kočičí anus kočičí anus komentáře u knih

Zkažené sémě Zkažené sémě Ondřej S. Nečas (p)

Ztráta času. Jediný klad je cestovní formát. Potenciál postav zcela nevyužit, zápletka pěkně zamotaná, ale nezajímavá. Nezačetl jsem se a příběh mě do sebe nevtáhl. Připadalo mi to jako debut nějakého amatérského nadšence literatury. Konec byl zcela retardovaný. Průměr

24.11.2014 2 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Tato kniha by se dala shrnout takto: akce, akce, hodně akce, ku*evsky hodně akce, rozhovor, zase akce. První část knihy byla naprosto akčně přepálená, ale místy vtipná. Druhá část se mi četla líp. Sršelo to vtipem a povedeným dialogy. Konec epický, narážka na upíry geniální. Měl jsem ji z knihovny, kde zbyl už jen jeden výtisk. Kdo ho šlohne, nechť shoří v pekle.

24.11.2014 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl byl skvělý, protože se vyhnul stereotypu nudných detektivek. Druhý díl, už se tomu tak zdařile nevyhnul, ale i tak je to dobrá kniha, která zabaví. Kdo by neměl rád Lisbeth, že ano?

24.11.2014 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Ach jo. Kolikrát už to tady bylo? Mocní a bohatí (Sedmička), záhadný zabijácký zmrd, banda nesourodých hrdinů. Nic nového pod sluncem. Psáno je to možná hezky, sice pár vtipů vyšumí do prázdna, ale pár se jich trefí do černého. Hlavní postava nezajímavá, vedlejší postavy ploché. Akce odbytá, atmosféra skoro žádná - ale to je u urban fantasy docela normální.

Do MHD ideální, na větvi z toho nejsem, ale neodradilo mě to od dalších dílů. Třeba se to ještě rozjede.

20.05.2014 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Může mi někdo doprdele vysvětlit, který idiot dal do knihy tu předmluvu, která prozradí závěr knihy? Pověsit za koule. Kniha skvělá. Začátek paráda. Po delší době čtení jsem si říkal, že je tu nějak málo akce a přesně v tu chvíli King obrátil o 100%. Akce střídala akci, krev střídaly vnitřnosti. Můj malý úchylný démon v mém nitru tancoval čardáš (můj vnitřní bůh, jak by řekla slečná Steelová s penisem mezi nohama). Děj připomíná vichřici. Ze startu vánek, pak vítr a nakonec létají střechy. Skvělá a krásně brutální, krvavá oddychovka - nic víc, kdo chce spasit svět, ať jde o dům dál.

16.05.2014 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Brett není Martin a selhává tam, kam ho jeho vypsanost dokopala a čím se (nejspíš) snaží děj obohatit. Na poli intrik a pletich není pánem a na čtivosti je to bohužel znát. Neúčinkuje ani minulost Inevery. Ta postava mi k srdci nikdy nepřirostla a její životní peripetie mi byly upřímně u prdele. Což o ostatních postavách říct nemůžu. Brett je vynikající vypravěč a exceluje hlavně ve volně plynoucím ději nebo v akci, takže doufejme, že v dalších knihách opustí od ševelení kdo komu vrazí kudlu do prdele a bude se věnovat tomu, v čem je dobrý. Začátek knihy dobrý, prostředek nic moc, konec kulervoucí.

A zakončení bylo prostě epické, tak tu nebrečte, že tohle spisovatel posral a že tohle se čtenářovi nedělá. Autor se skvěle vyhnul stereotypu běžných příběhových konců a za to má u mě plus.

06.05.2014 5 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Přišlo mi, že to autorka psala s prstem v nose. Nebo někde jinde.

25.04.2014 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl je klasický druhý díl. Autor přidal více postav, více sexu, více akce, více psychologie, prostě více všeho. A světe div se, dílo nepřipomíná oplácanou černošku, jenž její "více" je spíš na šavli, ale připomíná štíhlou, prsatou, urostlou...eh, chápete mě jak to myslím, ne? Druhý díl není přeplněný - je vyzrálejší. To je to slovo, ta podstata, která chybí Holyůdským filmařům jejichž filmová pokračovaní jsou větší, výbušnější, akčnější - a bez ducha.

Oproti jedničce je tu i pořádná dávka emocí. Sic v jedné části to trochu začne kvalitativně kolísat a celé to pak připomíná šití horkou jehlou, ale závěr to dostatečně vynahrazuje. Půlka knihy zabývající se Jardirem mi nevadila. Brett dokáže psát tak čtivě, že i kdyby psal o hnízdění kachen nebo kopulaci veverek, tak bych to přečetl jedním dechem.

17.04.2014 5 z 5

Nuda s tragicky debilním koncem.

24.03.2014 2 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Bomba. Spousta šílených nápadů, černý humor a trocha erotiky (ty prasáckej čtenáři). Nejlepší na tom je, že i přes Kulhánkovský žánr, to Kulhánka nekopíruje a jede si to po svém. Dialogy byly sice trochu prkenné, ale to je asi jediná vada na kráse. Do MHD nebo na relax ideální.

Zombie srnu bych fakt nechtěl potkat.

24.03.2014 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nebudu tu psát žádné superlativy, od toho jsou komentáře přede mnou. Originální příběh začal vlažně, ale jakmile jsem do něj spadnul, už nebylo úniku. Jedna z knih na kterou jsem měl doopravdy závislost a to je s mou "jemivšechnouprdele" povahou už co říct. Doporučuju všem, i těm co fantasy nečtou - elfa by člověk nenašel, místo trpaslíků obývají jeskyně možná tak tchoři a netopýři a jediná zelená věc široko daleko, nejsou orkové, ale chrchle, jež pořád někdo plive na zem. Krom toho ta obálka je fakt cool. Nyní mě omluvte, jdu si na mou levou půlku vytetovat chranu.

Pokud je pravda, že Brett na knize pracoval osm let, je fakt zábava ten vývoj stránka po stránce. Ze startu to připomínalo talentovaného amatéra, pokračovalo to čím dál líp a za půlkou se zdálo, jakoby to psal úplně někdo jiný - zkušený a léty vypsaný.

18.03.2014 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Vcelku cajk

04.03.2014 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nic moc

04.03.2014 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Těžké zhodnotit. Román je bomba, to zase jo, každopádně moc dlouhé, hlavně první část, ta druhá se čte skvěle, ikdyž pár hluchých míst by se našlo. Možná, že původní zkrácený román byl lepší, ale spíše bych nechal Kinga proškrtat novou verzi a udělat z toho třetí verzi o max. 650 stranách :D ... Čtivé a s výbornou psychologií postav, jenom mi chybělo epičtější zakončení, ale to bude možná můj problém, když jsem ho, debil, čekal.

23.02.2014 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

OK, čte se to rychle, ale ten konec? To měl být blbý vtip?

Už v půli knihy jsem tušil kdo je vrah, všechno to je takové předvídatelné a nereálné. Nemám rád detektivky, protože jsou skoro všechny stejné: Detektiv s psychickou poruchou (alkoholik, impotent, cholerik...) s děsivou minulostí, pátrá po sériovém vrahovi, který své oběti kuchá naprosto děsivým (pro mě směšným) způsobem. Nakonec se detektiv utká s vrahem osobně, jelikož zabiják je vychcaný, jak díra do sněhu. Nechci všechny detektivní romány házet do jednoho pytle a pokud existuje nějaký, který se od mé výše zmíněné charakteristiky liší, dejte mi echo do zpráv.

Ale zpět k Mesiášovi: Čtivý, dobré postavy, ale předvídatelný a s příšerným koncem. 5/10

16.02.2014 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosté zjevení. První díl pro mě bohužel zůstane z celé ságy nejlepší, protože mě hodil do něčeho, na co jsem nebyl připravený. Skvělá atmosféra, psychologie postav a nejlepší věc - dialogy. Další díly jsou skvělé, ale už jsem byl na celý ten Martinův svět zvyklý, takže jsem z toho nebyl tak paf.

16.02.2014 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Kniha mi byla vnucena, jinak bych o ní nezavadil ani pohledem a vyjádřím se k ní tak, jak jsem ji popsal osobě, která mi ji donutila přečíst. "Bych tu knihu rozdával zadarmo sedlákům, ať si s tím vytírají prdel. Protože to je asi jediná užitečná funkce té knihy."

Děj by se dal zhustit do padesáti stran, zbytek je jenom vata. Nudná, kýčovitá a debilní vata. Rozhovory strašné a šustící papírem, vedlejší postavy otravné, hlavní hrdinka docela napřesdržku. Některým situacím a rozhovorům jsem prostě nevěřil. Děj nikam nepokračuje, negraduje, takřka se tam nic neděje. Nemůžu upřít čtivost, ale jazyk příšerný a sem tam filozofické moudro, které se za pár vteřin vykouří z hlavy. Kdyby kniha nevznikla, o nic bychom nepřišli. A radši bych pozoroval německé fekál porno se zpoceným chlupatým a týden mrtvým řidičem náklaďáku, než si přečetl druhý díl.

Milé dámy, ano já vím, že to není kniha pro muže. Že vy taky nečtete krváky, horory a ať já se vám neseru do vašeho žánru... Jen jsem řekl svůj názor :)

Vzkaz pro ženy, které nečetly: Klidně čtěte, já jsem jenom šovinistické prase bez kousky romantiky, něhy a jiných pí*ovin. Věřím, že se vám to bude líbit.
Vzkaz pro muže, kteří nečetli: Ruce pryč a tomu, kdo vám to doporučil, pěkně poděkujte (sekerou). Popřípadě ten paskvil použijte jako otop. hořet bude krásně.

16.02.2014 odpad!

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nevím, nevím. Celé to bylo napsáno tak nějak mdle, ale beru v potaz, že je to autorův debut. Hlavní hrdina je takový nudný nezajímavý blbeček. Nefandil jsem mu a občas mě pěkně sral. Největší problém jsem měl s roztříštěností děje. Je to takové epizodní. Jako seriál. Určitě to funguje v původním webovém záměru, ale jako kniha to působí divně. Na druhou stranu, atmosféra slušná, čtivost dobrá, děj odehrávající se na povrchu kulervoucí. Epický závěr to celé zachraňuje. 7/10

15.02.2014 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Ke knize jsem se dostal přes nadávky okolí a po přečtení pár stran jsem věděl, že tady má úchylná dušička najde zalíbení. Nakonec jsem rád, že ji mám jenom z knihovny. Hlavní děj by se dal zhustit do titěrné povídky, zbytek jsou prasárny brutálního kalibru. Klobouk dolů, že to psala žena, žasl jsem nad tím kolik oplzlostí a chlupatin se vejde na 190 stran (doufám, že to není autobiografie). Nevím, zda-li chtěla autorka šokovat, předvádět se nebo vyvolat diskuzi která by vedla k zisku, a je mi to upřímně jedno, protože kniha jako celek prostě nefunguje. Naprosto mizerná slovní zásoba tomu taky dvakrát nepřihrává. Šedivěly mi vlasy, jakmile se v odstavcích vyskytla číča, kokino, pich a Helenka sem, Helenka tam.

Což o to, čtivý to bylo. Za dva dny líné četby bylo hotovo a moje dekadentní já bublalo blahem. Nebýt toho retardovaného konce, dal bych 3/5, ale takhle mi to připadalo, jakoby autorce došly prasárny a rázně to utnula, protože se jí nechtělo vymýšlet nic lepšího.

28.01.2014 2 z 5