Všichni mí pacienti kopou a koušou

Všichni mí pacienti kopou a koušou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201356/mid_vsichni-mi-pacienti-kopou-a-kousou-Kb5-201356.jpg 4 47 15

„Nebojte se, nekouše.“ Tuto okřídlenou větu slyšel Jeff Wells v životě mnohokrát, ale praxi vykonává už hezkou řádku let, proto ví svoje. V řadě napínavých i zábavných historek dokládá, že život veterináře je plný nástrah, překvapení, smutku, ale i radosti a uspokojení z práce. S laskavým humorem a nadhledem popisuje barvitou přehlídku malých i velkých zvířecích pacientů, kteří se mu vystřídali v ordinaci. Psi, kočky, telata, koně, ovce, oslík, mula nebo lama, co pacient, to rozličná nátura a jiné zdravotní potíže, s kterými si zkušený zvěrolékař musí poradit.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ikar (ČR)

All My Patients Kick and Bite , 2011

Zuzu1402
05.08.2021 5 z 5

Lehká literatura, barvitě a zábavně sepsané příběhy z veterinární praxe jednoho veterináře.

Lily101
05.03.2021 4 z 5

Bylo to oddechové a milé (obzvláště při polevující silné migréně jsem krátké povídky ocenila). Knihu jsem nalezla před cca 3/4 rokem u rodičů na půdě a vypůjčila si ji. Líbila se mi, ale nic nepředvídatelného se nekonalo, humorné to také moc nebylo (ale to asi ani být nemělo-a laskavý humor z anotace to místy byl) a trochu mi vadilo, že povídky nebyly seřazeny v čase, ale “na přeskáčku”.Čekala jsem hlavně zážitky s drobnými zvířátky (hlodavci, králící, psi, kočky, ptáčci), což bylo spíš málo, ale i tak to bylo moc fajn????.

lucka1998
12.12.2020 4 z 5

Výborné historky s veterinární praxe, příběhy byly krátké a vtipné. Prostě super oddechovka...

Janadvorackova
11.11.2019 4 z 5

Paráda :). Sice ne tak vtipné jako Herriot, ale se zvířaty je sranda, i když kopou a koušou :).
Každá kapitolka se věnuje jinému příběhu se zvířecím trápením.

Haha, dát kočce prášek, o tom bych kapitolu mohla napsat také.

Plaknel
25.01.2019 3 z 5

Pokud chcete oddychovou knížku. Tak tato je ta pravá. Veterinář vypráví své zážitky z praxe. Takové to čtení, nad kterým se nemusí moc přemýšlet.

Hanifa
09.08.2018 4 z 5

Velmi dobrá oddychová knížka. Krátké epizody z praxe a života amerického veterináře. Psáno pěkným stylem, tak očíčka po řádcích klouzali sami. Jsem ráda, že jsem nemusela truchlit nad negativními stránkami veterinářovy práce. Přesto srážím hvězdičku za nedostatek toho očekávaného Humoru, který by mě rozesmál nahlas. Jen mi roztáhl ústa do občasného úsměvu. Doporučuji k přečtení.

Liana
28.12.2016 5 z 5

Vynikajúca kniha. Milé a humorné príbehy z veterinárnej praxe. Osobne sa mi páčili viac ako od Herriota.

Setapouch
25.12.2016 4 z 5

Další ze série takových, se kterými si člověk dá dostaveníčko, zatímco se schovává v knihovně během již přespříliš dlouhého pobytu u příbuzných o svátky. Nutno podotknout, že tentokrát to bylo mimořádně milé.

Red_
17.08.2016 3 z 5

Po této knize jsem sáhl ze dvou důvodů - obecně mám rád zvířata a zároveň jsem hledal něco, u čeho bych se odreagoval a zasmál. V těchto ohledech mne bohužel kniha uspokojila pouze na 50%.
Kniha je rozhodně zajímavá, jelikož čtenáři nabídne pohled do světa zvířat z pohledu veterináře. Bohužel na druhou stranu mi kniha nepřišla až tak humorná, jak jsem očekával. Osobně bych knihu zařadil spíše do žánru Povídky. Proto ve výsledku dávám tři hvězdy.

Beltrix
18.07.2016 4 z 5

Čekala jsem asi něco trošku víc humorného, ale jinak to vůbec nebylo špatné. Některé příběhy mě zaujaly více, jiné příliš ne, každopádně bylo velmi zajímavé podívat se "pod prsty" zvěrolékaři.

nikikostadinova
31.03.2016 4 z 5

Příjemná, humorná, milá záležitost. Občas i dojímavé. Mám tyhle příběhy ráda a je to o zvířátkách takže to nemůže být špatné :-)

DK197
27.02.2016 3 z 5

Není to vyprávění, které vás smíchy povalí na zem, ale špetka humoru tam je. A občas i neuvěřitelných situací, které zažije jen veterinář. Mám tyhle náhledy do cizích profesí ráda a jsem ráda, že vzniknou, ačkoli se třeba některá dílka nikdy nestanou hitem. Příjemná oddychovka po posledních dvou přečtených knihách. :-)

kob
01.02.2016 4 z 5

Po prvních stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Ukázala se jako velmi příjemná a zajímavá.

sejdrina
17.01.2016 4 z 5

Mně se knížka líbila, dobře se četla, místy jsem se zasmála a hlavně pro mě byla krásně odpočinková a navíc o zvířatech, které mám ráda. Neříkám, že je nějaká top, ale svou funkci odpočinku splňuje.

Michal_ctenar
06.01.2015

Dočteno.
Od mládí jsem odkojen Jamesem Herriotem, proto jsem asi mírně zklamán. Jeff Wells nemá takové vypravěčské nadání jako J. Herriot. Ale jinak pěkné, hodně lidem se tohle dílo bude líbit.

humor zvířata, fauna zvěrolékaři

Autorovy knížky

2014  82%Všichni mí pacienti kopou a koušou

Kniha Všichni mí pacienti kopou a koušou je v