knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Původně jsem si knihu chtěla koupit, nakonec jsem si ji jen půjčila. A jsem za to fakt ráda. Ani nevím proč, ale knížka mi nesedla. Prostě jsem nebyla schopná se začíst, dostat se do děje. Jen jsem „klouzala po povrchu“, což mě strašně nebavilo :D

28.05.2022 2 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Já prostě tu Kasie miluju! Tato knížka byla dokonalá. Fakt mě dostala, jako už dlouho žádná! Po Lásce a jiných úkolech se s přehledem staví na druhé místo mých nejoblíbenějších knih Westové.
Velice povedené dílo, které vás chytne a nepustí. Vřele doporučuji :)

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Jako... asi to nebylo vyloženě špatné, ale já se prostě nedokázala dostat do děje :D Taková rychlá nenáročná jednohubka :)

28.05.2022 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Páni... Když jsem do knihy šla, čekala jsem další krapet peprnější knížku. Ale to co jsem dostala mi naprosto vyrazilo dech. Tohle bylo prostě dokonalé. Kniha, která vás rozbije a pak zase slepí.
Veliké doporučení! Ale možná si připravte kapesníky :)

Meta Meta Pavel Bareš

Tohle. teda. bylo. něco! Nemám slov. Fakt mě to dostalo a nějakou chvíli po dočtení jsem nebyla schopná jediného slova! Knížka je navíc neskutečně dobře napsaná, takže jsem ji slupla na jeden zátah. Dokonalost. Doporučuji! :)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Další díl, další skvělé čtení. Už se těším na další díly :D

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Jaktože jsem o téhle knížce dřív neslyšela? Tohle bylo skvělé. Krásný příběh o touze po pomstě, který se trochu začne vymykat z rukou :)
Vřele doporučuji :)

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Miluju Maasovou, fakt jo. Skvělé čtení, které prostě nejde odložit! Miluju Aelin, miluju Doriana, miluju Rowana, miluju Chaola! Těším se na další díly :)

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Od Vernea jsem si chtěla už dlouho něco přečíst a tohle jsem uviděla v knihovně. A bylo to fakt dobré! Zajímavý děj, který mě okamžitě přenesl zpět do dětství! A ty ilustrace? Krása! :)

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Tak tohle bylo ještě lepší než Obraz! Boží boží boží příběh, který se mi neskutečně líbil! Vřele doporučuji! :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Uuuuh! Wildea jsem si zamilovala už když jsme se o něm učili ve škole a teď po přečtení Doriana ho miluju ještě víc! Skvělé nadčasové dílo, které bude aktuální snad v každé době. Jestli jste to ještě nečetli, okamžitě to napravte! :D

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Tohle bylo velice milé počtení o kamarádství, první lásce, ale i vážnějších tématech, jako třeba šikaně a manipulaci. Navíc se tu řeší britští autoři (Shakespeara, Austenovou i sestry Brontëovy miluju), což se mi velmi líbilo :) Navíc jsem se dozvěděla třeba to, že Brontëovy byly literárně aktivní 3 a ne jen 2 - to jsme ve škole vůbec nebrali.
Moc moc se mi to líbilo a mohu doporučit starším i mladším čtenářům :)

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Po celkem horším druhém díle byla tahle kniha opět nádherným milým dílem. Všechny linky se tu krásně protnou, všechny problémy vyřeší.
Fakt skvěle napsané a ač se mnou asi spousta čtenářů nebude souhlasit, řadím tuto sérii výš než sérii Znovu. I tak ale miluju vše co Mona napíše a potřebuju od ní číst něco dalšího!
Mohu jedině doporučit.

Iko Iko Marissa Meyer

Krásný návrat do mých milovaných Měsíčních kronik. Fakt jsem si to užívala, protože poslední dobou přicházím komiksům na vkus!
Bylo to skvělé a mohu doporučit :)

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Konečně jsem na tuto knížku v knihovně narazila a mohla tedy sérii dokončit. A já nevím. Podle mě se série prostě s každým dílem zhoršovala :D
Konečně jsme se dozvěděli kdo za vším stojí. Nebylo to vůbec špatné, ale klasické jednodílné detektivky mi prostě asi sedí víc než série :D
I tak ale mohu celou sérii doporučit :)

28.05.2022 3 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Aleš je jeden z mých nejoblíbenějších českých autorů, proto není divu, že jsem si pořídila i tuto knížku.
Opět skvělá zápletka a naprosto dokonalý styl psaní, ten mi prostě fakt sedí!
Ale není to za mě tak dobré jako Pamatuj na smrt, Zvěsti a potažmo i ta povídka v Nejkrásnějším dárku.
I tak mohu ale knihu doporučit, protože Aleš si prostě zaslouží mnohem větší pozornost!

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Dokonalost! Fakt skvělé dílo, které řadím mezi nejlepší knihy roku! Překrásný poetický jazyk, neuvěřitelně rozkošný příběh, který vás vtáhne a nepustí. Tolik nádherných myšlenek, kolik jsem v knize už dlouho neviděla! A ten konec? Fakt se mi chtělo brečet! A párkrát jsem si i poplakala :D
Mohu jedině doporučit, jen si připravte kapesníky! ;)

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Tak na první díl tohle rozhodně nemá. Ale bylo to fajn zakončení série. Zápletka je fajn, ale ten první díl byl prostě mnohokrát lepší. Celou sérii bych asi doporučila :)

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jakoby... jo, je to bizárek. Jo, je to klišé. Jo, je to primitivní. Ale je to skvělé! Fakt dobře se to čte a je to vtipné! Rozhodně existují lepší fantasy, ale nebylo to vůbec špatné. Jen „bohové“ teda brzy začnou lézt na nervy :D
Ale fakt mě to čtení bavilo :)

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

No... Co to bylo?! Já nevím... tohle mi fakt vůbec nesedlo... dočetla jsem to jen se sebezapřením, protože ano, jediné, za co knihu chválím je to, že se celkem dobře četla. Ale tohle za mě teda ne :/

28.05.2022 2 z 5