rozdělená do kapitol, kde se střídají dvě časové linie, pohled DCERY, a pohled OTCE, i když jde víceméně o vyprávění, přímá řeč se objevuje méně, kniha je ale zajímavě napsaná, a když jsem se konečně sžila s tímto stylem psaní, propadla jsem příběhu, děj vrcholil a já byla v očekávání emocí, ale příběh náhle skončil. Chybělo mi delší vygradování děje, a pozvolné ukončení příběhu, emoce, které v této situaci prostě musely nastat a které člověk očekával a těšil se na ně, aby mohl také uronit slzičku. Škoda.

26.07.2020 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Milý optimistický příběh kvetoucího mládí mladého děvčete ze začatku 20. století, ozdobeného krásnou přirodou, do niž je příběh posazen. Pro všechny, kteří si chtějí odpočinout mezi severními detektivkami.

14.07.2019 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Tak to bylo zajímavé téma! Příběh ženy a jejich dětí založený na známém rčení, že MINULOST TĚ VŽDY DOŽENE. A také o tom, že dětem se prostě vzdycky musí říci pravda, i když to stojí něčí život (a tady o život opravdu jde). Na příběhu je opět dobře vidět, jak dítě potřebuje znát kořeny svého života, a nemá smysl neco zatajovat, až vyroste, zasáhne osud, a pravda vyjde najevo ....

14.07.2022 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Ano, dobře se to čte po všech Mornštajnovkách, opravdový relax u krásného historického románu se šťastným koncem. Libilo se mi propletení příběhu s historickými fakty, a mile mě potešilo setkaní hlavniho hrdiny s posledními dny našeho středověkého kněze Mistra Jana Husa. Nakonec láska vítězí a člověk nad pohádkou dojetím slzičku ukápne.

02.09.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Dobře vymyšlený příběh, který udržuje čtenáře celou dobu v napětí. Trochu jsem se otřásla ke konci, když byl prozrazen viník toho všeho, dokonce jsem si chvíli pohrávala s myšlenkou, že je to blbost, ale stejně jsem četla dál a zpětně hodnotila autorovy myšlenky, jak nás už v průběhu tohoto schizofrenního děje na tuto variantu připravoval.. Tedy nakonec oceňuji kombinační schopnosti autora, mě tedy zmátl dokonale. :-)

22.12.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Uff. Příběh klukovské party pohledem jednoho z nich, se prolíná ve dvou rovinách, střídá se rok 1986, kdy klukům bylo 12 a pohled dnešní doby dnešních čtyřicátníků. Příběh ačkoliv psaný lehkou rukou, tak je překomplikovaný, ztrácela jsem se ve jménech chvíli psaných přezdívkami a chvili jejich skutečnými jmény. Příběh postrádá napětí, místo KDO TO BYL? mě napadalo jen KDY UŽ BUDE KONEC. Připadalo mi to jako kdybych pořádala kousek masa s pořádnou zeleninovou oblohou, a i když mám zeleninu ráda, tak vůbec neubývala já pořád ne a ne se dostat k masu. Zkrátka všeho moc prostě škodí. Dávám za tři.

02.11.2020 3 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Krásná pohádka pro dospělé, a krásná změna po všech těch trihllerech a těžkých příbězích. Humorně podaný příběh kluka, co vystudoval veterinu a zacal svoji praxi v horách mezi farmáři a jejich dobytkem.

04.10.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

První polovina knihy popis drsného zivota na Aljašce v 70tých letech, vlastní příběh viděný očima divky je zajímavý, ale zatlačen do pozadí, je rozvláčný, vždy po padesáti stránkách jsem mela pocit, ze knihu odložím. V polovině knihy začal konečně příběh vystupovat do popředí, dostal spád, ale pak přišel konec, který jsem nečekala, který je nereálný a škoda, příběhu vzal na zajímavosti.

03.09.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Příběh z válečného prostředí přímo ze sídla na Berghofu, kde byla rezidence Adolfa Hitlera na Obersalzbergu, součást Orlího hnízda.. Příběh je podán očima jedné z jeho 15ti ochutnávaček, a čtenáři se poskytne pohled na válečná léta německými obyvateli. Rozhodně se čtenář poučí, a stoji za to si ho přečíst.

11.03.2020 4 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Opět úchvatný příběh dítěte s pokřivenou osobností, na kterém se podepsali vlastní rodiče. Autorka je nejenom speciální pedagog, který popisuje chování psychicky narušených dětí, ale i výborný psycholog, který nenásilnou formou učitelky speciální třídy krůček po krůčku otevírá duši dítěte a snaží se napravit, co se dá. Zde navíc o násilí a okultních praktikách.

30.10.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

O životě ve zlaté kleci bylo napsáno spoustu knih, jsem ráda, že i v tomto příběhu zvítězila chytrost nad hrubostí a spravedlnosti bylo učiněno za dost. Kniha je čtivě napsaná, rozdělená do dvou částí z pohledu obou hlavních žen, a já jsem ráda, že nakonec přijde pravý čas toho, kdo je tady doopravdy pánem.

10.04.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá kniha od Cartera. Je opět vidět, jak má autor jasný příběh, ještě než začne psát. Jako psycholog v oboru analýza myšlení zločince čerpá z vlastnich zkušenost získaných při vyslýchání zločinců, a tím víc člověku leze mráz po zádech, když je v hlavní roli pokřivená dušička maleho dítěte. U mě za pět hvězdiček.

22.12.2016 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Příběh psaný ve dvou dějových rovinach, současnost i přítomnost.. Mně se příběh libil, vše do sebe pěkné zapadlo, a uzavřelo.

12.12.2022 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Poslední přečtená kniha od autorky - speciální pedagožky, která dostává do své první třídy čtyři emočně postižené děti, a po celý školní rok se snaží odstraňovat jejich nejistoty s okolního světa. Svým entuziasmem a tvůrčími schopnostmi i za cenu obětování vlastního soukromého života se jí daří dostat děti z nejhoršího, tak aby se mohly začlenit do normálního života. Tuto její autobiografickou zpověď umocňuje epilog na konci knihy, kde autorka popisuje, kam se které děcko v životě dopracovalo. Slzičky mi ukáply. Pět hvězdiček za to že jsi, Torey L. Hayden. Mrzí mě, že mám za sebou všech Tvých 8 knih, které mě inspirovaly, poučily, naplnily... Co mám po tomhle velkým tématu číst dál?

19.12.2019 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Kniha mě bavila v první části, pak už jsem byl pro mne děj nevěrohodný, komplikovaný, a musela jsem se nutit ho dočíst.

13.04.2018 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

*spoiler*
Jsem zklamaná. Pátá kniha od Cartera, čtyři předchozí se mi moc líbily, knihu Zloba jsem dokonce navrhla jako knihu roku. Toto je ale úplně jiný kalibr. Když Carter předváděl mučení lidí, dalo se to ještě strávit, ale v této knize ukazuje mučení jedenáctiletého chlapce a to nezvládám. Jak je v knize prezentováno násilí na dítěti a já musím přeskakovat stránky, aby mi to nezůstalo v paměti, je to špatně. Ke konci najednou autor udělal skok v čase PO ŠESTI LETECH, a od té chvíle jsem ničemu nerozuměla. Musela jsem si to číst dvakrát, než jsem pochopila, jak to autor myslel. Navíc nereálné dialogy, když celou dobu držíte hlavnímu hrdinovi palce, a hrůze čekáte, zda bude na závěr zabit nebo ne, tak ho zachrání jeho kamarád Garcia a vy čtete tyto věty: "Já myslel, že jsi mrtvý.“ Řekl Garcia. "Ještě jsem měl zalehlé uši od těch výstřelů." Garcia se smál skoro celou minutu."
KDO BY SE V TÉTO SITUACI SMÁL?

09.02.2017 3 z 5