V nejvyšších sférách

Politika vlád, parlamentů, diplomatů v době vrcholící studené války. Co více je potřeba na dramatický dějový konflikt. Ačkoliv autor upozorňuje, že všechno v knize je fikce, přesto to rozhodující má oporu v realitě. Že politika je ctihodná, ale i špinavá, že je výsledkem mnoha protichůdných zájmů, ale její prostředky jsou v čase a prostoru univerzální. Jenom proto se nám může zdát, že to co se v knize odehrává před řadou let ve vzdálené zemi nápadně připomíná běh událostí v naší těsné blízkosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9192/v-nejvyssich-sferach-j9L-9192.jpg 3.9162
Vydáno, Riosport-press

In high places, 1962

Kniha V nejvyšších sférách

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

Usire
03.09.2020

Takže za vším stojí jenom politika. Kniha o krásné paralele se současnou migrační krizí a taková ukázka politického smýšlení každé doby.

evagandini
22.12.2019

No, četla jsem si recenze od čtenářů a jak jen může někdo psát,že tato kniha je slabá to nechápu, spíš by mělo být napsáno -nebavi mě politika a nerozumím jí- , tak to beru ,ale slabá kniha??? Samozřejmě není to dívčí román. Kniha je napsána s obrovským nadhledem v době kdy vrcholila studená válka,kdy opravdu byl strach z jaderné války,Amerika i tehdejší Sovětský svaz to uhráli jen o fous a taky se nesmí zapomínat že my v Česku jsme o zahraniční politice věděli tak akorát co chtěla naše a Ruska vláda čili nic. A o Kanadě ? O té jsme věděli tak akorát že hraje dobře hokej a mají s námi co dělat protože v té době jsme byli hokejový pojem. Ale jejich politika? Takže dnes kdy máme možnost to posoudit, napsat slabá kniha je ignorance faktů. Inu každému své.

terimila
30.05.2019

Zvláštní knížka. Rozhodně mě teda nestrhla tak, že bych ji přečetla za pár dní, ale hmoždila jsem se s ní snad několik měsíců... ale vždycky jsem se k ní musela vrátit. Postavy, i přes jejich vysoké postavení, jsou celkem lidské a dá se k nim najít cesta. Hailey tohle prostě umí. A líbí se mi zápletka a závěr, utětí v tomto místě jsem tak docela nečekala. Dobré a neotřelé.

Jaruš7
09.11.2018

Brilantní, silné téma ze studené války a migrace, to vše v hektických vizích důsledků a následků musí vládnoucí mocní řešit na hraně popularity a politického pádu, vlastizrady a záchrany země před předpokládaným válečným konfliktem.
Jak dalece lze podlehnout citům při soudních migračních procesech? Zvraty a důsledky porušení zaběhlých zákonů jsou k vidění i dnes.
Autor s citem pro perfišto. Audiočetba poutavá.

bivoj1970
21.09.2017

Jediná knížka od A.Haileyho která mě opravdu nudila.

de_baques
31.07.2017

Kniha není tak chytlavá jako Hotel nebo penězoměnci. Velmi realistické (natvrdlí používají rádi termín vizionářské) je vyznění "lidskoprávního" příběhu Henriho Duvala aneb už před desítkami let věděli v Kanadě, že přijímat nevzdělané a ještě nekompatibilní ekonomické migranty je katastrofální omyl.

akdar72
01.06.2017

Pěkné, obdivuji Haileyho jak dokáže zpracovat do detailu jakékoli téma.....