kob kob komentáře u knih

Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Pietro Aretino

První kapitola docela drsná, druhá celkem zajímavá, ale pak už jsem se na čtení netěšila, což je pro mě důvod, abych knihu v polovině odložila. Básnické obraty oceňuji, ale později už trochu nudí.

12.08.2016 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Napínavé od začátku do konce. Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsanou knihu.

06.05.2016 5 z 5

Všichni mí pacienti kopou a koušou Všichni mí pacienti kopou a koušou Jeff Wells

Po prvních stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Ukázala se jako velmi příjemná a zajímavá.

01.02.2016 4 z 5

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Knížka pro toho, kdo se o život Lídy Baarové zajímá do hloubky. Je moc zajímavá - obsahuje vyčerpávající informace, vč. policejních protokolů.

26.01.2016 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Užitečná knížka - sympaticky napsaná

14.01.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá a napínavá od začátku do konce.

29.12.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Klidná, oddechová knížka. Starším ženám se bude líbit.

29.12.2015 3 z 5

Pohádkář Zdeněk Troška Pohádkář Zdeněk Troška Dana Čermáková

Líbil se mi jen úvod, který popisuje Troškovy začátky. Jeho filmy znám, nepotřebuji číst jejich podrobné obsahy a recenze. Zajímavých informací už je tam pak pomálu.

06.10.2015 2 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Trošku drsná, ale líbila se mi

02.09.2015 4 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

"Vše, co se stává veřejnou informací, se ocitá v prostoru bulvarizace a zbaveno výlučné posvátnosti to ztrácí i neznámou energii přítomnou v magické komunikaci. ... Irma mi řekla, co říci chtěla. Více znát a vědět netřeba."
Škoda, že už není nikdo z přímých potomků, kdo by pokračoval...

24.08.2015 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Mám vydání z roku 1943 - 7 dílů ve třech knihách. Má zažloutlé a křehké stránky, ale nedala bych je ani za nic. Je to srdeční záležitost. Káju čte už čtvrtá generace žen v naší rodině, a manželovi jsem první díly předčítala před spaním. Myslela jsem, že ani neposlouchá, ale mýlila jsem se, protože začal používat některé Kájovy průpovídky... A dobré jídlo u nás jde zásadně do ledvin :-)

20.08.2015

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka člověka úplně vtáhne do historie, nutí navštívit ta místa a hledat další informace, protože je těžké smířit se s tím, že už žádná žítkovská bohyně neexistuje.

05.08.2015 5 z 5

Helena Růžičková osobně Helena Růžičková osobně Lubomír Nečas

Velmi čtivá knížka, která otevřeně přibližuje hereččinu životní pouť

21.07.2015 5 z 5

Srdcová dáma, karty a vy Srdcová dáma, karty a vy Dagmar Kludská

Kniha se moc dobře čte, autorka nechává nahlédnout i do svého dětství a prožíváme s ní i složitou životní etapu... najednou se mi zdála paní Kludská hodně blízká.

30.06.2015

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Půvabná knížka -pohlazení po duši a smutek, že je kraťoučká :-)

15.07.2014 5 z 5

Pes, který hovořil s bohy Pes, který hovořil s bohy Diane Jessup

Četla jsem tuhle knížku asi před pěti lety a nemohu na ni zapomenout. Psy mám ve své blízkosti celý život, tak jsem ji zřejmě vnímala o to intenzivněji. Byla tehdy z knihovny, ale chtěla bych ji mít doma, tak číhám, jestli se neobjeví v bazaru.

07.03.2014

Televizní idoly Televizní idoly Aleš Cibulka

Knížka je jako pohlazení, které mě vrátilo zpět do dětství. Moc ráda jsem si připomněla své oblíbené umělce tak, jak jsme je znali před lety.

10.02.2014 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Četla jsem ve vlaku a tak jsem se zabrala do děje, že jsem přejela...

05.02.2014 4 z 5

Tady všude byl Ladislav Smoljak Tady všude byl Ladislav Smoljak kolektiv autorů

Spousta zajímavých informací, o kterých jsem neměla tušení...

27.01.2014 5 z 5

Úžasný způsob vyprávění, zajímavý příběh - knížka, na kterou nikdy nezapomenu.

06.01.2014 5 z 5