Kraken126 Kraken126 komentáře u knih

Letadlová loď Letadlová loď Patrick Robinson

Trochu fantasmagorický blábol, nicméně je zde obsažena spousta zajímavých faktů ohledně fungovaní amerického námořnictva, které běžně nezískáte. Z toho důvodu stojí za to jí přečíst a báchorky o cti a dobrotě ozbrojených sil USA brát s reservou.

09.10.2019

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kniha je blábol a naprosto dehonestuje trilogií Milénium od pana Larsona, který se musí obracet v hrobě. David Lagercrantz to totálně posral. Rodina pana Larsona si snad nemohla horšího pokračovatele tak skvělého literárního díla, jakým bylo Milénium. Je mi z toho smutno a připíjím panu Larsonovi tam nahoře .

29.06.2019

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

14.05.2019

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Na Wievegha až příliš dobré a jsem toho názoru, že pocházi z pera jiného, neznámého spisovatele, pod jehož dílo se Wievegh pouze podepsal.

17.03.2019

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Knihu jsme znechuceně odložil a jsem si jist, že dobré knihy od našeho krále českých spisovatelů již nikdy nedočkáme. Vhodně zakomponovaný vulgarismus dílo okoření, ale tato slátatnina byla kořeněná příliš a ještě k tomu nevhodným kořením.

17.03.2019

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zatím nejslabší dílo od autora. Hlavní hrdina spíše vzbuzuje antipatie, místy se chová jak vulgární idiot, poté zase jako empatický člověk. Dobrý a sympatický je Asad i Rose. Zápletka nic moc. Zajímavé kapitoly o slunečním kultu a o tom jak jednotlivci se dokáží upsat sektám.

Moje osobní zkušenost : dánská policie je banda lenivců. Buzerují slušné lidi a kriminalitu přehlížejí. Na letišti Kastrup jsem přišel o notebook. Přestože je cela hala pod kamerami, tak se neobtěžovali zjistit pachatele. Odbyli vše mávnutím ruky s tím, že se noteboook později najde. Pochopitelně se nenašel a nikdy nenajde. Přece si nebudou přidělávat práci.

19.03.2018 3 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

U mě dobrý. Poslouchám z audio, skvěle namluvené a jsem asi ve 2/3. Není to úplně to, co bych si představoval, ale nechá se to strávit.

19.03.2018 4 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Kniha mě nikterak nenadchla. Do klasické kvalitní severské krimi má hodně daleko. Ztrácel jsem se jak v ději, tak i v postavách a jménech. Ústřední dvojice hrdinů detektivů mi nebyla příliš sympatická a chovala se tak nějak amatérsky a při jejich kvalitách by neměli sebemenší šanci obstát v boji se zabijákem a natož nad ním zvítězit. Zaznělo tam pár dobrých myšlenek ohledně rizik, kterým jsme vystaveni útoky teroristů viry a které si ani neuvědomujeme.
Vím jen jedno, že se už k této knize nikdy nevrátím a asi nebudu mít zájem číst další díly.

23.02.2018 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Skvělé, tleskám ve stoje. Knihu jsem si užil v audio podobě.
Kniha rovněž vypovídá o kvalitě či spíše nekvalitě a nekompletnosti bezpečnostních složek a Švédi mají obrovskou kliku, že jim to tam Joona drží na uzdě. Doufejme, že se stejně zdatně vypořádá i s imigrační vlnou a eliminuje islámské teroristy. Excelentní závěr.

14.02.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Zatím nejhorší kniha od Larse Keplera. Začátek velmi dobrý ale dále už jen nepovedená sci -fi. Znechuceně jsem jí odložil, ztráta času a obrovské zklamání.
Byl jsem zvyklý od tohoto spisovatelského dua na propracované děje a vyprávěčské schopnosti. Nyní mám pocit, že se autoři vykouřili moc trávy a vytvořili spisovatelský blábol.

14.02.2018 odpad!

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Nemá to chybu, ale má to mnoho chybiček. Autor precizně dokázal zmapovat část novodobých dějin o kterých se mlčí a dlouho mlčet bude. Bureš je toho důkazem. Baba Jaga se škorpionem, přestřelka na nádraží jsou slabé články věrohodnosti děje. Trochu nejasný a rozpačitý závěr. Podobné jako u Jo Nesbo. Nicméně pan Dán norského krále severské krimi Jo Nesba vysoce převyšuje a je mi mnohem bližší. Audio je skvěle namluvené. Přes drobné chybičky dávám hodnocení nejvyšší a autorovi skládám hlubokou poklonu.

23.09.2016 5 z 5

V nejvyšších sférách V nejvyšších sférách Arthur Hailey

Skvěle odvyprávěny příběh v Haileho stylu z prostředí podvraťáků a úplatných šmejdů, kteří si říkají politici. Své hrdiny v nejvyšších sférách prezentoval autor v porovnání s našimi politiky jako poměrně čestné a slušné lidi. Kam se hrabou na Chovance, Kalouska či nebožtíka Grosse. Knihu jsem si s chutí poslechl, ale zůstal ve mě pocit, že mě autor něco dluží. Konec byl jaksi nesourodý a dá se říci, že mě zklamal. Nicméně dobré a dávám 4 hvězdy.

19.07.2016 4 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Odpad, póvl a velké zklamání. Ve své podstatě se jedná o převyprávění předcházející knihy Můj život po životě. Z knihy čiší sebelítost, sebemrskačství a nenašel jsem nic, co by mě zaujalo nebo donutilo, abych knihu dočetl. Je to první kniha od tohoto famózního autora, kterou jsem se znechucením odhodil do propadliště nenávratna. Nicméně to lze pochopit. Nemoc, kterou Michal prodělal je obrovský průser a je vlastně obrovské štěstí, že přežil. Stále mám naději, že se Michal vzpamatuje a předloží nám podobné lahůdky jako byly kniha Mráz přichází z Hradu či Andělé všedního dne.

03.07.2016 odpad!

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Naprosto idiotský a nereálný spisovatelský záměr a naprosto excelentně zpracovaný příběh s dokonalým vykreslením postav. Nikdy bych neřekl, že si tuto knihu zařadím do svého fondu a budu se k ní vracet. Děkuji Bohu, že nám Michala zachoval a těším se jeho další skvělá mistrovská díla. Přestože mi spisovatel po osobní stránce
absolutně nesedí, tak uznávám jeho vypravěčské schopnosti a profesionalitu.

Film díky hereckému obsazení, režií a scénáři rovněž super. Díky Michale, ty kluku ušatá.

03.07.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem si poslechl v audio podobě namluvenou 3 vypravěčkami a doplněné excelentní hudební kulisou. Hlavní hrdinka si sice nezískala mé sympatie, ale příběh je o životě a i takto může život vypadat, pokud člověk propadne závislosti na alkoholu či životním partnerovi. Kdybych si něco podobného nezažil na vlastní kůži, když moje opilá manželka rozbila dveře sekerou místnosti, kam jsem se před ní schoval, tak bych nevěřil, že taková situace může nastat. Bohužel může. Nicméně v mém případě se odehrál happy end, přežili jsme to, vzájemně jsme se nezabili a nyní máme pohodový vztah a máme se rádi.

03.07.2016 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Přiznám se, že mě Nesbo trochu zklamal a čekal jsou od této knihy více. Nicméně hodnotím vysoko, přestože mám výhrady k úmyslnému matení čtenáře. Jo Nesbo s s námi prostě hraje jak kočka s myší. Nicméně je to vymakané a v audio nemá chybu.

03.07.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levharta spolu s Červenkou pokládám za nejlepší díla mistra severské kriminálky. Harry je dokonale ztvárněná postava se všemi možnými klady i zápory. Děj sice občas ulítává ale skvěle a poutavě naservírované. Jo Nesba a Harryho prostě nelze mít nerad a časem k té knize vrátím a znovu si jí užiji v audio podobě, neboť je skvěle namluvená.

03.07.2016 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Poměrně čtivé dílo, skvělé namluvené v audio podobě. Komisař Válendr se chová jak idiot, naprosto iracionálně jako by vystudoval plzeňská práva. Nicméně vše umí vyšetřit a dovést do zdárného konce. Nastiňuje problém uprchlíků, který v době vzniku nebyl až tak závažný a nenabyl zrůdné podoby dnešních rozměrů, kdy se na území tohoto přívětivého státu pohybují statisíce běženců z nichž určité procento patří k radikální části, která se neštítí ničeho. Bůh s Vámi Švédi, mám neblahý pocit, že se z toho poserete.

02.07.2016 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

První díl série komisaře Válendra. Hlavní hrdina komisař Válendr mi sklonem k alkoholu a způsobem života připomíná postavu komisaře Harry Houle od JO NESBA. Jo Nesbo je ovšem mnohem dokonalejší ve všech ohledech. Tento první díl je poměrně slabý. Pachatelé se objeví až na konci příběhu a zápletka je hodně přitažená za vlasy. Nicméně, číst se to dá a audio kniha je skvěle namluvena a poslech je neskutečným požitkem.

02.07.2016 2 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Tato kniha se autorovi příliš nezdařila. Je to jedna z jeho knih, které jsem nedočetl či spíše nedoposlouchal do konce. Komisaře Válendra jsem opustil ve chvíli, kdy se chystal provést útok na policejní stanici. Zde se příběh dostal do polohy fantasmagorie. Ze začátku se kniha zdála býti zajímavá, ale pak už to šlo jen dolů. Kniha je skvěle namluvena panem Vyorálkem a poslouchat tento hlas je už jen samo o sobě požitkem a proto stojí za to poslechnout si i ostatní knihy autora, protože audio provedení je naprosto dokonalé.

02.07.2016 odpad!