krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Čekala jsem, co vzejde z pera Tess, když hlavními hrdinkami nebudou Maura a Jane. Nakonec jsem zjistila, že jde o trochu jiný styl (připomnělo mi to Zahradu kostí), ale opět skvěle napsaný. Hudba Vás provází celým příběhem a je jedno, jestli je to dnešní doba nebo hrůzná doba války. Příběh Lorenzovo rodiny je tragický, ale bohužel velmi podobný či stejný jako dalších tisíců rodin, které touto mašinérií táborů a plynových komor prošly. Nevím, jak ostatní, ale ve mě po přečtení zůstává smutek nad zrůdností toho všeho, nad tragickými osudy a hlavně nad tím, že v dnešní době se začínají stupňovat útoky na "jiné rasy a víry" a jen doufám a "modlím se", abychom nebyli zaslepení, hlušší jako většina při nástupu Hitlera. Protože už víme, že lidstvo, národy a jedinci umí nenávidět, ublížit a zabít......

13.03.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další z dechberoucích příběhů Joony Linny. Čtenáře neustále udržuje v tempu, které nelze lehce opustit a pokud už člověk musí, tak odchází se myšlenkami, jak to bude dál a co se bude dít. A jako magnet se vrací k dalším stránkám. Rozuzlení jako vždy neočekávané, ale logické.

15.10.2017 5 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Mojmoušek mě doslova dostal. Chechtala jsem se od začátku do konce. Asi jako u Robina, ale tentokrát v hlavní roli jiný "šašek". Krásně vykreslené pohledy jednotlivých postav příběhů. Stejně jako u Robina i tohle bude má oblíbená knížka, ke které se občas vrátím, hlavně v době depresí :-D

05.08.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje druhé setkání s autorem (první byl Písečný muž). Čekala jsem zda pojede na stejné vlně jako u první knížky. Nezmýlila jsem se. Od první stránky do poslední se knížka četla sama. Některé pasáže se mi zdály zbytečné, ale nakonec do sebe vše zapadlo jako puzzle. Ani jedno hluché místo, vše jede na vlně napětí až do konce.

03.08.2017 5 z 5

Vánoční dárek pro mého nejstaršího syna, který knížku přečetl jedním dechem a jen se ozýval z pokojem výkřik, údiv. Za pár hodin se slovy začni číst mami, ať si můžeme o tom popovídat, mi byla knížka předána. Moc se mi nechtělo, vadil mi scénář a bála jsem se, že to bude nastavovaná kaše. Omyl - začala jsem číst a četla všude. Po dlouhé době knížka, kdy jsem byla naštvaná, že musím do práce. Přesně tak jak se příběh vyvíjí jsem si představovala pokračování - jen mi v hlavě neustále běžely jednotlivé scény, bohužel s přesnými vizážemi ze závěru filmu, což mi trochu vadilo, stejně jako že z Harryho se stal tak trochu morous . Knížku doporučuji, pokračující příběh má logiku a je reálná šance, že tak nějak by to možná bylo, ale kdo ví .... :-)

03.01.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nekonečný rozdíl mezi Netopýrem. Četla se jedním dechem. Rozhodně doporučuji :-)

31.03.2014 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak strašně jsem se těšila na další pokračování a po poslední stránce jsem ráda, že je konec. Což se mi u Keplera nikdy nestalo. Některé momenty mi přišly přitažené za vlasy - pokud tedy Saga nebo Joona nejsou Supermani. Hlavní padouch vždy o krok před nimi. Nějak mi to nesedlo, tak snad příště se zadaří. Ale námět příběhu byl zajímavý.

27.03.2024 3 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Knížka je čtivá, příběh zajímavý, ale pořád mi chybí ten pocit, že se bojím otočit stránku, že se nemůžu od knížky odtrhnout. Přečteno, ale znovu už jí číst nemusím.

14.11.2023 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Moje první knížka o této autorky. Podobné příběhy jsou známé a i přesto mě dokázala autorka upoutat skoro od první stránky. Knížka má spád, kapitoly se rychle střídají, styl je lehký, čtivý. A přesto, že vraha odhadnete docela brzy, knížka Vás nepustí až do konce. Nečekejte žádné krváky, spíš psychologický trihler s kapkou detektivky :-)

11.03.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Váhám mezi 2 a 3 *. Dávám 2*. Knížka se nečte špatně, ale celá zápletka, na které je příběh stavěný, by se dala shrnout na polovinu stránek. Jeden mluví o koze, druhý zase o voze a třetímu (čtenáři) je to jedno. Jako odpočinková kniha může být, jako kniha, od které čekáte hlubší smysl, ne.

17.07.2022 2 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Přestože nesnáším zlaté nálepky světový bestseller, tak jsem této knížce chtěla dát šanci. Bohužel po přečtení jsem se opět utvrdila, že chceš-li prodat ne moc podařený příběh, nalep tam zlatou nálepku. Příběh jako takový zajímavý byl, bohužel od čtvrtiny knížky jsem většinu hlavních hrdinů nesnášela a bylo těžké dočíst celý příběh. Svým způsobem mi bylo jedno, jak vše dopadne. Za mě nedoporučuji.

19.03.2022 1 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Po dlouhé době návrat k mé oblíbené dvojici - Jane a Mauře. Příběh od začátku graduje na všech stránkách. Čtenář je úplně pohlcen Afrikou, jejím prostředím, dokonale si představuje pachy, vůně. Pomalu a jistě se kousek po kousku skládající dva zdánlivě nesouvisející příběhy v jeden šokující. Za zmínku stojí i skvěle popsané pocity Jane versus Chirurg, kdy se nám starý známý příběh opět nepříjemně připomíná. Děkuji autorce za skvělý počin a rozhodně doporučuji.

01.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Krásný jemný retrospektivní příběh plný emocí, citů a všech možných vlastností člověka, tak jak to už v životě bývá. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila od začátku a prožívala s ním všechny jeho starosti a strasti. Bylo krásné sledovat vzájemné souznění, hledání toho důležitého v životě a hlavně uvědomění si sama sebe. Děkuju za krásný příběh a doporučuji všem.

21.01.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Protože z Kříďáka jsem byla zklamaná, tak jsem dlouho oddalovala tuhle knížku. Za mě o malinko lepší než Kříďák, ale žádná hitparáda to pro mě nebyla. Dobře se četla, příběh už víckrát zpracovaný. Nenadchne ani neublíží.

31.08.2021 3 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Po dlouhé době další Tess. Jak moc mi chyběli Maura a Jane. Příběh skoro neuvěřitelný a přesto reálný. Další detektivka z autorčina pera, kde vše dává smysl, příběh má napětí, lehký styl psaní, prostě jedním slovem skvělá detektivka. 100% doporučuji.

10.06.2021 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Je to jedna z knížek, na které jsem se velmi těšila. Je to zároveň jedna z knížek, které pro mne byly velkým zklamáním.. a to jsem dost knížek s touto tématikou přečetla. Těžce jsem se pročítávala jednotlivými stránkami a kapitolami, styl psaní mi vůbec nesedl, skákání z jednotlivých postav na druhé. Samozřejmě děj, samotné příběhy, místo, kde se vše odehrává je velmi deprimující a člověk nemůže přivírat oči nad tím, že jsme jako lidstvo selhali a nezabránili genocidě jednoho národa. Bohužel s politováním musím říct, že se s tím v nemalé míře setkáváme i dnes. Za co mohu děkovat autorovi, že tento příběh dal do podvědomí čtenářů a že nás seznámil s osudy "dalších postav" v jejich životě po válce. I tak jsem ráda na závěr, že jsem knihu přečetla, bohužel ve srovnání například s Dívčím orchestrem je tato kniha jedna z těch, ke kterým se již nevrátím.

06.06.2021 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Nechtěla jsem dávat plný počet, protože jsem chvilku předtím přečetla Čtvrtou opici a srovnatelné knihy nejsou. Příběh více než zajímavý, obzvlášť pro mne jako matku, ale hlavní hrdinka mi hned od začátku lezla na nervy a musím říct, že se to na konci knížky o moc nezlepšilo, přestože "případ rozlouskla". Každopádně za přečtení určitě stojí :-)

07.08.2020 4 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Agatha je prostě TOP. Plavý kůň sice patří k těm mým méně oblíbeným - prostě tam chybí Hercule :-) každopádně rozuzlení jako vždy fantastické, logické a vůbec ne předvídatelné. 100% doporučuji.

14.08.2019 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jsem vášnivou kačerkou, takže bylo samozřejmé, že tahle knížka mne nemůže minout. Začátek byl těžký, několikrát jsem jí odložila a zase k ní vrátila. Nakonec, jak píší některé komentáře, druhá polovina už měla pro mě ten správný spád a děj a docela rozumné a logické vyústění. Každopádně děkuji autorce za konečný epilog o tom, že ne každý kačer se chová tak jako v knížce. Díky geocachingu dávám jednu hvězdičku navíc a jen si můžu přát ať mě nějaký takový podobný nález nepotká :-)

23.06.2019 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Úplně náhodný výběr v knihkupectví. Tady jsem se koukla na recenze a nic moc od knížky neočekávala. Pomalu, ale přece se začal příběh rozvíjet a přestože dějové linky se "nesmyslně" rozbíhaly na všechny strany v domnění, že většina postav je tam zbytečná, tak nakonec přece jen každá postava měla svůj smysl a svůj podíl na příběhu. Podobný příběh jsem už párkrát viděla na plátně i četla, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože byl sepsán zajímavě. Jedna z knížek, kdy jsem se těšila na další momenty při ní. Takže jako " oddychový thriller" doporučuji :-)

06.02.2019 5 z 5