kuky921 kuky921 komentáře u knih

Iva Janžurová - Včera, dnes a zítra Iva Janžurová - Včera, dnes a zítra Petr Macek

Jedná se o krátký přehled her a filmů, kde Iva hrála. Knížka je velmi čtivá, jen mi vadilo označování Ivuška. Nemám hold takovéto zdrobněliny ráda.

28.03.2015 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Další z krásných, dětských knížek. Odrůstala jsem na ní s bráchou a holky jí mají taky velmi rády.

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Nestárnoucí dětská knížka, holky jí milují.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Stále krásná knížka pro děti. Holky u ní velmi rády usínají.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Po shlédnutí filmu jsem se dostala také k přečtení knížky. Myslím, že obě zpracování je na stejné úrovni. Knížka je neskutečně čtivá.

29.04.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na knížku jsem byla zvědavá, už kvůli reklamě, která se valila ze všech stran. Knížku jsem zhltla, protože je opravdu velmi čtivě napsaná, ale děj už pěkně kulhá a je dosti předvídatelný. Trošku Popelka s pár sexuálními scénami, ale nic tak úžasného to není.

29.04.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha byla velmi zajímavá, místy až mrazivá. Určitě jí doporučuji.

29.04.2013 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Na počátku mi vadila ta čeština, ale stačilo pár stránek a četlo se hned lépe. Myslím si, že mi též v mysli pomáhalo filmové zpracování z Hrušínským.

23.05.2024 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Lehoučké čtení s jasným zakončením. Pěkné ilustrace.

23.02.2024 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Klasická červená knihovna. Prima k oddechu . Děj je dost předvídatelný. Další pokus od stejné autorky už dělat nebudu. Jen jsem chtěla vědět, co je to za hit .

02.12.2023 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Knížka mě nebavila, nedokázala jsem se začíst. Vyzkouším později jiný titul, možná to bude lepší.

22.08.2023 2 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Krásný a dojemný příběh. Těšila jsem se na každý okamžik, kdy jsem mohla po knížce šáhnout. Úžasné čtení

07.08.2023 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Stejnojmenný film mám moc ráda a tak jsem mírně s obavami začala číst i předlohu. Je to velmi povedené.

04.09.2021 4 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Velmi pěkná a čtivá kniha. Dostala jsem se k ní díky letošní výzvě a nelituji.

02.09.2021 5 z 5

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Klasický dobrodružný příběh s kriminální zápletkou. Pobavila jsem se a byla jsem překvapena, jelikož jsem netušila, že autorka psala i knížky s detektivní tematikou.

19.08.2021 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Knížka se čte velmi dobře, občas sice moc informací, které s příběhem nesouvisí.

16.07.2021 4 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Moc pěkná knížka na cestování, jen pozor ať nezapomenete vystoupit . Příběh se na počátku pomaleji rozbíhá, ale pak už sviští. Děj má hlavu a patu. O dovozu ledu z Etny jsem vůbec netušila.

10.07.2021 5 z 5

Baroni z Větrova Baroni z Větrova Jiří Hanibal

Hodnocení ovlivnila moc pěkně provedená obálka. S obsahem knihy už to bylo horší. Příběh bez energie ....

30.05.2021 3 z 5

Příběh Ellie Příběh Ellie W. Bruce Cameron

Příjemné počteníčko

08.04.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Pěkné, ale místy zdlouhavé a občas jsem se přistihla, že přeskakuji stránky, což není dobrá vizitka.

06.04.2021 3 z 5