knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Byla to moje první audiokniha. A byla neskutečně zajímavá! To množství těch průzkumů? Těch informací, po kterých se nad spánkem fakt zamyslíte? Mohu jen a jen doporučit :)

21.07.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Páni. S knihou jsem se plahočila témeř měsíc a abych pravdu řekla... vůbec netuším proč. Kniha byla naprosto skvěle vystavěná. Postavy jsem si oblíbila a děj? I přes to, že byl jiný a tak trochu divný, jsem u knihy téměř nedýchala a rozhlížela se okolo, zda mě někdo třeba nesleduje :D A ty zvraty a vyvrcholení? Ten konec?!
Mohu moc moc doporučit a už teď mohu říct, že si knihu rozhodně ještě alespoň jednou přečtu :)

20.07.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

První, co bych chtěla napsat je to, že to je něco totálně jiného (alespoň podle mě), než co autorka obvykle píše... Ale líbilo se mi to! Fakt hodně!
Neskutečně poutavé čtení a jak už je u autorky zvykem - emocemi nabitý konec, u kterého si dost možná popláčete.
Doporučuji :)

19.07.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další díl této série, další skvělý zážitek! Zbožňuju, jak se příběhy hlavní hrdinek smotávají dohromady a děj i přesto nenásilně plyne dál.
Mohu jedině doporučit :)

16.07.2021 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Super! Oproti předchozím dílům to bylo dějově slabší - spíš se tam řešily věci z předchozích dílů - až na ten konec plný zvratů.
Moc jsem si to užila :)

15.07.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Já nevím, ale tohle mi přišlo strašně plytké. Děj za mně nulový - možná až těch posledních pár stran.
Co knize ale musím nechat je neuvěřitelná čtivost.

13.07.2021 3 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Bylo to super! Akcí nabitý děj, který vás vtáhne a nepustí.
Jen stále nemusím Agátu.
Už se ale těším na další díl :)

13.07.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Asi před rokem jsem viděla seriál a když jsem knížku uviděla v knihovně, nemohla jsem odolat.
A moc se mi to líbilo! Jace miluju a Alec je prostě skvělý!
Neskutečně dobře se mi to četlo a už se těším na další díl :)

10.07.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já nemám slov. Knize jsem se vyhýbala, neboť jsem na ni slyšela samou chválu a bála jsem se vysokých očekávání. Naprosto zbytečně samozřejmě! Tahle kniha... mě naprosto emočně vyždímala. Předala mi něco, co jsem netušila, že mi kniha může předat.
S klidným srdcem mohu říct, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy.

10.07.2021 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Sarah J. Maas

Zajímavý a místy dech beroucí příběh, který se četl sám. Místy to sice bylo chaotické a překombinované, ale to totálně přebyl ten nápad.
Je neskutečná škoda, žen jsme se v tomto podivuhodném světě nepodívali dál než na jedno místo, kde se celý děj odehrává.
Suma sumárum je to fakt užitý příběh. Odlehčené fantasy s detektivní i romantickou zápletkou - přesně to jsem teď potřebovala :)

09.07.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Fuu... Neskutečně náročné na psychiku. Místy jsem měla co dělat, abych knihu neodhodila, nebo ji, ještě líp, neomlátila hlavní hrdince o hlavu. Stranea jsem chtěla mít ráda a fakt jsem na něm hledala ty dobré věci... ale sakra! Dělalo se mi zle jen co měl přijít na scénu.
Doporučuji, ale jen pro silné žaludky

08.07.2021 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jednoznačně nejlepší díl série. Velmi se mi líbila část knihy z pohledu Jacoba, kterého mám stále radši než Edwarda. Bella i již zmíněný Edward mi místy lezli na nervy, ale to odčinilo neskutečné odsýpání a čtivost příběhu :)
Mohu doporučit

06.07.2021 4 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Za mě zatím jednoznačně nejlepší díl :)
Jak už je u autorky zvykem, příběh byl neskutečně čtivý a čtenáře prostě vtáhl do děje a nechtěl pustit.
Čtení jsem si moc užila a těším se na závěrečný díl.

04.07.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Vlastina Svátková

Tohle mi fakt sedlo. Ani nevím proč - přecejen asi nejsem cílová skupina :D
Líbilo se mi, jak to bylo krátké, ale přesto úderné. Navíc rychle přečtené.

03.07.2021 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Neskutečně čtivá záležitost. Tato kniha má skvělý námět a příběh celkově.
Minusem jsou však malá písmena a délka příběhu... Taky bych možná vylepšila to grafické zpracování - občas se mi fakt pletlo, co se odehrává teď a co se odehrávalo předtím.
Je to teda něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst, ale fakt moc se mi to líbilo.
Spousta komentářů je o tom, že toto je jedna ze slabších knih autorky, což mě tak trochu láká přečíst si od ní něco dalšího :) Takže s autorkou se ještě určitě neloučím :D

02.07.2021 4 z 5

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Tohle byla fakt bomba!
Neskutečně zajímavý a čtivý příběh. Skvělá zápletka, skvělé rozuzlení!
Fakt mi to extrémně sedlo :D Víc takových knih prosím!!
Přirovnala bych to k Návod na vraždu pro hodné holky. Velmi mě mrzí, že tato kniha není tak známá.
Moc se mi líbil ten rozhovor s autorem na konci knihy, který jsem ještě nikdy neviděla a ve kterém narážel právě na Návod na vraždu... Taky se mi zamlouvala narážka na mou oblíbenou Umbrella Academy :)
S klidným srdcem mohu doporučit jako skvělou YA detektivku (Cartera od toho fakt nečekejte :D)

01.07.2021 5 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Neskutečně zajímavá kniha o velmi zajímavé osobnosti. Jen to není úplně můj žánr - proto 3 hvězdy... ale myslím, že někomu, kdo do těchto věcí je, se to bude líbit víc :)
Velmi se mi ale líbila ta stručná charakteristika na konci knihy.

29.06.2021 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knížka je fakt neskutečně úchylná, takže pokud vám to vadí, vůbec do ní nechoďte. Já jsem byla zvědavá, proč je tahle kniha tak populární a sehnala si ji (to byl boj :D).
Já nevím... čekala jsem něco víc smysluplnějšího než jenom sex...
Co se ale musí nechat je čtivost. Je to neskutečně dobře napsané.
Takže asi tak... průměr... ale kdo je na tento žánr, tomu se to asi bude líbit víc :)

27.06.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Asi budu hodně vybočovat z řady... Nemůžu si pomoct, ale tento díl se mi zatím líbil nejvíc.
Everly jsem si oblíbila už v předešlých dílech a Nolana zkrátka nešlo nemilovat :D
Velmi jsem si oblíbila Blakea, takže se fakt těším na Snít :)

23.06.2021 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Fakt dobrý příběh! Od YouTubera (a teď to neberte jako urážku, YouTube sama sleduji možná i ve větší míře, než je zdrávo :D) jsem toto absolutně nečekala! Toto je naprosto boží dílo... velmi ráda bych se podívala na film/seriál, který by si kniha dle mého zasloužila.
Jediné, co mi vadilo, byla absence romantické linky... Chápu, že se o tom autorovi nemusí psát dobře, ale bylo tam pár možností, kterých by jiní autoři neváhali využít! :D
I tak ale moc doporučuji :)

23.06.2021 5 z 5