Knižnípauza Knižnípauza komentáře u knih

Tahle kniha mě úplně dostala. Wow!
V této knize sledujeme historickou skutečnost o které jsem vůbec nic netušila. Spisovatel napsal velmi poutavý, silný příběh, který vás vtáhne, nepustí a zničí.
To kolik příkoří, nespravedlnosti, bolesti může člověk vydrž je neuvěřitelné.
Moc vám tuhle knihu doporučuji!!

30.01.2023 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kniha mi vyrazila dech a zcela mě pohltila.
Silný příběh ve kterém najdete všechno. Zradu, nenávist, přátelství, touhu po svobodě a ztrátu domova. Spisovatel si mě získal stylem i námětem, který je podle skutečných událostí.
Moc doporučuji!

13.01.2023 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

S autorkou jsem se už jednou setkala a to při čtení knihy No a já, která se mi velmi líbila. Věděla jsem,že to nebude mé poslední setkání s autorkou.
Teď jsem sáhla po její další knize a opět jsem více než spokojená. Vlastně jsem spíš unešená a v šoku co jsem dostala na cca stočtyřiceti stranách.
Neskutečné !

V knize máme čtyři postavy, každá je jiná ale během čtení nám dojde, že jsou na tom vlastně všichni úplně stejně.
Každý z nich něco zažívá nebo zažil a to něco ho neustále ovlivňuje v jeho životě.

Pouta jsou syrová, silná , intenzivní a depresivní ale stále při čtení cítíte nějaké to světýlko naděje. Doufáte, že se co nevidět rozsvítí.
Každá z postav si mě získala a každé z nich jsem držela palce.
V knize jsem nenašla žádná hluchá místa a přečetla ji jedním dechem.

Za mě ji mohu jen a jen doporučit.

15.05.2024 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Bylo to opravdu super. Četlo se to prakticky samo.
Měla jsem trochu strach, protože předchozí série Madly byla za mě průměrná a dost plochá, ale už po prvních stránkách jsem věděla, že tohle bude úplně jiná liga.
Prostředí nemocnice moc hezky a smysluplně popsané, postavy měly obrovskou chemii a všechno dávalo prostě smysl.
Bylo zde tak akorát humoru, erotiky i vážnější témata se zde objevila, takže prostě od všeho tak akorát.
Opravdu se mi moc líbilo jak spolu fungovaly hlavni postavy, byly opravdu jak dva magnety a scény s nima jsme si velmi užívala a moje romantická duše se tetelila radostí. Navíc jsem si už teď vybudovala výborný vztah k vedlejším postavám, což se v pokračování série určitě bude hodit, a byla jsem sama překvapená, protože jsem s tím u některých sérii měla v minulosti problém.
Jasně bylo zde plno klišé, a bylo to místy hodně sladké....ale...no..budiž autorce odpuštěno.
A ten infarktový konec? Okamžitě potrebuju dalsi díl!
Přečteno za dva dny.

31.10.2023 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Naprosto skvělé!

Příběh Percy a Sama je sladký, krásný a zároveň smutný. Máme tady opravdu vše. Lásku, přátelství, rodinu, strach, úzkost, naději.
Střídání přítomnosti s minulostí nám příběh hezky ucelí a vše do sebe zapadá.
Zvrat, který jsem tak nějak tušila že dorazí opravdu přišel, ale i tak jsem byla stejně šokovaná, kroutila hlavou a při čtení si říkala " proboha nee! Proč?"

Také se mi moc líbilo, jak autorka lehce a nenásilně popsala okolí chaty a jezera, kde trávila Percy léto.
Z knihy tak díky tomu na vás opravdu dýchne letní atmosféra.

Každé další léto doporučuji všem romantickým duším, ale i čtenářům kteří hledají oddechovou a milou knihu.
Tahle stojí za přečtení. :)

02.09.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Bylo to krásné, sladké, dojemné, vtipné... a prostě úžasné čtení.
Všechny postavy jsem si oblíbila skoro hned a příběh mi ubíhal opravdu rychle. Vždy jsem se těšila až knihu zase otevřu a po dočtení jsem měla velmi příjemný pocit a jen jsem seděla a uculovala se do prázdna.
Chemie mezi Henrym a Alexem byla prostě úžasná a musím říct, že jsem si Henryho absolutně zamilovala.
Téma které kniha zpracovává je velmi důležité předkládat lidem dál a dál, aby už konečně pochopili jak úžasní všichni lidi, bez ohledu na sexualitu jsou, a že láska je prostě láska.
Kéž by bylo vše tak pohádkové i v reálném světě.
Doporučuji všem.

05.04.2023 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Knihy od Jodi Picoultové mám velmi ráda a jsou pro mě taková jistota skvělého příběhu. U Prosté pravdy je tomu zrovna tak.
Nevím jak to spisovatelka dělá ale od prvních stran vás to prostě vtáhne do děje.
Tématika zabývající se životem Amišů a jejich stylem života je tu opravdu hezky popsána.

Postavy jsou zajímavé. A myslím si že nejvíc zajímavá je Katie. Pořád si při čtení kladete otázky. Udělala to? Lže? Půjde do vězení? Jak to sakra dopadne?

Na závěr už jen dodám že tato kniha stojí opravdu za přečtení. Jodi Picoult prostě psát umí!

24.03.2023 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Jako první musím říct jen jedno: ach bože ta obálka?!
Dokonalost!
Musím se přiznat, že obálka byla jeden z prvních důvodu proč jsem si knihu koupila. Dalším důvodem byla anotace, která mi sedla hned na první dobrou.
Po dlouhé době byla právě Evvie kniha, kterou jsem si koupila bez jakéhokoliv doporučení, a jsem za to ráda.

Příběh Evvie Drakeové řeší více těžkých témat, jako například truchlení, toxické vztahy i kariérní krize. Témata se krásně prolínají s romantickou linkou, kterou jsem si moc užila, a byla pro mě překvapením. Evvie si zamilujete velmi rychle, no a Dean? Moje srdce plesalo. ️

Hlavním mínusem knihy pro mě byl někdy až moc plochý a neúplný dojem z vyprávění. Byla to škoda a myslím si, že některé pasáže si zasloužily více rozvinout a autorka mohla jít víc do hloubky, kde by se čtenář ještě o to víc vycítil do postav.

28.02.2023 3 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Ghostwriter je mé první setkání s autorkou a já netušila co čekat.
No.. musím přiznat, že začátek knihy byl pro mě trochu utrpení. Nesympatická, panovačná hlavní hrdinka mi úplně nesedla do nálady a já přemýšlela zda knihu neodložit.
Ale!
Dala jsem tomu šanci a ještě že jsem to udělala. :)
Kniha se rozjela a já chtěla vědět co je to tajemství které hlavní hrdinka má a co se v její rodině vlastně stalo. Všechno se postupně rozkrývá, hltala jsem stránku za strankou a pak, když to přišlo jsem jen valila oči.
Silné, drsné a velmi smutné.
Nakonec jsem s hlavní hrdinkou trochu i soucítila.

Styl jakým je kniha napsaná se mi četl dobře a já do budoucna určitě další knihu od autorky skusím. :)

01.12.2023 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Tahle kniha je mé první setkání s autorem a já jsem velmi mile překvapená. :)

Příběh zajímavý, postavy sympatické, romantiky tak akorát a dokonce tu máme i menší detektivní zápletku. Ke konci je v knize velmi zajímavý zvrat.
Musím říct, že mě čtení od začátku do konce bavilo. :)
Doporučuji!

29.07.2023 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tahle kniha se mi trefila do nálady a já jí diky tomu zhltla jedním dechem.

V knize se několikrát vrátíme do minulosti hlavních hrdinů , díky které pak pochopíme jejich jednání.
Hlavně tedy chování Damiana (proč unesl zrovna Skye).
Hlavní hrdinku Skye jsem si hned oblíbila a dost jí fandila. Bojovala o svou svobodu chytře a to se mi moc líbilo.

Bohužel ale musím říct, že ke konci ztratila kniha dech a zbytečně se táhla.
Navíc, pár kapitol před koncem je jedna akce , která podle mého názoru je zcela zbytečná. Jakože fakt zbytečná... ale to je opravdu jen můj názor ;)
Doporučuji čtenářům , kteří mají rádi hlavně oddechovky s trochou napětí :)

29.03.2023 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Autorku mám velmi ráda a mám od ní přečteno už celkem dost knih, takže jsem si myslela, že nemohu sáhnout vedle. Omyl....Velký Omyl.....
Tohle byla pro mě katastrofa.
Hlavni hrdinka hloupá, naivní.
Hlavní hrdina obrovský egoista, který si o sobě myslí, že je pán Bůh. :(

Autorka asi chtěla aby to vypadalo, že hlavní hrdinka je silná žena, která zná svou cenu a bude za ni bojovat.... Ale to se tu podle mého vůbec nedělo.
Sexuální scény postradály jakoukoliv přirozenou chemii mezi postavami a celý vztah mezi nimi, na mě působil uměle až toxicky.

Za mě obrovské zklamání :((

08.03.2023 1 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tahle kniha pro mě byla velké utrpení. V půlce jsem už jen kroutila hlavou a přemýšlela zda je spisovatelka v pořádku. Některé erotické scény mi přišli zcela mimo mísu a celkový děj taky.
Bohužel tuto knihu nedoporučuji a ostatní knihy od spisovatelky si také nepřečtu.

19.01.2023 1 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

No.. už se to začíná trochu někam posouvat. Postavy se už pěkně formují, ale stále nějak nejsem přesvědčená co si o kom s jistotou myslet. Celeana se mi dostává víc pod kůži, Dorian je mi zatím asi nejvíc sympatický a Chaol mi většinu času přijde prostě...nemastný a neslaný.

Nicméně fantasy svět a celkově svět Skleněného trůnu mě dostal, moc se mi líbí jak je to vymyšlené a jak to do sebe vše pomalu zapadá. Je to neuvěřitelně čtivé a díky tomu, jsem odpustila pár nedokonalostí. Není to ultra boží fantasy typu GoT, LOTR atd., ale vzhledem k tomu, kolik bylo autorce když to napsala, tak smekám.
Zatím ale u mě stále vedou Dvory.

11.04.2024 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První díl byl zatím spíš jen seznamovačka s novým fantasy prostředím. :)
Nové postavy, nová magie. Opět skvělá čtivost příběhu - to pro mě nebylo vůbec žádné překvapení. Miluju styl psaní této autorky.
Ať si každý říká co chce.
Celý fantasy svět se mi velmi zalíbil na první dobrou, ale co se týče postav, tam už byl někdy trochu problém.
Celeana je zatím taková nic moc a občas jde čtenáři pěkně na nervy. Nicméně jak příběh postupoval člověk se víc a víc začínal do příběhu dostávat a všechny mouchy se tak trochu začínaly smazávat. Další problém jsem měla s Chaolem, přijde mi prostě takový... no zatím řekněme jen otravný, ale je mi jasné, že nemá cenu dělat si předčasný názor na nějaké postavy, protože tohle přesně autorka umí - překvapit ohledně postav.
Zatím musím přiznat, že kniha je dobrá, ale v porovnání s Dvorama je no..průměrná.
Ale moc se těším na další díl.

26.03.2024 3 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

A máme tu další strašidelný dům ze série.
Opět se nám v knize představuje čtivý příběh se skvělým popisem domu a okolí. Tohle Darcy prostě umí. To jak vše lehce a barvitě popíše vás vtáhne do děje a vy máte pocit že ten dům stojí přímo před vámi. To se mi na knihách od Darcy líbí.
Šibeniční vrch se mi libíl nápadem, prostředním i hlavní hrdinkou. Rozkrývání tajemství mi v této knize přišlo moc hezky vymyšlené.
Ale..
Ale prostě musím napsat pravdu.
Je to pořád dost předvídatelné, málo strašidelné a každá kniha ze série jede podle stejného vzoru. No a to mě prostě už moc nebaví.
Darcy se pro mě tak pomalu stává autorka po které sáhnu, když nevím co číst a protože vím co v knize bude a kdy to bude nemusím u toho nějak moc přemýšlet.

Takže jsem se dostala do bodu, kdy si prostě dám od Darcy a jejích knih dlouhou pauzu.
Každopádně Hrůza na Šibeničním vrchu byla lepší než předchozí kniha.

11.02.2024 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tak toto bylo velmi zajímavé a napínavé čtení!
Kniha psaná jednoduše a lehce. Hned se začtete i když začátek se trochu táhne.
Příběh začne pomalu , pomaličku sklouzávat k duchařině. Nečekejte však scény po kterých nebudete moct usnout.
Kniha vás drží v lehkém napětí a spolu s hlavní hrdinkou odkrýváte TO tajemství.
Zhruba po 200 stranách příběh nabere spád a už jen jede a jede až do konce. A konec?
Jako cože? Jen sem valila oči.
Super nápad autora ( to se mi líbilo moc).

V knize máme na doplnění příběhu i obrázky od Teddyho, což je za mě velké plus.

Hlavní hrdinka Mallory mi v jistých scénách moc nesedla a její rozhodování bylo občas nepromyšlené, naivní a hloupé.

Jako celek ale Skryté obrázky hodnotím velmi pozitivně i přes to, že mi nějaké scény přišli trochu moc no. :)

18.01.2024 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Knihu jsem si pořídila protože mě zaujala obálkou i anotací. Dalším pozitivem byl i počet stran. Kniha má 296 stran, což mi přišlo super, protože jsem chtěla něco rychlého a oddechového. No bohužel počet stran byl v tomto případě na škodu. :/

Bylo to uspěchané, nelogické, a nějak to celé nedávalo smysl. Romanticko-erotických knih jsem přečetla, aspoň si to myslím, už dost a asi už mám laťku někde jinde.
Otec samoživitel je krásné téma, ale aby se to vyzdvihovalo pořád a stále, jako největší oběť hrdiny?
Bylo to psané tak, že jste ho měli litovat a obdivovat za to jak to zvládá, ale... no..
A nesmírně naivní hlavni hrdinka, která se neustále podřizuje taky neměla vývoj postavy, který by knize dodal aspoň nějaký plusový bod.
Čekala jsem mnohem víc, ale asi je opravdu těžké na necelých 300 stran vtisknout kvalitní příběh, který ve vás něco zanechá.

02.01.2024 2 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

No.. tak kde začít.
Já totiž nějak nevím jak tuhle knihu odhodnotit. :/
Nápad mi přišel fajn, i když téma milostných dopisů není už tak originální. Nevadilo mi to tak jako to všechno, co se dělo okolo.
Hlavní hrdinka mě od začátku dost štvala. Jakože fakt hodně.
To její neustálé lhaní a vymýšlení v knize mě po chvilce spíš u čtení vyčerpávalo.
Humor v knize byl pro mě takový no.. přehnaný. Přišlo mi že autorka dost tlačí na pilu.
Také musím říct, že mi chvílemi přišlo, že je kniha spíše pro mladší čtenáře a odchyluje se od tématu. :(
Takže...
Pro mě je to spíše takové zklamání..

25.12.2023 2 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Kniha mě velmi překvapila, a to v dobrém.
Originální postavy, zajímavé prostředí, dobrá romanticka linka, i když samozřejmě určitá klišé se tu najdou - ale to už v YA fantasy prostě bývá, ovšem v tomto příběhu mi nějak zvlášť nevadila.

Střídání minulosti a přítomnosti mi většinou moc nevyhovuje, ale tady mi to nevadilo, bylo to příjemné doplnění příběhu, které hezky navazovalo a dávalo knize smysl hezky postupně a víc mi pomáhalo vžít se do postav.

Někdy mi ale přišlo, že kniha je trochu zmatečná a potřebovala by o malinko víc vysvětlení, nebo víc ponoření do fantasy světa, ale věřím, že v dalším díle, to autorka napraví.

Chemie mezi postavami byla skvělá, princip dohod a Handlířovi magie, mě bavil a Handlíř sám o sobě mi sednul a Siréna ještě víc. :)
Na celkovém dojmu se taky hodně podepsala velká čtivost knihy, za což smekám, čtení prostě krásně ubíhalo.
Jsem velmi zvědavá na další díl.

11.06.2023 3 z 5