Rozpravy o mravech hříšných kurtizán

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proslulé dílo renesančního básníka, satirika a prozaika zpracovává věčné téma lidské erotiky v nejrůznějších společenských prostředích. Námětem rozmarných dialogů je především poučení o tom, jak obalamutit muže, získat si jej a udržet, včetně návodu mladým dívkám ze strany starých chův, matron a bývalých nevěstek. Tyto ženy, vybavené bohatými zkušenostmi svého povolání, probírají v průběhu tří dnů řadu prostých i rafinovaných způsobů, jak si pomocí svého řemesla zajistit příjemnou existenci od klášterů až po domy bohatých patricijů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51000/big_rozpravy-o-mravech-hrisnych-kurtiza-5hW-51000.jpg 3.224
Žánr:
Literatura světová, Povídky, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Ragionamento, Dialogo, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Rozpravy o mravech hříšných kurtizán

Leona333
03.04.2020

Kniha v tomto ohledu, není jen tak lehce lechtivá, jako třeba Dekameron, který napsal Giovanni Boccaccio, o téměř 200 let dříve. Anebo právě proto, je tato kniha více otevřenější, drsnější... Pro nic, by si tehdy autor Pietro Aretino, nevysloužil pověst erotického spisovatele a nebyla by jeho díla církví, zahrnuta do seznamu zakázaných knih.
Knihu s příběhy o nejstarším řemesle..., hodnotím bez puritánství kladně. ; ) Nakonec spousta dnešních autorů, píše o sexu víc šokujícím způsobem.

kob
12.08.2016

První kapitola docela drsná, druhá celkem zajímavá, ale pak už jsem se na čtení netěšila, což je pro mě důvod, abych knihu v polovině odložila. Básnické obraty oceňuji, ale později už trochu nudí.


Peleus
28.08.2015

Typické renesanční dílo. O některých věcech týkajících se lidské sexuality se mluví naprosto otevřeně, zatímco u jiných se užívá vznosných přirovnání a básnických obratů.

Podle mě nejde o nic pohoršujícího nebo šokujícího. Je nicméně zajímavé, jak otevřený vztah měli lidé v minulosti k tématu, které se dnes pro mládež verbálně tabuizuje ("Cože? První sexuální partner v 15?! Hrůza!"), avšak nikdo nebere v potaz naprostou informační dostupnost díky médiím, jež nejde příliš kontrolovat.

Lady Dracula
30.07.2015

Ač o netypickém tématu, básnické obraty, které se v díle objevují, povyšují tuto knihu někam výš.