kocourjulie kocourjulie komentáře u knih

Mě na téhle knize nejvíc fascovala lehkost, s jakou může člověk celý život sahat po nejvyšších postech ať už soukromého nebo veřejného života ... a stačí krok a všechno po čem užuž sahal je pryč. Nenávratně. A on musí s důsledky svých rozhodnutí žít. Jako všichni.
Naprosto jedinečná kniha.

22.04.2016 5 z 5

Výlučná vlastnost člověka Výlučná vlastnost člověka Robert Merle

Další kniha, kterou už z hlavy nedostanete. Otevírá tolik závažných otázek a je jedno, že je to už dvacet let co vyšla, na tyhle otázky jsme nenašli uspokojivé odpovědi dodnes. Asi ta nejtěžší pravda, která z knihy přímo řve je, že to MY jsme zodpovědní za vše, co se s pokusnými zvířaty děje, co prožívají. Ona se nás o nic neprosila.

28.07.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mám ráda knihy Roberta Merleho, je v nich tolik látky k přemýšlení o lidstvu a lidech... a fanatismu.
Přitom jsou napsané tak mistrně, že lehounce, nenásilně vtáhnou do děje a jste chycení do pavučiny, která vám nedá spát. A z které se už nikdy nevymotáte, protože ta hrůza zaleze do morku kostí. Protože tohle se opravdu stalo a nepochybuju, že se to kdykoliv může stát znovu.

29.03.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Když padne chandra, když se třeba jenom chci cítit líp, když potřebuju pohladit ... sáhnu po Hostiteli.

24.02.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Krásný příběh, čte se jedním dechem, moc se těším na pokračování.

11.10.2016 5 z 5

Snoubení tmou Snoubení tmou Leona Škodová

První půlka knihy se mi zdá zbytečně zdlouhavá, zato ta druhá vše vynahrazuje. Doufám, že ten otevřený konec znamená, že bude nějaké pokračování, protože otázek, které by chtěly své odpovědi, je v celé knize hodně.

09.11.2016 4 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Nádhera! Téma, jeho zpracování a samozřejmě autorčin úžasný styl psaní, to miluju.

10.10.2016 5 z 5

Nadechni se Nadechni se L. S. Hawker

Říkali, že je to dobrá knížka. Neměli pravdu.
Souhlasím s Pajou1974, podle anotace jsem od knihy čekala daleko víc. A taky něco úplně jiného. Ale i tento námět by byl fajn, jenom kdyby byl líp zpracovaný. Za mě zklamání.

27.11.2017 2 z 5

Můj chlapec a já Můj chlapec a já Jaromíra Kolárová

Tato kniha na mě od prvního přečtení zapůsobila tak hluboce, že jsem se k ní musela několikrát vrátit. Není jednoduchá, to vůbec. Na nic si nehraje. Je to kniha o životě, v celé jeho nahotě, kráse a pláči.
Prostě to tak bylo a je.

16.11.2017 5 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Nádherný humor :-)

16.11.2017 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Aneb: Lidská hloupost je nekonečná...

14.11.2017 4 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Hmm, na mě tenhle díl působí trochu jinak, než na pisatele předchozích komentářů. Opravdu jsem v něm našla hodně věcí k zamyšlení. Vždyť celý život se skládá ze získávání zkušeností a posouvání vnitřních hranic. Buďto toho člověk schopen je a pak je otázka, kam až bude ochotný dojít, anebo není. No, není, spíš ho k tomu život stejně dokope :-).
Takže zůstává otázka otázek - jak přijmout sám sebe a která hranice je ta mezní.
A že se většina těchto problémů řeší v posteli - no, u mě dobrý :-).

16.03.2017 5 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Ale ne! To je jakoby hladovějícímu slíbili kus flákoty, ale přišli s jednohubkou. Člověk se těší na řádně tlustou knihu ...
A další díl v nedohlednu.

25.01.2017 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Klasická letní oddychovka, jenom si pořád říkám, že je škoda, velká škoda, že je ta knížečka tak tenká. Mohl to být krásný román o lidech, psech a hledání sama sebe ...

25.07.2016 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Nádherná, úžasná vážně-nevážná kniha! Fujbodyho miluju :-)

12.07.2016 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Hezký, napínavý příběh středoškolačky, která postupně nachází ztracenou paměť. Škoda, že to vyvrcholení není víc propracované. Knihu bych doporučila spíš čtenářům do dvaceti let.

28.04.2016 4 z 5

V hnízdě kolibříka V hnízdě kolibříka Ana M.

Hmmm...tak nevím, dlouho jsem při čtení měla pocit, jako by autorka nejdřív začala psát příručku - jak dosáhnout orgasmu - v půlce si to rozmyslela a řekla si, že by to vlastně nebyl špatný román.
Spíše zklamání.

12.04.2016 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Smála jsem se a smála a smála. Asi nejlepší Claytonovic knížka.

05.11.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Nádhera, perfektní na odreagování, Daryndu a její trička miluju :-).

04.11.2015 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Na tyhle tři bichle jsem se moc těšila, ale po přečtení prvního dílu už jsem se nedonutila pokračovat. Děj na mě působí nereálně, uvažování hlavních postav i jejich chování je hodně nezralé, tak nějak nedotažené, takže přestože jsem čtenář fanatik, Gabriel mě zklamal.

16.06.2015