Krisařka Krisařka komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Příběh který musíte naráz dočíst . Pocit ohromné bezmoci,zmaru lidského života, pochopení co je důležité a nenávist k lidem ,kteří nejsou lidmi ale lidskými zrůdami. Velmi poutavé čtení ... Děkuji i za takové příběhy,neměli bychom zapomenout.

31.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Četla jsem hodně komentářů ,že kniha zklamala. Takže jsem od ní nic nečekala... A musím říct,že mě tedy hluboce zasáhla,možná víc než Hana,protože ta doba je naší generaci blíž, a možná i proto,že i v tom dnešním ,,svobodném" světě panuje tolik nesvobody a bezpráví a měli bychom na to myslet , vážit si sebe navzájem a neubírat se touto cestou zpět do nešťastných a nesvobodných let.

28.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě okouzlila, příběh silné ženy, která žila pro své děti, v nejtěžších chvílích si nestěžovala a i když toho sama měla nad hlavu vždy pomohla druhým. Po přečtení si každý člověk musí vážit ještě víc toho co má.

12.01.2019 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak jsem ještě jednou zkusila dát autorce šanci .. a nejde to... Mě prostě ten její styl psaní nesedí. Zatím sem tak nějak v klidu dala asi jen Bábovky. Každopádně touhle knihou s ní asi nadobro končím ...

05.07.2021 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Co na to říct,jestli jste někdy dali svému dítku na zadek a pak si přečetli tohle,budete mít pocit, že jste nejhorší matka na světě ... Kniha se čte sama a rychle a zanechá stopu ....

28.05.2021 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Podle mě je to jedna z jejích nejlepších knih. Jak už tomu bývá ,nic veselého s dobrým koncem nás nečeká ...pořád doufáte a ono ne ..selhání matky v tomto případě to nejhorší ...selhání matek ... A ještě ten konec ... To vás dostane ....

21.04.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Za mě tedy plný počet .. autor mne zaujal natolik,že jsem se po těch lesích opravdu toulala. Bylo mi veselo,zamilovaně,smutně , úzko i naštvaně ... Sice jsem četla i lepší knihy ale málo která kniha ve mně zanechává stopu ...Moc hezké ,autora určitě budu mít v hledáčku ...

24.02.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

No co na to říct ... Přepadla mne úzkost u toho , že je tohle možné ,zanechalo to ve mne pocit bezmoci ... Jakuba Katalpa pro mne píše zajimavým způsobem ,každopádně o hvězdičku méně za to,že na konci měla opět ta kniha až moc rychlí spád ... A konec je v podstatě na čtyřech stránkách .

22.12.2021 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Líbila se mi,sice ne toliko jako chaloupky ale dokázala mě opět vtáhnout do děje ,představovat si místa a osoby ... Těším se na Sudetský dům je v pořadí

07.04.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Podle mě super detektivka . Barvitý děj co dokáže vtáhnout . Přečetla jsem na jeden zátah. Super čtení s potenciálem dalšího dílu, kde nepohrdneme ani dalším osudem Laury a Adama . Jen tak dál

10.07.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tihle manželé jsou možná psychopati, s každou další knihou si říkám ,že už prostě nemůžou být víc ,, zvrhlí"a ono jo .. opět paráda a opět mne zmátli vrahem .. naštěstí nepatří k těm u kterých byste vraha podle mě tipli hned i když podle názvu knihy mne to mohlo napadnout, těším se na další .

05.07.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opět přečteno jedním dechem,,, krásně smutná"citlivá kniha. Už aby byla další.

20.04.2019 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tak úplně nevím . Pro mě první kniha od téhle autorky ,ale jak se říká ... Neurazí,nenadchne ... Chvíli se mi to četlo dobře ,pak sem si zase říkala jestli to není ztráta času, přišla mi málo propracovaná ,v podstatě o ničem ... Postavy mi nesedla ani jedna ... Posmrtné pasáže matky mi lezly na nervy . Myslím že asi nic pro mě .

09.05.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Tak si tak jako čteš ,říkáš si ,pohoda oddech počtu si o chlápkovi ,kterej si dá dohromady život ,dům a zahradu ... Pak mě na chvíli na začátku při jeho popisu napadne ty blaho to je snad nějakej pedofil ... A po pár stránkách ono jo ... Pak se mi to najednou vůbec nechtělo číst... Pak sem ho chvílemi začala i litovat ... Ty jo vlastně úplně nevím co na to napsat. Asi jako Vrány ,paní spisovatelka se prostě toho nebojí a seká do živého ... Nu sem zvědavá co dalšího z ní vypadne.

10.04.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Opět silné,drsné a depresivní čtení . Už mě i napadlo co za démony v sobě autorka ukrývá . Každopádně jako vždy se to četlo dobře a zůstával ve mě pocit smutku a deprese .. jsem zvědavá co ze sebe dalšího dostane .

03.01.2023 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Klasická Körnerová,četla se jako vždy dobře . Dokáže vtáhnout do děje a je to taková jednohubka. Mou favoritkou je ale stále Heřmánkové údolí

23.07.2022 3 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Z těchto tří knih pro mne nejnáročnější na četbu ... Každopádně Bolavý styl psaní Anny Bolavé mě pořád baví ...

16.08.2021 3 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Hodně silná kniha, člověku se ani nechce věřit, co člověk člověku dokáže udělat. Ale nemělo by se na tyhle hrůzy zapomínat.

04.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Mě osobně se líbila ještě více než Hana a to jsem si myslela, že se mi nemůže stát.

16.12.2018 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Povedená prvotina .. velice příjemné čtení ,které vtáhlo do děje . Ráda si přečtu další knihu téhle autorky .

28.10.2023 4 z 5