knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Deník Deník Anne Frank

Tuto knihu je velmi těžké hodnotit. Je to naoko normální deník „normální“ holky, která má starosti, otázky a pohled na svět stejný, jako každý další teenager (když teď ohlédneme od války a schovávání, samozřejmě). To pozadí je ale brutální. Číst ty nevinné zápisky s vědomím, že víte, kde je Anne konec...
Je mi z toho smutno. Fakt, že jo.

Příběh rozhodně stojí za přečtení. Alespoň to pro Anne můžeme udělat.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dočetla jsem na druhý pokus. Už ani nevím, proč jsem to poprvé nedočetla. Kniha byla boží!
I přes její tloušťku se četla velmi rychle. Líbilo se mi, že byla zpracovaná z různých přepisů rozhovoru, kamerového záznamu, chatu nebo e-mailů a spoustu dalšího.
Kniha vás udrží napjaté od začátku až do konce.
Velmi se těším na druhý díl této série :)

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Skvělé!
Vydávání se do světa Connerových příběhů bylo něco nečekaného. Neskutečně se mi to ale líbilo.
Postavy mi neskutečně přirostly k srdci a vůbec se mi je nechce s dalším dílem opouštět.
Je to boží. Ale co jiného od Chrise čekat, že?

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Knížku jsem dočetla na druhý pokus.
Poprvé jsem ji četla cca rok zpět ihned po prvním díle. A z nějakého důvodu se mi to nelíbilo a čtení jsem po cca 100 stránkách ukončila.
Jsem nesmírně ráda, že jsem se odhodlala k druhému čtení, protože tohle byla bomba! Asi se mi to i líbilo více než první díl.
Už se těším na třetí díl.

15.04.2021 5 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Další díl a další skvělý zážitek. Skutečně by mě zajímalo, jak autor dělá, že čtenáře ten svět po chvíli neomrzí. člověk by si řekl, že už nemůže přijít nic lepšího. To je ovšem chyba.
Miluju to! Jsem neskutečně vděčná, že jsem na tuto sérii narazila, protože tohle... Tohle bylo skvělé!

15.04.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělé!
S autorkou mám takový poměrně rozpolcený vztah... Půlměsíční město se mi líbilo, Dvory už ale ne tolik. Proto jsem knihu nechtěla číst. Naštěstí jsem tuto chybu neudělala. Příběh mě totiž naprosto pohltil Celaenu jsem si velmi oblíbila.
Ani nevím proč, ale tato kniha mi připomínala temnou a morbidní Selekci :D
Vypadá to jako velmi slibný začátek série a už se těším na další díl!

09.04.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tak tohle bylo boží!
Knížky jsem se ze začátku trochu bála. Ne všichni totiž umí psát dobré historické romány. Tohle ale byla pecka!
Autorka vám nenásilným vyprávěním přiblíží historii. Fantastické.
Kdybych knihu nečetla, asi bych neměla ani ponětí, co se to ve Španělsku vlastně dělo! Proč se o tom neučí tolik, jako třeba o Hitlerovi nebo Mussolinim?
Postavy i děj samotný jsem si neskutečně zamilovala. I slzy na konci tekly.
Doporučuji!

09.04.2021 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Je to skvělé!
Naprosto nenáročný příběh se zajímavou zápletkou. Skvělé odpočinkové čtení. Je to jedna z mála sérií, ve které jsem dokázala bez sebezapření pokračovat.
Příběh jsem si moc užila.

09.04.2021 4 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Tak tohle mi sedlo!
Kdybych tuto knihu měla popsat, popsala bych ji jako hi-tech Prokletý rok říznutý s hrou Green Hell :D
Na knihu se mi v knihovničce prášilo neskutečně dlouho. Nebudu lhát, trochu jsem se jí bála.
Naprosto zbytečně, samozřejmě.
Neskutečně jsem si to užila. Postavy i styl psaní mi sedly.
Jen škoda, že není víc dobře napsaných knih s tímhle tématem...

09.04.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen to umí!
Ze začátku jsem ke knížce byla skeptická. Nebavila mě tolik, jako její jiná díla. Bylo tam na mě hodně 18+ scének.
Ale ten příběh? Ačkoliv jsem přemýšlela nad tím, že knize dám jen 4*, nemohla jsem.
Nenechte se proto odradit tak trochu klišé příběhem. Konec vás, pokud máte alespoň kousek citu, minimálně překvapí, možná i vhrne slzy do očí. Ale to je u Colleen už tak trochu zvykem, ne? :D
Určitě stojí alespoň za přečtení!

08.04.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Co k tomu říct. Srdcerváči jsou neskutečná slaďárna se spoustou vtipů, ale i problémů.
Tento díl za mě byl nejslabší. I přes to jsem si ho ale neskutečně užila a mohla bych ho všem doporučit.
Ideální jednoduché, rychlé a milé čtení, u kterého se nasmějete :)

08.04.2021 4 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Co k této sérii říct? Je naprosto skvělá.
Neskutečně čtivá a poutavá. Stránky doslova mizí pod rukama. Děj byl boží. Trochu jsem se toho bála, obzvlášť po konci 2. dílu, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Pohádkový svět s notnou dávkou nostalgie!
Se sériemi mám většinou problém (a stejně tak i u seriálů). Přečtu (zkouknu) první díl a už se mi úplně nechce dál pokračovat. To se mi však u této série ještě nestalo! Jakmile dočtu jeden díl, okamžitě se začnu těšit na další. Chris to zkrátka umí!
Jestli bych mohla doporučit jedinou fantasy sérii, byla by to bez nějakého rozmýšlení tahle

06.04.2021 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - nenáročný teen příběh čarodějek. Děj nebyl nějak mistrovsky vyvedený, ale mně se i přes to velmi líbil.
U knížky jsem si velmi odpočinula a přečetla ji téměř jedním dechem. Vlastně dvěma dechy - knihu jsem si rozdělila na dvě části :D
Dokonce jsem po přečtení zjistila, že začínám přicházet na chuť těmto starším fantasy sériím, jako je třeba i škola noci.
Za mě mohu knihu doporučit.

06.04.2021 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Když jsem ji četla poprvé, vůbec mě to nebavilo. Teď jsem se do toho tak trochu donutila a bylo to skvělé! Děj je naprosto odpočinkový se skvělými ilustracemi. Četlo se to neskutečně dobře a rychle.

30.03.2021 4 z 5

Výstřední gardedáma Výstřední gardedáma Paula Marshall

Tak tohle se mi tak neskuteečně líbilo! Harlequinky mě chytly téměř okamžitě a teto historický román mě prostě a jednoduše nadchl. Je tam spousta skvělých myšlenek a u konce jsem si pobrečela. Mohu jen doporučit!

21.08.2020 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

No... Tato kniha mě poměrně kladně překvapila. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, protože mi zrovna padla do oka a abych pravdu řekla... Líbilo se mi to. Děj byl zajímavý, teda až na některé pasáže. Kniha je ale napsána tak čtivě, že i ty nudnější stránky ubíhají opravdu rychle.
Velkým plus pro mě také bylo doplnění díla o různé fotky, zprávy, plánky, dopisy,...
Navíc to pro mě bylo víceméně první setkání s sci-fi literaturou a tématikou stroje času.
Takže v závěru... tuto knihu hodnotím poměrně kladně a doporučila bych ji všem, které alespoň trošku zajímá cestování časem :)

17.08.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tato knížka byla neskutečně čtivá a s dokonalým příběhem. A to poselství, které čtenáři předala... neskutečné :)

07.03.2020 5 z 5