knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

V průběhu čtení jsem se dostala do mini čtecí krize. Nakonec jsem se knihou prokousala a... nebyla vůbec špatná! Velmi zajímavá forma psaní, zatím jsem to ještě nikde neviděla.
Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale kol a kolem... poměrně silný příběh. Nečekejte od toho ale něco vyloženě srdceryvného. Šrám na srdci vám po dočtení asi zůstane, ale rozhodně to vaše srdce nerozláme na kousíčky :)

02.06.2021 4 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Jakoby... Neskutečně vážné téma a tato kniha ho předala skutečně nenásilnou formou. Není to žádný skvost, ale nápad a děj velmi dobrý.
Cca týden před čtením jsem se dívala na film Moxie, který byl knížce velmi podobný. Pokud tedy máte rádi jedno, mohlo by se vám líbit i to druhé :)

02.06.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Páni! Husí kůže mě doprovázela notnou částí příběhu.
Neskutečně zajímavý námět. Nechybí tu napětí ani „wow“ efekt.
Velmi doporučuji :)

15.05.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Za mě úplně ne. Asi tu budu celkem vybočovat z řady, ale mě se to prostě nelíbilo.
Zdálo se mi to moc rychlé a uspěchané (četla jsem to ale po dvou Zapatách, takže je možná problém tu...), což je asi největší problém knihy.
Ze začátku se to ještě dá. Jsou tam vtipné narážky a úsměvné rozhovory. Ty pak ale víceméně vymizí.
Námět fajn, ale asi mi to zkrátka nesedlo.

14.05.2021 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Hmm... jakoby... ta kniha není špatná sama o sobě. Ale je prostě o ničem.
Beru ji jako takové nenáročné rozloučení se světem Dvorů. V dalších dílech již nebudu pokračovat.

14.05.2021 3 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Fajn pokračování. Nechyběla akce ani napětí.
Velmi jsem si postavy i svět oblíbila (teda až na Heatha, kterého z duše nesnáším). Bylo tu pár scén, které mě překvapily a nečekala jsem je.
Těším se na další díl :)

14.05.2021 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jakožto velký fotbalový fanda tuto knihu ani nemohu hodnotit jinak.
Skvěle vykreslené fotbalové prostředí. Jako problém některých lidí mohu uvážit časté používání fotbalové terminologie (typu šestnáctka, šibenice, ...), které asi nefotbalovému čtenáři nic neřeknou.
Jako romantický příběh však kniha nemá chybu. Miluju preclíka, oblíbila jsem si i taco :D Čte se to poměrně rychle a stránky vám mizí pod prsty.
Víc takových knížek!

11.05.2021 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Wow. Do knihy jsem šla s tím, že jsem vůbec nevěděla co čekat... a velmi mě to překvapilo. Konec jsem skutečně nečekala! Koncem mi to celkem připomíná jednu knihu, kterou ale nechci jmenovat, nebo't bych vyspoilerovala jak konec této knihy, tak i konec té podobné :D
Je to ale skutečně velké dobré. Kniha se čte sama a rozhodně stojí za přečtení :)

11.05.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle bylo něco! Od Zapaty jsem četla Malychina a už ten byl boží. Tohle bylo ještě lepší!
Bruslařské prostředí bylo top. Postavy jsem si velmi oblíbila. Příběh se mi velmi líbil a u čtení jsem se takřka neustále uculovala.
Co mě kompletně dostalo byl ten epilog. Slzy na krajíčku... :D
Velmi, VELMI doporučuji :)

09.05.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knížka velmi fajn. Jediné, co mi vadilo byla ta neosobnost. Nedokázala jsem nějak soucítit s postavami, neprožívala jsem to tolik, jako jiné knížky. O tom ale tahle doba v literatuře byla. Neosobní vypravěči.
Je to ale velmi dobrá klasika. Určitě nelituju přečtení :)

09.05.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Já nemám slov. Tahle kniha (a vlastně celá série) mě polámala a na konci zase slepila.
Ten příběh je dechberoucí. Postavy jsem si zamilovala, stejně jako svět.
To co se dělo?! Nekončící napětí a očekávání, co se sakra stane dál.
Bylo to boží. Fakt že jo.
Za mě asi jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem kdy četla. Bezesporu!

09.05.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Já nemám slov... tohle... WOW. První díl byl fajn, druhý horší, ale tohle?! Jsem fakt ráda, že jsem čtení této série nevzdala, protože tenhle příběh, tyto postavy, ty mi ještě chvíli v srdci poleží.
Elegantní zakončení série, až jsem slzy měla na krajíčku. Vůbec se mi nechtělo svět opustit. Neskutečně jsem si to užila.
Tuto sérii mohu jen a jen doporučit :)

08.05.2021 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Jak já tuhle sérii miluju! Bylo to boží, boží a ještě jednou, pro ty, kterým to stále není jasné, BOŽÍ! Miluju ten svět. Neskutečně mi sedl, stejně jako styl psaní a postavy.
Knihu jsem na její tloušťku přečetla velmi rychle, jen za dnešek jsem slupla posledních 459 stran :D
Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

07.05.2021 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Za mě jednoznačně lepší než první díl, ve kterém jsem se trochu ztrácela. Vůbec to ale nemuselo být knížkou, jako spíš „čtecí krizí“, kterou jsem si v zimě procházela.
Toto ale było skvělé! Na rozdíl od spousty lidí musím říct, že jsem si dost oblíbila i Jacoba. Chvílemi jsem ho měla radši než Edwarda :D
Neskutečně se těším na další díl :)

06.05.2021 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Jako... nemám slov.
Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst. Přecejen je tu takový pomalejší rozjezd. Ale co přijde potom?
Čtení, od kterého se dá jen stěží odtrhnout. Autor vás neustále zahlcuje novými informacemi. Donutí vás domyslet si, kdo za tím vším stojí.
Celé je to ale úplně jinak.
Neskutečně jsem si to užila a mohla bych s klidným srdcem doporučit :)

30.04.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle se mi líbilo ještě víc než Navždycky.
Velmi se mi líbily ty playlisty, odkazy na písničky a knížky.
Avu jsem si hodně oblíbila a Chris byl taky boží.
Knížka se četla naprosto sama. V poledne mi přišla a večer už jsem ji měla přečtenou.
Knížka asi není pro všechny, ale fanoušky Star Wars, písniček a všemožných dalších fandomů s velkou pravděpodobností opravdu nadchne.

29.04.2021 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Proboha, proboha, proboha...
Tento díl mě totálně dostal. Byl skvělý jako všechny ostatní, ale to vědomí, že tímto příběh končí...
Neskutečně jsem si to užila. Jak tento díl, tak celou sérii.
Autor to dokázal zakončit velmi elegantně, i když jsem se konce po přečtení prologu trochu bála.
Všem tuto sérii vřele doporučuji a určitě to není poslední kniha, kterou si od Chrise přečtu :)

29.04.2021 5 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Druhý díl asi o něco lepší, než ten první. Konečně se nám totiž začíná odkrývat pravda.
Co mi ale na knížce vadilo bylo to, že cca do 40% knížky se tam nic nedělo. A to myslím jako skutečně nic.
Nicméně musím uznat, že je kniha velmi čtivě a poutavě napsaná, takže to ve finále ani nevadilo.
Autorka vás drží napjaté od začátku až do konce. A v tom nejlepším to utne.
Už se těším na další díl a doufám, že tentokrát ten rozjezd nebude trvat tak dlouho :)

29.04.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Uf. Většina lidí knihu vychvalovala a mě se do ní úplně nechtělo (většina knih, které lidi vychvalují pro mě není takové boom).
Nakonec jsem ji z té knihovny stejně vytáhla a vůbec toho nelituji.
Byla tam spousta skvělých hlášek a citátů a já mohla po dlouhé době zase zběsile lepovat :D
Čtení jsem si neskutečně užila a Lennona i Zorie si zamilovala.
A ty mapy? Požitek z příběhu byl hned o poznání lepší :)

23.04.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tuto knihu jsem měla přeobjednanou. Pak se na ni ale všichni vrhli a to mě lehce odradilo.
Nakonec jsem po ní přecejen sáhla a bylo to skvělé. Čtivě napsané. Měla jsem problém se od knihy odtrhnout, což už se mi pěknou dobu nestalo.
Moc jsem si ji užila a mohu ji s klidným srdcem vřele doporučit :)

23.04.2021 5 z 5