kocourjulie kocourjulie komentáře u knih

Přes propast času / Milionářův dědic Přes propast času / Milionářův dědic Kat Cantrell

Proč píše autorka o věcech, o kterých nemá evidentně ani potuchy? Je vidět, že se nikdy nestarala ani o jedno dítě, natož o tři, o praktické stránce kojení nemá ani tušení. Škoda té myšlenky, mohla to být zajímavá knížka.

05.11.2020

Vánoční rytíř Vánoční rytíř Lyn Ellis

Příjemné překvapení. Kniha se hezky četla a jako oddechovka je dobrá.

24.09.2018 4 z 5

Nadechni se Nadechni se L. S. Hawker

Říkali, že je to dobrá knížka. Neměli pravdu.
Souhlasím s Pajou1974, podle anotace jsem od knihy čekala daleko víc. A taky něco úplně jiného. Ale i tento námět by byl fajn, jenom kdyby byl líp zpracovaný. Za mě zklamání.

27.11.2017 2 z 5

Můj chlapec a já Můj chlapec a já Jaromíra Kolárová

Tato kniha na mě od prvního přečtení zapůsobila tak hluboce, že jsem se k ní musela několikrát vrátit. Není jednoduchá, to vůbec. Na nic si nehraje. Je to kniha o životě, v celé jeho nahotě, kráse a pláči.
Prostě to tak bylo a je.

16.11.2017 5 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Nádherný humor :-)

16.11.2017 5 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Jeden z nejlepších historických románů, které jsem četla.

15.11.2017 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Aneb: Lidská hloupost je nekonečná...

14.11.2017 4 z 5

Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Michal Černík

Mám pocit, že je znám :-)
Každopádně je to krásné a laskavé povídání .

14.11.2017 4 z 5

Cnosť Cnosť Marie Force

Jednoznačně oddychovka, když potřebujete vypnout, zachumlat se do deky, moc nemyslet, jenom číst. Na tohle je tato série jako stvořená. Prostě sexy HQN.

13.11.2017 3 z 5

Dovoľ mi všetko... Dovoľ mi všetko... Mirka Novysedláková

Jane Austenovou mám hodně ráda. Ale tohle ....ne. Děj mi připadal zoufale jednostranný a strašně roztahaný. Knihu jsem dočetla jenom z povinosti dát jí šanci až do konce.

27.10.2017 1 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Upoutávka na obálce knihy: "Schopnosti X-Menů v atmosféře Pýchy a předsudku..." souhlasí. Tohle netradiční spojení zajišťuje, že člověk čte a čte a najednou je konec. Ale vlastně bez konce :-).

11.10.2017 4 z 5

Rusalka Rusalka Jiřina Marková-Krystlíková

Au, tak to bych nekoupila. Strašná čeština.

25.09.2017 odpad!

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

No ... kdybych nečetla Tajný deník čínské císařovny, možná by se mi to líbilo víc. Takhle mi to připadá jaksi nedodělané. Prostě Fabricius píše líp.

20.06.2017 2 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Zlatá Vaňková :-)
Tohle jsem odložila po 30. stránkách.

19.06.2017 odpad!

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Příjemné překvapení od Albatrosu. Ani přeslazené, ani přeakčnělé, tahle knížka se opravdu pěkně čte. Jenom škoda, že dalšího dílu hned tak nedočkáme, zatím jsem ho v edičním plánu nenašla.

30.05.2017 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Ach jo, nemám ráda husičkovité hlavní hrdinky. A tahle je husičkovitá až pitomoučká. A ty "erotické" scény ... hodně jich mělo do erotiky daleko.
Takže ne, ani hromady odpadků mě nenadchly.

24.05.2017 odpad!

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

No ... srovnávat tuto knihu s Hitchcockem nebo Kingem, to je dost úlet. Takové nemastné, neslané, nedodělané cosi. Tuhle knihu určitě podruhé neotevřu.

13.04.2017 odpad!

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Hmm, na mě tenhle díl působí trochu jinak, než na pisatele předchozích komentářů. Opravdu jsem v něm našla hodně věcí k zamyšlení. Vždyť celý život se skládá ze získávání zkušeností a posouvání vnitřních hranic. Buďto toho člověk schopen je a pak je otázka, kam až bude ochotný dojít, anebo není. No, není, spíš ho k tomu život stejně dokope :-).
Takže zůstává otázka otázek - jak přijmout sám sebe a která hranice je ta mezní.
A že se většina těchto problémů řeší v posteli - no, u mě dobrý :-).

16.03.2017 5 z 5

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

Slabší oddechovka. Úvahy a dialogy i děj jsou hodně jednoduché, černobílé, přitom při trošce snahy by to mohla být dobrá napínavá knížka. Ale nestalo se.

17.02.2017 2 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Ale ne! To je jakoby hladovějícímu slíbili kus flákoty, ale přišli s jednohubkou. Člověk se těší na řádně tlustou knihu ...
A další díl v nedohlednu.

25.01.2017 4 z 5