Skleněný trůn

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4.43347

Skleněný trůn / Trón zo skla 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Kniha Skleněný trůn

Toledo

Pro mne první kniha z žánru fantasy a musím podotknout, že to byla taková pěkná pohádka. Doporučovala bych spíše mladším čtenářům, mě příliš nezaujala...

evik_svistik

Příjemný fantasy příběh, s vyváženou dávkou napětí i romantiky, četlo se mi to lehce. Další díl je nutností.

Cami.lla

Romantické oddechové fantasy. Oproti jiným fantasy příběhům je to lehčí čtení, není zde takové množství postav ani příliš zamotaný děj. Přesto je svět Eriley propracovaný a dobře vykreslený.

Karciina

Kdo by neznal tuhle série. Za mě, řeknu to rovnou, je to jedna z nejlepších fantasy. Četla jsem ji již několikrát, obvykle když vyšel další díl do série.
Ten svět, co autorka vytvořila, je skvělý. Hned na začátku knihy máme hezky propracovanou mapu Eriley, kde se první díl odehrává. V první scéně se setkáváme s nejlepším nájemným vrahem, Celeanou, princem Dorianem a velitelem stráží Chaolem. Mezi postavami panuje skvělá dynamika, špičkování, a jak už to bývá, milostný trojúhelník (i když jen spíš lehčí prozatím). Z dalších postav bych ráda zmínila Kaina, který je v turnaji proti Celeaně, Kaltain, která usiluje o prince, nebo Nehemii, za jejíž tým já moc nekopu. Knížka má spád, nechybí akce, myšlenky postav nebo popisné scény. Jako úvod do série skvělé. Myslím, že každý si najde svou oblíbenou scénu, i postavu, i když ne všechny mohou být takové, jaké se zdají na první pohled.
Hlavně se mi líbí, jak oblečení z obálky, má Celeana na sobě i v příběhu.

Trigger warnings: otroctví, zmíňka o znásilnění, návykové látky, alkohol, trauma, noční můry, líčen pokus o sebevraždu a sebevražedné myšlenky, krev, fyzická zranění, vraždy, otrava, mučení, smrt

Jeb

Tato celá série pro mě byla takový vstup do YA četby, tudíž je jasné, že ji už navždy budu mít uloženou hluboko v srdíčku. Skleněný trůn je opravdu má láska a já jí musím dát za sebe 5*. Musím ale zmínit, že když se na tuhle sérii koukám takhle zpětně, tak už to nevidím tak růžově. Chápu lidi, co Skleněný trůn opravdu nesnáší. Celý příběh je celkem jednoduchý a pro starší čtenáře pravděpodobně ne tak zajímavý a postavy se jeví jako naprosto dokonalé, ale na druhou stranu nemůžu autorce upřít to, že píše opravdu moc čtivě a dokáže krásně vtáhnout do děje.
Za mě bych celou sérii určitě vřele doporučila všem YA čtenářům, ale určitě nemůžu zaručit, že se bude líbit. Myslím, že pokud jste četli i jiné knihy od Maasové a sklidily u vás úspěch, tak Skleněný trůn by neměl snad zklamat.

rycccy

Po přečtení Půlnočního města (moje prvotina od této autorky) jsem si řekl, že zkusím i další série od ní a začal u této knihy...

Od mé oblíbené autorky Cassandry Clare, mám přečteno vše co zatím vyšlo,  tak se potřebuji uvrtat k nějaké dobré sérii a toto se zdálo jako skvělá volba a hlavně jak jsem psal, Půlnoční město bylo úplná bomba... No ale nevím kde nastala chyba. Je fakt, že mi je 33 let, ale neřekl bych, že by v tom byl problém ...mám rád Young Adult. Ale o této knize mám rozporuplné pocity. Kdyby nebylo hlavní hrdinky, tak knihu odložím - ta jediná byla celkem dobře popsána (což není zase tak divný, když se skoro na každý stance píše jen o ní)a i ironicky zábavná. Ale už jsem nechápal zápletku Dorian vs. Chaol ... ti to dva mi nesedli a nějak nechápu PROČ! No nečekal jsem to, že to bude u mě takový propadák. Ale dám šanci druhému dílu.

Cacolinka

Když tu lidé tvrdí, že se pak série rozjede po 3. díle, tak tomu dám šanci a budu číst dále. Ale když si vezmu, že jsem Pána prstenů četla ve svém Young adult věku a pak jej porovnám s touto knihou, tak mi Skleněný trůn připadá až moc jednoduchý a naivní. Zajímalo by mě, co bych na něj říkala tehdy..?

Gabina.horkov

Pokud máte rádi fantasy knihy, tento příběh doporučuji! Dostala jsem ji k narozeninám od kamarádky a až teď ji vytáhla. Nemůžu uvěřit, že mi tolik měsíců ležela v poličce :) Úžasný příběh se skvělou hlavní postavou, lehká romantická zápletka, zajímavý děj. Jsem nadšená, už čtu další díl :)