koudelu koudelu komentáře u knih

Ani muk Ani muk David Jackson

Už od první stránky jsem věděla, že knížka bude napínavá a taky ano. Četla jsem ji do noci. Z příběhu unesených děvčátek mě mrazilo, děj měl spád. A nejvíc překvapil konec-ale opravdový konec až na posledních dvou stránkách.

26.08.2019 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Pro me dokonale napínavá kniha, kterou jsem nemohla odložit. Závěr mě překvapil, ale svým způsobem potěšil. SPOILER: byla jsem jediná, kdo chvílemi přemýšlel, že s vrahem je nějak spolčený doktor Will?

20.08.2019 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Naprosto dokonalá kniha, za mě lepší bež Mornštajnová. Oslovilo mě, že je příběh propleten se současností. Odsun Němců je popsán z trochu jiné perspektivy. Bylo zde i napětí.

17.08.2019 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Téma zajímavé, ale zpracování nezaujalo...Do čtení jsem se musela nutit a vlastně mě jen zajímalo, zda bude hlavní hrdinka odsouzená nebo ne.

17.08.2019 2 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Knihu, kterou aktivní maminky určitě využijí. Většina nápadů mi přišla bezvadná, hvězdičku dolů strhávám za to, že některé "hry" nejsou hry, člověk to dělá intuitivně. Ale třeba návody na výrobu hraček jsou skvělé.

07.07.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvěle napsané, jedna z autorových nejlepších. Vrah mě překvapil, ale přišlo mi to dokonalé
Čtenáři jsou při čtení mateni, myslí si, že už vše ví a ono ne...

06.07.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh Milady jsem četla jedním dechem, příběh Milušky dojímal. Oproti autorčině knize Do tmy, která mi přišla trochu "nijaká", toto absolutní špice

03.07.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Napínavé, čtivé, vědecký způsob vyšetřování mě velmi bavil, hlavní postava profesora zajímavá

25.06.2019 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Zajímavá perspektiva vyprávění, svižný příběh, četla se dobře

28.05.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Naprostá pecka! Napínavé a skvěle napsané

24.05.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Tentokrát starší hrdinka, která už pracuje a řeší svatby a děti. Ale Lenka Lanczová je prostě srdcovka, která nikdy nezklame.

20.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napinavé a napsané tak opravdově, až mě mrazilo

18.05.2019 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Skvěle napsané, postavy vykreslené, děj napínavý

14.04.2019 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Doporučuji-čtivé, napínavé, po dlouhé době česká detektivka, která mě nadchla.

14.04.2019 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Asi jsem od toho čekala víc. Taková oddychovka, příběh pěti přítelkyň, některé věnováno více prostoru, některé méně. Nijak zvlášť mě nezaujalo.

03.04.2019 3 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Čtivé, k zamyšlení. Přečteno jedním dechem. Strhávám jednu hvězdičku za přílišnou neurčitost.

03.04.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knih o holocaustu jsem přečetla několik (nejvíce mě zasáhla Osvětimská knihovnice a Treblinka-slovo jak z dětské říkanky). Děj nehodnotím, ale zpracování mi přišlo opravdu růžové, říkala jsem si, že popis je velmi mírný a možná by neškodilo jít více do hloubky.

02.03.2019 3 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Autorka opět nezklamala.Čtivé, napínavé, do poslední chvíle jsem nevěděla, jak vše bude.

21.02.2019 5 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Díky knize jsem se dozvěděla spoustu zajímavých a pro mě nových informací o rodině Jana Antonína Bati. Líbilo se mi i střídání perspektiv. Není to jednotný příběh, spíš střípky mozaiky.

20.02.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Nezaujalo...dost jsem přeskakovala, příběh mě nevtáhl

18.02.2019 1 z 5