Rozpravy o mravech hříšných kurtizán

Rozpravy o mravech hříšných kurtizán https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51000/bmid_rozpravy-o-mravech-hrisnych-kurtiza-5hW-51000.jpg 3 26 4

Proslulé dílo renesančního básníka, satirika a prozaika zpracovává věčné téma lidské erotiky v nejrůznějších společenských prostředích. Námětem rozmarných dialogů je především poučení o tom, jak obalamutit muže, získat si jej a udržet, včetně návodu mladým dívkám ze strany starých chův, matron a bývalých nevěstek. Tyto ženy, vybavené bohatými zkušenostmi svého povolání, probírají v průběhu tří dnů řadu prostých i rafinovaných způsobů, jak si pomocí svého řemesla zajistit příjemnou existenci od klášterů až po domy bohatých patricijů.... celý text

Literatura světová Povídky Romány
Vydáno: , Odeon

Ragionamento, Dialogo , 1984

Leona333
03.04.2020 4 z 5

Kniha v tomto ohledu, není jen tak lehce lechtivá, jako třeba Dekameron, který napsal Giovanni Boccaccio, o téměř 200 let dříve. Anebo právě proto, je tato kniha více otevřenější, drsnější... Pro nic, by si tehdy autor Pietro Aretino, nevysloužil pověst erotického spisovatele a nebyla by jeho díla církví, zahrnuta do seznamu zakázaných knih.
Knihu s příběhy o nejstarším řemesle..., hodnotím bez puritánství kladně. ; ) Nakonec spousta dnešních autorů, píše o sexu víc šokujícím způsobem.

kob
12.08.2016 2 z 5

První kapitola docela drsná, druhá celkem zajímavá, ale pak už jsem se na čtení netěšila, což je pro mě důvod, abych knihu v polovině odložila. Básnické obraty oceňuji, ale později už trochu nudí.

Peleus
28.08.2015 4 z 5

Typické renesanční dílo. O některých věcech týkajících se lidské sexuality se mluví naprosto otevřeně, zatímco u jiných se užívá vznosných přirovnání a básnických obratů.

Podle mě nejde o nic pohoršujícího nebo šokujícího. Je nicméně zajímavé, jak otevřený vztah měli lidé v minulosti k tématu, které se dnes pro mládež verbálně tabuizuje ("Cože? První sexuální partner v 15?! Hrůza!"), avšak nikdo nebere v potaz naprostou informační dostupnost díky médiím, jež nejde příliš kontrolovat.

Lady Dracula
30.07.2015 4 z 5

Ač o netypickém tématu, básnické obraty, které se v díle objevují, povyšují tuto knihu někam výš.

erotika prostituce kurtizány prostitutky

Pietro Aretino
italská, 1492 - 1556
1992  62%Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
2010  60%Rozkošnické sonety božského Pietra Aretina
1933  0%Život kajícnic
1923  0%Hovory kurtisán

Kniha Rozpravy o mravech hříšných kurtizán je v