Kortez Online Kortez komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Audiokniha nactena autorem. Kratke no o to vtipnejsi a trefnejsi fejetony z bezneho zivota. Mohu jenom doporucit.

03.02.2023 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Audiokniha. Tenhle skvost jsem si užil počas cestování po Francii. Nádherný přednes Pavla Rímského ještě umocnil prožitek z knihy. Určitě po Steinbeckovi ještě sáhnu.

29.01.2023 5 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Kniha o událostech kolem prvního atomového bombardování je velice podrobná, ale přesto nenudí a je velice čtivá. Jako by to nebyla literatura faktu, ale příběh z druhé světové.

17.01.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Audiokniha. Pomalu se rozjizdejici pribeh z lunaparku. Cim dal se dej posouval vpred, tim vic me zajimalo co bude dal. Nakonec se vsechny kapitoly, i ty na prvni pohled nebo poslech spojily do jednoho pevne svazaneho uzlu. Urcite bych to nenazval horror. Jen lehce mysteriozni pribeh, o to vic se priblizoval k realite.

06.01.2023 4 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Audiokniha. S námetom som maxmálne spokojný, tento diel by som zaradil medzi to lepšie čo DD napísal.

05.01.2023 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Audiokniha. Musím se přiznat že první díl jsem baštil i s navijákem ale druhý díl mně nudil. Sklamání.

02.01.2023 3 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Audiokniha. První kniha kde vyšetřuje komisař Sharko. Nebýt zdlouhavých vysvětlování lékařských problémů, mé hodnocení by bylo vyšší. Ty pasáže jsem doslova přetrpěl. Jinak námět, průběh vyšetřování i rozuzlení skvělé.

02.12.2022 3 z 5

Prekliate dedičstvo Prekliate dedičstvo Václav Neuer

Audiokniha vyslechnuta cestou po Francii. Příjemná oddechová kriminálka se známými tvářemi a ze známé lokality. Stejně jako DD, tak i Neuer sadá přesně do mého vkusu. Maximální spokojenost.

30.11.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Audiokniha. Mám rád romány z období 2. světové války, takže tahle knížka nemohla zůstat stranou. Dozvěděl jsem se mnoho věcí o kterých jsem nevěděl. Vyslechnuto za jeden den cestou do Francie.

30.11.2022 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě při dlouhých přejezdech z místa na místo. V tomhle případě mě i dlouhé pasáže kde se na první pohled nic nedělo nevadili. Celkově se mi příběh líbil zejména díky tomu, že se děj odehrává ve Francii za okupace.

20.11.2022 4 z 5

Hostitel Hostitel Robin Cook

Audiokniha. Na začátku mě nudilo velké množství lékařských termínů a děj se rozvíjel pomalu, pozvolna. Pak se příběh dostal do obrátek a konec byl na plný počet hvězdiček. Škoda toho rozvleklého začátku.

07.11.2022 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Audiokniha. Úžasné příběhy odvahy, hrdinství a pevné vůle. Skutečné postavy, skutečné události, skutečné osudy. Poslech jsem si fakt užil na maximum a taky si připomněl některé z těchto příběhů na filmovém plátně.

07.11.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Audiokniha.
V autě při poslechu audioknih skvěle ubíhá čas a kilometry. Takže já se bavil. Jenže já se bavil právě na tom, jak Bergman zrovna na dovolené když si jde za polární kruh odpočinout od vražd a mrtvol najde čistě náhodou další mrtvolu, jak mu krásně jde vyšetřování tam kde nemá žádné pravomoci, jak mu všichni všechno hned vyklopí a ještě se s každým vesničanem z konce světa bez problémů domluví.

10.09.2022 3 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Audiokniha.
Nemůžu si pomoct, ale pro mně další Dominik Dán a tím pádem maximální spokojenost. Ubylo zbytečných vtípků, ty které zůstaly maji hlavu i patu.
Co se týče příběhu, krásně to uběhlo a byl konec. Doporučuji vyslechnout, přednes je perfektní.

09.09.2022 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Audiokniha.
Kdysi jsem viděl v TV film nebo seriál Já Claudius v hlavní roli dabingu Petr Haničinec. Zatoužil jsem znovu po tomhle tématu. Byl jsem spokojený a počas čtení jsem měl stále před očima právě pana Haničince.

30.08.2022 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Příjemně malinkatá knížka s atraktivním námětem - první republika a bordely. Nebo lépe řečeno kavárny s večerním programem. Do toho mladý doktor který se stará o pracovnice v těchto podnicích. Bylo to čtivé i když krátké. Rozhodne téma která potěšila a přitom všechno ve veškeré počestnosti mladý pane.

26.08.2022 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Dost silné kafe na večerní čtení. Bohužel jsem se dostal k tomuto pokračování bez přečtení předešlého dílu a pár detailů mi chybělo k vysvětlení.
Kniha měla patřičný spád ale i bez toho.

25.08.2022 3 z 5

Jednu hvezdu jsem ubral za styl psani, ktery mi vadil, text byl jako cihla. Zadna prima rec, vsechno od kraje radku po konec radku, natlaceno na sobe jako postavy v tehle smutne novele.
Videl jsem kdysi film, pri cteni jsem si ho zkouknul znova a muzu rict, ze knizka je v tomhle pripade lepsi.

21.08.2022 4 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Neuveřitelně skvělý životopis který vypráví sám Vincent van Gogh. Knihu jsem objevil tady na databázi a zatoužil po ní. Udělal jsem dobře, málokterá kniha s takovým počtem stránek mně ihned zaujme a nutí číst a číst dál...
Mohu jenom doporučit všem, kdo se alespoň trochu zajímá o van Gogha, o umění nebo jenom o historky jak přišel van Gogh o ucho, nebo proč jeden z největších malířů prodal za svého života jenom jeden jedinký obraz.

09.08.2022 5 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Přiznám se ze jsem čekal dramatičtější rozuzlení záležitosti, která rozzuřila Hitlera k nepříčetnosti a zapříčinila smrt nejen houslisty který mu v ten večer hrál. Příběh překvapivě nekončí happy endem co mi ale nějak nevadilo, protože jsem se nijak zvlášť citově k postavám nepřiblížil. Hodnotím jako průměrný román který má sice spád, no chybí tam právě ta příměs která obvykle přidává hvězdy v hodnocení na maximum.

01.08.2022 3 z 5