Nadechni se

Nadechni se https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354420/bmid_nadechni-se-dtP-354420.jpg 4 61 26

Osmnáct let věznil svou dceru Petty paranoidní otec. Prošla takřka vojenským výcvikem, umí nepřítele odzbrojit i zabít. Když otec zemře, je Petty poprvé v životě volná, ale zároveň se cítí ztracenÁ. Otcova poslední vůle však odhalí mnohem děsivější budoucnost, než byla minulost v zajetí – Petty musí uprchnout do světa, který ji nahání hrůzu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Drowning Game , 2015

hanzmb
07.02.2022 3 z 5

Z kraje to vypadalo na rozumnou oddychovku, při které hlavu moc nezatížíte, ale čte se to rychle a baví to. To se ještě držela autorka při zemi. Pak ale začne řádit, snaží se několikrát vše obrátit a myslí si, jak tomu nedodala zajímavosti. Přitom z toho vytvořila jen matlanici, ve které je spousta základních nelogičností. Kdyby si raději sedla a zkusila si například probrat, kde se kdo a kdy vyskytuje, jak se tam mohl vůbec dostat apod. A to nemluvím o dalších věcech.

jitka_dankova
27.12.2021 3 z 5

Napínavý příběh hledání pravdy v poněkud americkém stylu. Chata, hory, zbraně, motel, rodinná tajemství... Zaujalo mne, že kluk, se kterým Petty hledá odpovědi o svém životě, vlastně vůbec není hrdina, má i špatné stránky a svoje problémy a neumí si se situací úplně dobře poradit. To bylo příjemné. Jinak je ale příběh takový hodně přitažený za vlasy. Jo a kdo hledá romantiku, tak tam tam tedy zrovna moc není. Ale oddychové čtení je to pěkné.

ydnac
18.12.2021 4 z 5

Přečetla jsem si recenzi od konicekbily a řekla jsem si, že to by mohlo být dobré :-)
A BYLO :-)
Petty žila téměř celý svůj život se svým otcem, který ji držel stranou od všeho a od všech.
Na noc byla vždy zamčená v pokoji, musela trénovat boj, běhat, posilovat, být ve střehu, chodila pouze do práce na skládku, kde vybírala poplatky a měla minimální kontakt s lidmi.
ALE PROČ TO VŠECHNO ?
Najednou je však její otec mrtev a Petty je odhalena podivná závěť...
Napínavé, mrazivé, někdy neuvěřitelné, ale nemohla jsem knihu odložit :-)

konicekbily
07.12.2021 5 z 5

Dobře vymyšlený příběh, v některých částech těžko uvěřitelný - ale přináší dobrou odpočinkovou četbu. Formou krátkých kapitol, ty mají ještě vnitřní detailnější členění, mi vnouká myšlenku, jakoby se autorka připravovala na napsání scénáře pro nějaký film - anebo chystá vytvořit seriál pro televizi?

Ráčkajda
21.02.2021 4 z 5

Neměla jsem moc velká očekávání,ale jsem mile překvapena. I když jsem tušila jak to dopadne, knížka se mi líbila.

RomanDušek
06.11.2020 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh! Už na samém začátku jsem byl rozhodnutý, že udělím vysoké hodnocení. Čím vším si musela Petty projít, jaké nástrahy překonávala a jak si se vším poradila navzdory tomu, že byla 18 let odříznuta od světa, to smekám!
Žasl jsem nad tím, jakým způsobem měl Pettyin otec vycvičené psy a jak připravil svou dceru na to, kdyby se musela někdy sama bránit!
Spokojenost a vřele doporučuji! Nebudete zklamáni!

kalache
19.08.2020 4 z 5

...bude to slušnej film...

eviksovik
22.06.2020 4 z 5

Dost dobrý kniha, plná napětí.

zazvorka
24.04.2020 3 z 5

Začátek mě rychle vtáhl do děje a navnadil asi až příliš. V průběhu další četby mé nadšení sice pokleslo, nicméně přečetla jsem rychle a hodnotím dobře, tedy za tři. Ale něčemu jsem prostě nevěřila - jak to, že Petty nikdy dřív nepila Colu? Myslím, že i paranoidní otec by jako správný Američan nechal dceru pít Colu, pokud možno light!

andrea6284
14.02.2020 3 z 5

Pěkná kriminálka s nádechem teenage romantiky a zajímavým rozuzlením.

Aghatte
21.11.2019 4 z 5

Chudák holka! Trochu kostrbaté, naivní a těžko uvěřitelné, ale za mě super, sedlo mi to a přečetla jsem na dva zátahy. Určitě bych uvítala, kdyby paní psala dál :-)

Leena
26.10.2019 4 z 5

Začátek nebyl nijak zajímavý, ale pak se to celkem rozjelo a líbilo se mi to:-)

Laf
20.09.2019 4 z 5

Zajímavé čtení. Sice jsem čekala trochu více akce, ale i tak to bylo dobré a poutavé čtení. Za přečtení to rozhodně stojí.

Hella
18.08.2019 3 z 5

Nepříliš uvěřitelný a nenáročný příběh, nicméně ok - zaujal a pobavil a více od odpočinkové literatury na dovolené ani nečekám.

Dresia
14.08.2019 3 z 5

Začalo to slibně, ale druhá polovina už byla typicky americká.

mulder
09.11.2018 4 z 5

Námět knihy zajímavý, provedení pohádkové a jednoduché na čtení.

muchomurka
21.10.2018 3 z 5

Přečteno na jeden zátah. Napínavý příběh. Vůbec si nedokážu představit, že bych něco takového prožila. Líbila se mi síla hlavní hrdinky, její nezdolnost. Jen škoda, že na konci nedali více na svůj instinkt.

EvikU.
03.08.2018 5 z 5

Zase jednou kniha, které jsem nedala pokoj dokud jsem ji nepřečetla. Napínavá, super, vtáhla do děje. Za mě určitě jo.

Allla9
30.06.2018 5 z 5

Tak u této knížky si dovedu představit, že bych si přečetla pokračování. Napětí, spád, stále se děje něco nového. Líbilo se mi.

alnahu
11.05.2018 3 z 5

Příběh Petty Moshen, která se až ve svých jednadvaceti poprvé dostane do reálného světa až po smrti svého paranoidního otce, kterým byla do té doby vězněna .Ale v reálném životě ji nečeká nic pěkného a ona se cítí úplně ztracena. Od knihy jsem čekala trochu víc.

thrillery akční

Autorovy knížky