knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

A pak nezbyl žádný A pak nezbyl žádný Agatha Christie

Tak tohle bylo naprosto dokonalý! Ne nadarmo se autorce říká královna zločinu, tenhle příběh neměl chybu. Bylo neskutečně zajímavé, jak jednotlivé postavy začínají blouznit, obviňovat se mezi sebou a přestávají věřit takřka i sami sobě. Ten konec? To bylo tak dobře vymyšlený!

02.08.2023 5 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Tak tohle byla jízda! Knížky jsem se zpočátku bála, ale bylo to fakt dobré. Sledovat 3 postavy, které proti sobě bojují - a ani jedna z nich není vyloženě dobrá, ani není vyloženě zlá. Děj naplněný akcí neskutečně rychle odsýpal a ten svět byl taky super - ti fénixové? Skvělý nápad! No... jsem zvědavá na druhý díl.

30.07.2023 4 z 5

Loki: Pán falše a lsti Loki: Pán falše a lsti Mackenzi Lee

*čteno v originále
Loki byl v Marvelu vždy jednou z mých oblíbených postav, a tak jsem si nemohla ujít tenhle příběh. Nebylo to špatné, jen mě mátlo zasazení (kdy se to proboha dělo? :D). Londýnská atmosféra popsaná skvěle, že to je britský jsem podle slovní zásoby poznala hnedka - obecně se to četlo moc dobře.
Ale nevím... ten děj byl takový nic moc. Postavy super prokreslené (miluju Lokiho sarkasmus), ale asi bych si dokázala představit jiný konec - jenomže to už bychom pak nemohli navázat tak, jak je Loki známý.

29.07.2023 3 z 5

Blanka Matragi Blanka Matragi Blanka Matragi

O Blance jsem asi 2-3 roky zpět slyšela podcast (rozhovor s ní) a její osobnost mě natolik zaujala, že jsem si o ní prostě musela přečíst víc. A teda... její životní příběh je neskutečný, prožila toho tolik, co se někomu ani nesní - a dosáhla toho sama (s jejím manželem a bandou kámošů samozřejmě). Asi můžu s klidem na duši říct, že to je jedna z nejzajímavějších osobností a její návrhy byly naprosto fenomenální.
Kniha jako taková byla fajn. Hezké fotky, které příjemně doplňovaly životní příběh. Jen ta hutnost textu mi asi nesedla. Nicméně pokud vás život Blanky zajímá, tahle kniha naprosto splní účel :)

29.07.2023 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Uf... Ten Carter mě fakt vždycky dostane. Tahle kniha byla trochu jiná než předchozí, protože jsme vraha neodhalovali, ale chytali a sledovali veškeré jeho bizarní hádanky a hrátky s vyšetřovateli. Neskutečně dobře napsaná kniha, která nejde odložit a skvělé postavy - Huntera a hlavně Garciu si prostě nejde nezamilovat.

29.07.2023 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Tahle série byla snad první v mé osobní knihovničce. Bylo to už dávno a tak se mnou procestovala spoustu míst, kam jsem si ji s sebou vždy vzala, ale nikdy nepřečetla :D K tomu jsem se dokopala až teď. A fakt nebylo co odkládat. Byl to fajn příběh o řecké mytologii. Jo... vyvolená dokonalá hlavní hrdinka je fakt velký klišé, ale ani mi to tolik nevadilo. Postavy obecně mě fakt hodně bavily a nejvíc jsem si oblíbila Claire :) Příběh měl minimum hluchých míst a kniha měla dobrý spád. Už se těším, až si konečně přečtu i ten zbytek série.

28.07.2023 3 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Další knižní rest, který se mi konečně podařilo přečíst. A opět to bylo vcelku fajn. Jako odchovanec Kierry Cass jsem si čtení o princeznách, princích i obyčejných lidech fakt užila. Trochu mě ze začátku mátl počet postav a vztahy mezi nimi. Upřímně by mi naprosto stačil pohled Niny a Beatrice, ale beru, že to autorka chtěla psát z více úhlů. Trochu mě mrzí, že v češtině pokračování není a kdoví, jestli vůbec bude - asi holt budu muset pokračovat v angličtině :D

27.07.2023 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Jakože asi takhle... Od Darcy už jsem něco málo četla a asi jsem víc fanda těch děsivých baráků, než tohoto postapo nebo kam to zařadit. Čtení bylo ze začátku straaašně zdlouhavé a repetitivní, než se konečně začalo něco dít. Ale jinak to nebylo až tak špatný :D Ty příšerky jsem si představovala jako z filmu Barbarian (není to asi úplně přesný, ale co už) a trochu se bála v noci spát, jak jsem si ten horor připomněla :D Tím postapo nádechem mi to taky trochu připomínalo film Love & Monsters (oba filmy mimochodem doporučuju)...
Takže jo, celkem fajn a jsem zvědavá, jak se to v dalších dílech vyvrbí

27.07.2023 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tahle kniha mi ležela v knihovničce vpodstatě od doby, co vyšla. Už několikrát jsem ji rozečetla, ale dočetla až teď :D Proč? Sama nevím. Je to totiž fakt povedená detektivka, u které nejen že honíte vraha, ale i vrah honí hlavní vyšetřovatelku. Eriku jsem si téměř okamžitě oblíbila a strašně mě štvalo, jak se to vyvíjelo :D Konec byl fajn, spousta akce, až napětím téměř zapomenete dýchat.
Fakt jsem si to užila a asi si co nejdřív přečtu další díl, protože s Erikou (a Petersonem :)) se mi ještě nechce loučit.

26.07.2023 4 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Já nemám slov. Tohle bylo naprosto dokonalý! Téma cestování časem naprosto miluju a když ho člověk dá dohromady ještě se světem nestvůr, kde každý má určitou schopnost, vznikne z toho naprosto skvělá směska. Autorka si se světem a jeho zákonitostmi fakt pohrála a ve výsledku i na svou komplikovanost dával smysl! Postavy byly super, přičemž nejvíc mi k srdci přirostl Aaron :D Hlavní hrdince jsem fandila a čtení obecně si fakt užívala. Byla tam spousta akce a spousta otázek, kterým se ale dostalo odpovědí. Konec je trochu znepokojivý, rozhodně bych se nechtěla ocitnout v kůži Joan - o to víc se ale těším na další díl, který snad co nejdřív vyjde v češtině.

25.07.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Neskutečně hutná kniha, která však obsahuje zajímavý příběh. Četla jsem podruhé k maturitě a všímala si i jiných. věcí než při prvním čtení

23.07.2023

101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie 101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie Brianna Wiest

Je to sbírka esejů a jak to už u sbírek chodí, byly tu eseje skvěle, dobré, horší i naprosto nezajímavé. I tak to ale bylo zajímavé a v některých ohledech mi to opravdu oči otevřelo. Určitě přečtením nic nezkazíte, ale myslím, že na trhu najdete i lepší knihy podobného tématu

23.07.2023 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Dokázal by Chris napsat něco míň než naprostou dokonalost? Pochybuju! Jako všechny předchozí díly i toto bylo naprosto skvělý! Čtení jsem si neskutečně užila a přečetla to takřka jedním dechem! Doporučuju, doporučuju, doporučuju! Už jsem řekla, že to doporučuju? :D

23.07.2023 5 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Celkem fajn oddechovka s milou romantickou linkou. Nicméně se od autorky řadí mezi ty slabší. I přes to ale určitě doporučuju, protože Jenn psát fakt umí!

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Dostal mě ten konec? Naprosto! Čtení jsem si opět užívala a neskutečně se těšila na další díly. Ale ten konec?! Prvotní vztek vystřídal smutek a nakonec i úleva. Přecejen se říká, že se má v nejlepším přestat :) Autorka se díky této sérii zařadila mezi mé oblíbené a těším se na její další knížky :)

23.07.2023 5 z 5

Uf! Krásné ukončení celé trilogie a jakési pomyslné ovázání stužkou. Povídky byly skvělé a ty ilustrace snad ještě lepší! Neskutečně milá jednohubka, která určitě neurazí!

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Skvělé zakončení série. Více děje v lidském světě, více sesterství a hlavně Jude a Cardan! Čtení jsem si užila a jsem ráda, že jsem se k dokončení konečně po takové době dokopala :D

Podlý král Podlý král Holly Black

Tuhle knihu jsem četla asi napodruhé po 2 letech, cca 3-4 roky po přečtení prvního dílu. Proč? Sama nevím :D Čtení jsem si užila a Cardana si zase zamilovala. Spousta zvratů a konec, který nutí číst dál.

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Tuhle knížku jsem si koupila naprosto spontánně ve Varech na čekání ve frontě na film na KVIFFu a bylo to fajn. Knížka hezky odsýpala, bavila jsem se a bylo tu minimum hluchých míst. Takže na čekání do front doporučuji :)

23.07.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Přišlo mi krapet chaotické uspořádání děje - něco bylo v přítomnosti, něco v minulosti a něco ještě před ní. Nicméně bylo neskutečně zajímavé sledovat tento střet dvou postav a tuhle kratičkou knížku máte přečtenou hnedka, takže pokud máte jen chvíli, za odpoledne ji určitě stihnete ;)