Kocourek Kocourek komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Po třetím dílu jsem byla trochu zvědavá, jestli se autorka vrátí zase k tomu lepšímu a je to tady. Zajímavý příběh, konečně se nám vyšetřovatelé dali dohromady ( zatím). Bohužel, takových náboženských fanatiků se asi po světě pohybuje dost i v reálu. A Lively překvapil... :-)

29.05.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tak opět Sigma nezklamala, i když tentokrát ubírám dvě hvězdičky. Už to bylo moc sci-fi.

03.05.2021 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Tak zase po delší době prima detektivka. Měla spád a klasické rozuzlení s otevřeným koncem...nejhorší na tom je, že ten příběh by mohl být v tomto světě zcela reálný. Takových sebestředných pošahanců jako Eli, kteří myslí, že mohou vládnout Sluncem i Měsícem tu máme.....Jen Colterů je asi málo..

17.04.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak plný počet bodů. Přečteno za dva dny. Baví mě ta hra mezi Porterem a Bishopem a pomalé rozuzlování jejich vztahu. Jen honem sehnat třetí díl.

08.03.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na začátku jsem byla trochu v rozpacích. Knihu jsem začala číst na doporučení knihovnice. Ale pak už jsem rychle dočítala. Sympaťáci detektivové, zajímavý příběh. Sáhnu určitě i po dalších případech.

08.03.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Přečteno jedním dechem. Prolínání dětství padoucha a současného vyšetřování jeho zločinů udržovalo napětí. Překvapivé zvraty a sympaťák detektiv. Je zaděláno na další pokračování.

17.02.2021 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

statečně jsem začala, ale jedna z mála knih, které jsem v polovině odložila a už dočítat nebudu.

18.01.2021 1 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Po delší době zase kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Nato , že to byla prvotina, tak super. Už se těším na další. Konečně také konec, který nebyl utnut, ale vše vysvětlil.

16.01.2021 5 z 5

Velká kniha správného Čecha Velká kniha správného Čecha Michal Vaněček

Super kniha nejen pro děti. Nezbytná pro všeobecný přehled o našich dějinách i současnosti, přírodě a památkách. Měla by být jako učebnice ve škole a povinně zkoušet.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase přečteno jedním dechem.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Trošíčku jsem byla v tomto dílu zklamaná, ale zase popis gangů, který určitě vychází z reality , to vynahradil. Už se těším na další ( až se zase otevřou knihovny) .

11.01.2021 4 z 5

Zuřivý tajfun Zuřivý tajfun Clive Cussler

Jako vždy nezklamal. Začínala jsem brožovanou Vyzvedněte Titanic a od té doby mám vše, co se v ČR vydalo. Nikdy nezklamal a vždy jsem se dozvěděla nějaké zajímavé info, které byly z reálu. Škoda, že tento kreativní mozek už není mezi námi.

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Vždycky čekám na další díl a opět nezklamal. Napínavé čtení.

22.11.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Podle reklamy jsem čekala bombu. Na začátku jsem si skoro musela nakreslit strom, kdo je kdo a s kým. nakonec jsem knihu dočetla. Chápu, že je to ze současného života, ale přeskakování z osoby na osobu mě docela rušilo.

23.09.2020 2 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Weaver opět nezklamal. Jeho knihy mají vždy zajímavou zápletku. Jen tentokrát to byl trochu větší propletenec.

23.09.2020 5 z 5

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Můj druhý Smith. Napínavé čtení od začátku do konce. Pravda, už od půlky knihy se rýsoval Kalif, ale jistota byla až na konci. Těším se na další.

09.08.2020 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Od půlky jsem se těšila , jak to dopadne a pak najednou "střih do břízek" , odjezd do 12 a šťastný konec. čekala jsem trochu odpovídající konec celé super sérii. Ale i tak prima počtení.

27.06.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl přečten jedním dechem. Plně si zaslouží všechny hvězdičky. Je až neuvěřitelné, co dokázala česká autorka s fantastickou představivostí. . Kniha plná napětí, zvratů, pomalu se spřádají nitky z minulosti... Doufám, že autorka bude ještě dále rozvíjet svět budoucnosti. Teď musíme čekat až do ledna....

01.06.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem vzala do ruky na doporučení čtenářů trochu s obavami. České sci-fi? Ale po prvních stránkách, než jsem se zorientovala v názvech a ději, jsem zbytek dočetla jedním dechem. Napínavý příběh mě zcela upoutal a sledování cesty naslouchače Ilana bylo velmi zajímavé. Už se těším na další díl.

24.05.2020 5 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Prima oddechovka, napínavá jako vždy. Jen na konci nebyl žádný nášlap do další knihy..Že by konec serie?

18.05.2020 4 z 5