Blanka Matragi

od:


KoupitKoupit eknihu

Třináct kapitol životního příběhu Blanky Matragi mění v rychlých střizích své "kulisy" : od rodné Světlé nad Sázavou, přes Vysokou školu umělecko-průmyslovou, až po roky v Libanonu, kam odešla za svým mužem Makramem. Autorka barvitě líčí drsná léta libanonské války, během níž v centru Bejrútu odvážně otevřela svůj salon haute couture, úspěch u zdejší zhýčkané klientely, počátky kontaktů s Perským zálivem i svůj vstup do prvního královského paláce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26285/blank-matragie-26285.jpg 3.645
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Evina.Cetba
29.09.2018

Životopisný příběh jedné z našich nejznámějších, ne-li vůbec nejúspěšnějších českých návrhářek. B.Matragi je rovněž akademickou malířkou, věnuje se i sklářské tvorbě. Knihu doplňují úžasné návrhy jejích uměleckých šatů a četné fotografie. Zaujal mě její nevšední osud, je to bezesporu velice zajímavá umělkyně, perfekcionalistka, která díky své krásné a pečlivé práci dělá ČR dobré jméno ve světě. Byla jsem na výstavě jejích šatů v Obecním domě a musím říct: "Děkuju za tu nádheru, Blanko!"

Mayashell
12.08.2018

kniha je svým způsobem velmi zajímavá, já toho o módě moc nevím, knihu jsem četla na doporučení. Našla jsem na začátku i nudná místa, ale později život v Libanonu je popisován zajímavě. Celkově to není špatná kniha.

ssissi
29.03.2018

Ke knize se vracím každé léto, vždycky mi dodá elán něco dělat. A to se ke knihám nevracím (pouze k ještě jedné "vejce a já"). Doporučuji už pro všeobecný přehled o tom, co vše se dá podniknout, že lesk a bohatství jsou výměnou něčeho za něco, a že to chce odvahu.

Damato
08.11.2016

Prostě tuhle paní obdivuji, má nesmírný talent a dovedla se prosadit, z malého světu neznámého města až ke královským palácům. Neměnila bych s ní, mám ráda svoje jistoty a svůj klid, ale můj obdiv k jejím splněným vysněným cílům a snům. Tohle dokáže jeden z mála.

helkol
15.04.2015

Po této knížce jsem sáhla proto že se zajímám o návrhářství a chtěla jsem se o něm dozvědět něco více, ikdyž se mi šaty Blanky vůbec nelíbí :D knížka mi přišla celkem fajn, čtivá a určitě bylo zajímavé dozvedět se něco o životě v Libanonu a jak to tam vlastně chodí, takže doporučuji

Kailey
10.07.2014

Tato životopisná kniha mi moc nesedla. Byla pěkná, je to zase něco jiného než normální knihy, které mají svůj příběh, ale já mám raději, když má kniha nějaký děj. Mělo to své kouzlo, číst opravdu o jejím životě a né jen něčem smyšleném. Taky se mi na knížce opravdu moc líbilo, že za každou kapitolou byl nějaký citát. Znova bych si jí už ale nepřečetla.

Lily96
04.05.2013

Určitě moc pěkná knížka, nejen pro ty, které zajímá návrhářství nebo něco podobného. Přestože byly některé pasáže, které mě moc nebavily, celkově mám z knížky velmi pěkný pocit, četla se mi dobře a bylo zajímavé číst o jejím životě. Obrázková příloha v knize je zajímavým zpestřením.

Janamarie
15.01.2012

Autorka je dobrou vypravěčkou, líčí s něžností svoje dětství, s humorem studentská léta, svoje seznámení s budoucím manželem Makramem a jejich společnou cestu životem v cizině. Líčí válečná léta v Libanonu s protiválečnými emocemi… Zároveň popisuje s láskou svou profesi módní návrhářky, své návraty k malbě a ke sklu, se svými obchodními zkušenostmi a s velice nevšedními zážitky a setkáními… Závěrem prozrazuje své myšlenky, emoce, touhy a přání. Blanka Matragi je opravdu pozoruhodná žena, která na papír zachytila svou pozoruhodnou minulost i současnost. „ Dějiny se musí prožít! “

Márinka

Blanka Matragi určitě umí mnohem lépe navrhovat a šít šaty, než psát. Přesto její příběh stojí za přečtení.

Štítky

módní návrháři móda design

Autor a jeho další knihy

Blanka Matragi

Blanka Matragi
česká, 1953

Uživatelé mají knihu

v Přečtených84x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených3x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit3x