kočičí anus kočičí anus komentáře u knih

To To Stephen King

Poslední dobou jsem měl s knihami menší problém. Přečetl, zahodil, přečetl, zahodil. Říkal jsem si: jó dobrý, ale! Něco jako kdybych sbalil kozatou modelku, která by si při vrcholu večera nakonec lehla jak dřevo na postel a byla aktivní jak mrtvý sysel. Už jsem si pomalu říkal jestli to není mnou, jestli už nejsem jen rozmazlený, protože skoro NIC už mě poslední dobou prostě a jednoduše nedokázalo chytit za koule. A pak přišlo TO. Jako kdybych vletěl do postele s šedou myší, která by mi pak následně předvedla naprosté sexuální komando.
V knize mi nepřišlo nic navíc, jak tady někdo píše. Jen některé pasáže se četly líp, jiné hůř, ale těch lepších pasáži je o dost víc.

03.10.2016 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Může mi někdo doprdele vysvětlit, který idiot dal do knihy tu předmluvu, která prozradí závěr knihy? Pověsit za koule. Kniha skvělá. Začátek paráda. Po delší době čtení jsem si říkal, že je tu nějak málo akce a přesně v tu chvíli King obrátil o 100%. Akce střídala akci, krev střídaly vnitřnosti. Můj malý úchylný démon v mém nitru tancoval čardáš (můj vnitřní bůh, jak by řekla slečná Steelová s penisem mezi nohama). Děj připomíná vichřici. Ze startu vánek, pak vítr a nakonec létají střechy. Skvělá a krásně brutální, krvavá oddychovka - nic víc, kdo chce spasit svět, ať jde o dům dál.

16.05.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Příšerně jednoduchý sloh, ale ten nápad a celkové provedení je na deset z deseti. Detektivky moc nečtu, protože mě nebaví viz. také můj komentář knihy Mesiáš. Ve zkratce jde stejně vždy o sériového vraha, který nechává policii/detektivovi vodítka a vykuchá ještě pár lidí, dokud policie/detektiv neskočí vrahovi na špek, ale díky deus ex machina vše skončí happyendem.
Tahle kniha je úplně jiná, než výše popsaný stereotyp, více takových. Svět sice růžovější nebude, ale třeba skončí ten trend nudných detektivních blábolů.

27.11.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Ono se tam toho bohužel tolik nestalo. Byla by z toho skvělá povídka, ale na román je tam moc vaty. Jakoby Stevie přinesl agentovi první nástřel knihy a ten to šoupl rovnou do prodeje, "protože jsi King a lidi od tebe koupí i manuál na automatickou pračku." Autor si tak trochu s fanoušky vytírá prdel. Vzhledem k pár rychlým posunům v čase mi nepřirostla žádná k postava k srdci, ale ten konec byl hustotnej.

A že to není horor a není to strašidelný, jak tady někteří fňukaj?
No a?

21.11.2015 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nebudu tu psát žádné superlativy, od toho jsou komentáře přede mnou. Originální příběh začal vlažně, ale jakmile jsem do něj spadnul, už nebylo úniku. Jedna z knih na kterou jsem měl doopravdy závislost a to je s mou "jemivšechnouprdele" povahou už co říct. Doporučuju všem, i těm co fantasy nečtou - elfa by člověk nenašel, místo trpaslíků obývají jeskyně možná tak tchoři a netopýři a jediná zelená věc široko daleko, nejsou orkové, ale chrchle, jež pořád někdo plive na zem. Krom toho ta obálka je fakt cool. Nyní mě omluvte, jdu si na mou levou půlku vytetovat chranu.

Pokud je pravda, že Brett na knize pracoval osm let, je fakt zábava ten vývoj stránka po stránce. Ze startu to připomínalo talentovaného amatéra, pokračovalo to čím dál líp a za půlkou se zdálo, jakoby to psal úplně někdo jiný - zkušený a léty vypsaný.

18.03.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Bacha, spoiler:

Bejt zamilován do dvou osob od kterých se dočkáte jen vyhonění péra je vskutku bolestná zkušenost. A nakonec se vyspíte s tou nejnepravděpodobnější osobou hned poté, co se dozvíte, že se šla jedna ze zamilovaných po tom, co vás vykouřila, rovnou zabít.

Konec spoileru.

Připomínalo mi to nezávislý film. V podstatě o ničem, ale to nic je po okraj nabito melancholií poetikou a zajímavými myšlenkami. Postavy nejsou ploché, dialogy vtipné a sex realistický. Bez zbytečných kudrlinek nebo růžovejch brýlí. Kecy o splynutí dvou těl, výronu lásky a kdovíčehoještě si hledejte jinde. V knihovně pod cedulkou s názvem Brak pro neukojené matky.

06.08.2020 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Tohle mi dalo zabrat. V podstatě to bylo něco jako autorova onanie. Já beru, že ten svět je fakt obří, ale nějak se tu zapomínalo na čtenáře. Spoustu informací člověku dojde až po x kapitolách, ale jelikož už si toho člověk moc nepamatuje, tak je mu to jedno. V podstatě by se to dalo přirovnat k prokalené noci po níž si nepamatujete ani prd. Ze všech možných útržků si dáváte dohromady, že ta noc stála fakt za to. Oprcali jste pár vnadných žen/mužů a celkově to bylo fakt legendární. Ale jelikož si to nějak nepamatujete, je vám to šumák. Stejně jako mi byly u prdele skoro všechny postavy. Protože až na výjímky byly ploché až hrůza. Děj ušel, ale o nějakých zvratech, které by člověku urvaly koule se nedá mluvit. Více než beletrii, to připomíná kroniku psanou beletristicky. Jediné co se mnou hnulo byl ten svět. Propracovaný, obrovský a epický. Uvidíme, co další díly.

30.01.2017 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl je klasický druhý díl. Autor přidal více postav, více sexu, více akce, více psychologie, prostě více všeho. A světe div se, dílo nepřipomíná oplácanou černošku, jenž její "více" je spíš na šavli, ale připomíná štíhlou, prsatou, urostlou...eh, chápete mě jak to myslím, ne? Druhý díl není přeplněný - je vyzrálejší. To je to slovo, ta podstata, která chybí Holyůdským filmařům jejichž filmová pokračovaní jsou větší, výbušnější, akčnější - a bez ducha.

Oproti jedničce je tu i pořádná dávka emocí. Sic v jedné části to trochu začne kvalitativně kolísat a celé to pak připomíná šití horkou jehlou, ale závěr to dostatečně vynahrazuje. Půlka knihy zabývající se Jardirem mi nevadila. Brett dokáže psát tak čtivě, že i kdyby psal o hnízdění kachen nebo kopulaci veverek, tak bych to přečetl jedním dechem.

17.04.2014 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

OK, čte se to rychle, ale ten konec? To měl být blbý vtip?

Už v půli knihy jsem tušil kdo je vrah, všechno to je takové předvídatelné a nereálné. Nemám rád detektivky, protože jsou skoro všechny stejné: Detektiv s psychickou poruchou (alkoholik, impotent, cholerik...) s děsivou minulostí, pátrá po sériovém vrahovi, který své oběti kuchá naprosto děsivým (pro mě směšným) způsobem. Nakonec se detektiv utká s vrahem osobně, jelikož zabiják je vychcaný, jak díra do sněhu. Nechci všechny detektivní romány házet do jednoho pytle a pokud existuje nějaký, který se od mé výše zmíněné charakteristiky liší, dejte mi echo do zpráv.

Ale zpět k Mesiášovi: Čtivý, dobré postavy, ale předvídatelný a s příšerným koncem. 5/10

16.02.2014 3 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Ke knize jsem se dostal přes nadávky okolí a po přečtení pár stran jsem věděl, že tady má úchylná dušička najde zalíbení. Nakonec jsem rád, že ji mám jenom z knihovny. Hlavní děj by se dal zhustit do titěrné povídky, zbytek jsou prasárny brutálního kalibru. Klobouk dolů, že to psala žena, žasl jsem nad tím kolik oplzlostí a chlupatin se vejde na 190 stran (doufám, že to není autobiografie). Nevím, zda-li chtěla autorka šokovat, předvádět se nebo vyvolat diskuzi která by vedla k zisku, a je mi to upřímně jedno, protože kniha jako celek prostě nefunguje. Naprosto mizerná slovní zásoba tomu taky dvakrát nepřihrává. Šedivěly mi vlasy, jakmile se v odstavcích vyskytla číča, kokino, pich a Helenka sem, Helenka tam.

Což o to, čtivý to bylo. Za dva dny líné četby bylo hotovo a moje dekadentní já bublalo blahem. Nebýt toho retardovaného konce, dal bych 3/5, ale takhle mi to připadalo, jakoby autorce došly prasárny a rázně to utnula, protože se jí nechtělo vymýšlet nic lepšího.

28.01.2014 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Dílo mě dostalo nadčasovostí. Ač dnes to nejsou telestěny, ale všemocný internet. Knihy se naštěstí nepálí, ale také připomínají televizní stěny a chrlí se na nás takové skvosty jako Urbaníková, století staříci, Nesboové a jiné (sic možná i kvalitní), ale bezduché věci bez nějaké myšlenky. Sám nejsem bez viny, velice rád čtu odpočinkovou literaturu, ale jaký je rozdíl mezi sledováním TV a čtením "braku"?

Jedna z mála knih, která mě donutila alespoň trochu přemýšlet.

26.03.2015 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nevím v čem je (u některých) problém. Ve jménu King, díky němuž každý od díla očekává hektolitry krve? Jednoduše vystavěný příběh, který jak je u Kinga zvykem vtáhne a nepustí. Atmosféra příjemná, ale chyběla mi nějaká nostalgie. Pokud od Stevieho každý čeká kulervoucí bombu, při níž bude mít strachem sevřenou prdel jak heterosexuál uprostřed průvodu gayů, jeho smůla. Já byl spokojen. Peace.

13.01.2015 4 z 5

Pět hospod, dva bary a jeden noční klub Pět hospod, dva bary a jeden noční klub John Williams

Dílo jsem si koupil při likvidaci hromady knih z městské knihovny. Mělo mě varovat, že vypadá jako nová, jako by na ni nikdo nikdy nešáhl, leč bohužel.
Proč odpad: protože jsem kolikrát v MHD nechal ten paskvil ležet v batohu a radši dělal užitečnější věci, jako čuměl z okna nebo přemýšlel kam jinam bych hodil oněch dvacet korun, které jsem za ten paskvil dal. Jedno se ale autorovi musí nechat. Do tak tenké knihy narvat tolik nudy, to neumí jen tak někdo.

Povídka je neuvěřitelně specifický žánr. Jelikož je krátká, o to údernější by měla být pointa. A tady nic takového není. Pár výjimek by bylo, ale koho to kurva zajímá? Aby byla povídka zajímavá, musí nějak vybočovat, obsahovat emoce nebo cokoliv, co by dokázalo čtenáře chytit za koule. A tady najdeme leda prd. Osm nudnejch životů s nezajímavou zápletkou. A aby to jako dávalo nějaký vyšší smysl, tak povídky budou volně navazovat... bez pořádné zápletky se z hovna bič uplést prostě nedá. Možná si Williams chtěl zahrát na Wellshe, protože jeho Trainspotting je taky tak trochu o hovně, ale to hovno se tak krásně čte. Welsh má totiž něco, co Williams ne. TALENT.

Knihu jsem dočetl jen proto, abych ji mohl ohodnotit odpadem. A teď mě omluvte, jdu číst něco záživnějšího, třeba molekulární biologii nebo jak pečovat o traktor.

23.05.2017 odpad!

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Correia je bůh akce. Většinou mě akce v knihách nudí k smrti, protože je tak nějak nijak psaná. Za roh, bum. Střela do hlavy, beng. Vyskočit z krytu, pif paf. Ale tady je psaná tak, že se po čtení přímo odehrává v hlavě jako film. Škoda, že kromě výjimek (Faye je boží), jsou charaktery ploché a příběh jen tak lehce načrtnutý. Na urban fantasy nesnáším kombinaci fantasy s našim nudným šedým světem, ale kombinace s třicátými lety dvacátého století má jiné koule. Škoda, že se z atmosféry steampunku, mafiánů a noir filmů nedalo vytřískat víc. Nebyl jsem z toho tak na větvi, jen z té akce, ale i tak to bylo slušný. 8/10

30.07.2016 4 z 5

Macanudo Macanudo Liniers (p)

Příjemné antidepresivum bez zbytečného patosu.

04.02.2015 5 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Tato kniha by se dala shrnout takto: akce, akce, hodně akce, ku*evsky hodně akce, rozhovor, zase akce. První část knihy byla naprosto akčně přepálená, ale místy vtipná. Druhá část se mi četla líp. Sršelo to vtipem a povedeným dialogy. Konec epický, narážka na upíry geniální. Měl jsem ji z knihovny, kde zbyl už jen jeden výtisk. Kdo ho šlohne, nechť shoří v pekle.

24.11.2014 4 z 5

Nuda s tragicky debilním koncem.

24.03.2014 2 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Těžké zhodnotit. Román je bomba, to zase jo, každopádně moc dlouhé, hlavně první část, ta druhá se čte skvěle, ikdyž pár hluchých míst by se našlo. Možná, že původní zkrácený román byl lepší, ale spíše bych nechal Kinga proškrtat novou verzi a udělat z toho třetí verzi o max. 650 stranách :D ... Čtivé a s výbornou psychologií postav, jenom mi chybělo epičtější zakončení, ale to bude možná můj problém, když jsem ho, debil, čekal.

23.02.2014 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Kniha mi byla vnucena, jinak bych o ní nezavadil ani pohledem a vyjádřím se k ní tak, jak jsem ji popsal osobě, která mi ji donutila přečíst. "Bych tu knihu rozdával zadarmo sedlákům, ať si s tím vytírají prdel. Protože to je asi jediná užitečná funkce té knihy."

Děj by se dal zhustit do padesáti stran, zbytek je jenom vata. Nudná, kýčovitá a debilní vata. Rozhovory strašné a šustící papírem, vedlejší postavy otravné, hlavní hrdinka docela napřesdržku. Některým situacím a rozhovorům jsem prostě nevěřil. Děj nikam nepokračuje, negraduje, takřka se tam nic neděje. Nemůžu upřít čtivost, ale jazyk příšerný a sem tam filozofické moudro, které se za pár vteřin vykouří z hlavy. Kdyby kniha nevznikla, o nic bychom nepřišli. A radši bych pozoroval německé fekál porno se zpoceným chlupatým a týden mrtvým řidičem náklaďáku, než si přečetl druhý díl.

Milé dámy, ano já vím, že to není kniha pro muže. Že vy taky nečtete krváky, horory a ať já se vám neseru do vašeho žánru... Jen jsem řekl svůj názor :)

Vzkaz pro ženy, které nečetly: Klidně čtěte, já jsem jenom šovinistické prase bez kousky romantiky, něhy a jiných pí*ovin. Věřím, že se vám to bude líbit.
Vzkaz pro muže, kteří nečetli: Ruce pryč a tomu, kdo vám to doporučil, pěkně poděkujte (sekerou). Popřípadě ten paskvil použijte jako otop. hořet bude krásně.

16.02.2014 odpad!

Zámek Zámek Franz Kafka