koudelu koudelu komentáře u knih

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Tyhle rodinné ságy mám ráda, ale tady jsem se ztrácela v postavách, každá kapitola začínala někým jiným. Všechny osudy byly nesmírně tragické, až nerealisticky. Četlo se mi to obtížně a dlouho.

14.03.2024 2 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Napínavé, skvěle napsané. Moc mě bavily pasáže z Helenina dětství. Zajímavý vhled do života v močálech.

06.09.2023 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Vtipná kniha, moc mě bavila

10.07.2023 5 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Nechápu nízké hodnocení, skvěle napsané, napínavé, na konci jsem byla hodně překvapená

09.06.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Silné, poutavé, odstrašující

29.03.2021 5 z 5

Jen jeden život Jen jeden život Sara Blædel

Kniha zde má celkem nízké hodnocení. Jako detektivka je celkem jednoduchá, s tím souhlasím. Obohatila mě ale o vhled do přistěhovalecké komunity, zajímavě byly popsány otázky cti, viny, ale i obyčejné pocity muslimské dívky, která se v 11 přestěhuje do jiného světa.

02.02.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

První půlka knihy trochu připomínala Kříďáka. Čekala jsem asi něco jiného a poslední třetinu knihy si říkala \"to jako vážně\"? Nevím, co si o tom myslet, ale hodnocení dávám celkem nízké.

02.02.2020 2 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Moje druhá kniha od této autorky a moc se mi líbila. Zajímavý příběh rodiny, kterým kromě různých jiných věci zahýbe matčina vášeň pro hromadění věcí. I přes chmury je to příběh milý a laskavý, v žádném případě ale naivní.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po Dědině druhá kniha od této autorky a ještě povedenější. Petra Dvořáková umí skvěle vystihnout lidské charaktery. Děj byl velmi čtivý. Poznámka pod čarou- hlavní postava byla docela záporná, ale já jsem jí i tak moc fandila.

02.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno za jeden den. Příběh tří žen mě neskutečně chytil. Děj je zasazený na konec první světové války, do první republiky, Protektorátu a 50. let. Autorka vystihla morální dilemata té doby. Bude se líbit všem čtenářkám Aleny Mornštajnové.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Skvěle napsané, zábavné i poučné. Tenhle autor mě prostě baví.

05.12.2019 5 z 5

Dům Dům Simon Lelic

Těšila jsem se na duchařinu nebo na nějaké "velké" odhalení. Bohužel...Napsané je to ale docela čtivě.

23.11.2019 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Zajímavé téma, celkem dobře napsané.

23.11.2019 4 z 5

Živel Živel Jess Kidd

Na začátku jsem to brala jako běžnou detektivku. Prostředí, příběh a postavy však byly popsány tak, že se to přehouplo v něco výjimečného. Doporučuji!

26.10.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Skvělá autorka opět nezklamala! Přečteno za jeden den, nešlo se odtrhnout. Oba vyšetřované případy- vraždy prostitutek a nalezené dítě- byly zajímavé a oba nakonec vyústily v něco velkého.

13.10.2019 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Tuhle autorku mám ráda a tato kniha mi přišla trochu jiná. Ostatní knihy mi přišly více psychologické, tato měla obrovský spád a byla hodně napínavá. Přečteno na jeden zátah, super.

11.10.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Super napínavá knížka přečtená za jeden den. Rozuzlení sice trochu bizarní, ale překvapivé. Napsané svižně.

06.10.2019 5 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Kniha celkem nudná, ale poslední třetina to jakž takž zachránila. Asi jsem měla moc velké očekávání.

SPOILER
Konec mi přišel hrozný. Doufala jsem trochu, že se pravda ukáže a Paula osvobodí. Nakonec po tom, co na něj všichni všechno hodili, jsem ho začala litovat.

09.09.2019 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi tlustá kniha, na začátku mi to moc napínavé nepřišlo, ale po cca 100 stranách jízda! Líbilo se mi i nezvyklé prostředí francouzských Pyrenejí.

08.09.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Už od první stránky jsem věděla, že knížka bude napínavá a taky ano. Četla jsem ji do noci. Z příběhu unesených děvčátek mě mrazilo, děj měl spád. A nejvíc překvapil konec-ale opravdový konec až na posledních dvou stránkách.

26.08.2019 5 z 5