kob kob komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Co se týká děje, myslím, že by mu úplně stačil poloviční počet stran. To ostatní jsou zbytečné podrobnosti, díky kterým jsem se nudila a těžko udržovala pozornost. Copak např. někoho zajímá, jak je to slyšet a cítit, když jde Strike ráno po flámu na záchod?

14.04.2022 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Příběh je napínavý od začátku do konce a místy opravdu dost drsný.
Taky jste si šli po přečtení pustit Paganiniho?

22.03.2022 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Drsný příběh, kterému nechybí romantika ani napětí.
Jako audiokniha neměl chybu.

25.08.2021 5 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Erbenovy detektivky nezklamou. Zajímalo by mě, podle koho pojmenovává postavy - zde např. Miloň Kytlíček mě pobavil ;)

23.05.2021 5 z 5

Po letech jsem zatoužila opět si tuhle knížku přečíst a vyvolala stejné nadšení jako tehdy.
Autorova vnímavost je obdivuhodná.

14.10.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Svěle zpracované téma, o to působivější, že jsem z Brna.

12.04.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pěkné, jen u posledních kapitol se mi zdálo, že už chce autorka rychle skončit, tak to brala pěkně fofrem.

27.01.2020 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Skvělá knížka, dokonale mě vtáhla.

05.08.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nádherně napsaný příběh, a ten smutek při čtení posledních stran, že už je konec - to je vždycky důkaz, že mě spisovatel dostal. Jen teď nevím, jestli se mám jít podívat na film...

17.04.2019 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Tahle útlá knížka už mě pobavila několikrát, a nemyslím, že to bylo naposledy.

18.04.2017 5 z 5

Kletba podle Justiny Kletba podle Justiny Lydie Romanská

Zajímavý příběh okořeněný trochou nadpřirozena. Vyhovuje mi autorčin věcný, trochu strohý způsob vyprávění.

14.05.2024 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Prima oddechovka, bavila mě.

02.05.2024 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Taková fajn klidná a odpočinková detektivka se zajímavým příběhem.

07.03.2024 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Zdlouhavé a bez napětí, takže mě to trošku nudilo a uspávalo, ale příběh sám o sobě zajímavý.

03.01.2024 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Příběh skvělý, ale hvězdičku ubírám za přehnanou natvrdlost kolegů a nadřízených hlavních postav, které mají navíc tolik problémů sami se sebou, až je nepravděpodobné, že mohou podávat tak extrémní výkony při stíhání vraha.

25.07.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Strávila jsem s Emilkou víkend a jsem za to moc ráda, i když to bylo docela smutné čtení. Ale také poučné, protože ač Brňačka, musela jsem si vyhledat, která brněnská část se jmenovala Sulostovice

25.06.2023 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Komplikovaný, ale skvěle propracovaný příběh. Napínavý, bez hluchých míst - skvělé čtení!

13.04.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Postrádala jsem příběh, ale i tak se mi tahle knížka plná vzpomínek na mládí, přátele, sousedy, zvláštní místa, zvyky i rituály, dost líbila. A o šeptuchách jsem nikdy neslyšela.

23.02.2023 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Částečně fakta, částečně vymyšlený příběh - čte se dost těžce, ale člověk se dozví spoustu zajímavých historických skutečností. A protože jsem z Brna, byly pro mě zajímavé dvojnásobně.

05.12.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Využila jsem audio verzi a musím přiznat, že nápad, aby vyprávění tehdy dvaadvacetiletého mladíka četl muž o půlstoletí starší, neshledávám nejšťastnějším. Miloně Čepelku mám moc ráda, čte báječně, ale pro posluchače je těžké si Ládíka představit. Mozek v tom má chaos ;) Ale právě to byl zřejmě záměr.
Vyprávění je zajímavé, vtipné a ráda si přečtu další. Tentokrát však už raději sama.

29.11.2022 4 z 5