KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Ohnivé květy Ohnivé květy Susan Meissner

Krásná kniha s krásným příběhem. Kniha mapuje osudy dvou žen, které to v životě nemají vůbec jednoduché. Více se mi líbily kapitoly Clary, protože ten ostrov je prostě... A nejen ostrov. Příběh, který popisuje Taryn, je sice také smutný, ale už jsem o tom něco četla v Lidé, kteří mě znali. Bylo tam spousta wau momentů a četlo se to dobře. Pokud ještě vyjde od autorky další knížka, ráda si ji přečtu.

04.03.2020 5 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Příjemné doplnění skvělé série, kterou jsem hltala. Sérii Andělé jsem rozhodně nečetla naposledy. Povídky mi pomohly trochu blíž poznat Rolanda, o kterém jsme se v samotné sérii moc nedozvěděli. Jako doplnění série rozhodně doporučuju.

22.02.2020 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Milá, romantická knížka, u které si odpočinete. Líbí se mi ty skoky časem. Věřím, že další díl mě bude bavit daleko víc a autorka nám ukáže, co v ní je :)

22.02.2020 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Čtvrtý díl mě pouze utvrdil v tom, jak moc tuhle sérii miluju a jak moc je skvělá. Pravda, že autorka píše romantiku na úkor fantasy, ale mě prostě její příběhy baví. Sérii jsem zhltla najednou, došla jsem na konec jednoho dílu, vzala jsem si druhý atd. To se mi často nestává. Většinou si mezi jednotlivými knihami ze série dávám nějakou pauzičku. U téhle ne. Nemohla jsem.
V tomto díle byl asi nejvíce akce. Scéna s Dee byla psycho. Nevím, co bych dělala být na místě Luce…
Co se týče konce, bylo to důstojné zakončení série. I když jsem určité věci předvídala, líbilo se mi, jak autorka danou situaci ještě rozvedla. Miluju to! Všichni mi budou chybět... :(

09.02.2020 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Z této knížky jsem nadšená. Poznala jsem minulé životy Luce a díky tomu jsem i pochopila, proč se Cam chová tak, jak se chová. No, byla to zase jízda. Miluju to. Ten konec mě celkem zaskočil.

02.02.2020 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Byla to jízda. Na konci úplné psycho. Podle mého názoru, kdyby se natočil film i podle této knížky jako tomu bylo s Pádem, hraničilo by to díky určitým postavám až s hororem. Líbí se mi, že postavy spolupracují, aby se utkaly proti společnému nepříteli. Příběh neztratil čtivost a napětí. Vždy jsem se těšila, až se tam znovu objeví Daniel - to je prostě TOP postava. Série je neuvěřitelně návyková, a tak jsem ráda, že mám před sebou ještě další dva díly + povídky. Vrhám se na třetí díl.

27.01.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knížku hodnotím jako průměrnou, rozhodně však není úplně špatná. Na této knize se mi líbí hlavně čtivost a to, že vidíme, co si stařec během svého lovu myslí. To víme dokonale. Dějově? Abych pravdu řekla, nic moc se tam nestalo, nečekejte žádnou velkou akci, ale líbila se mi i scéna se žraloky a starcova vůle vydržet v těžkých časech.

25.01.2020 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tento díl se mi líbil o trošku víc, než HP a Ohnivý pohár. V Poháru mi přišlo, že se Rowlingová až moc zabývala famprpálem, který bych sice jako fanoušek HP chtěla hrát, ale že bych byla na nějaké zdlouhavé popisy tohoto kouzelnického sportu, to ne.
Fénixův řád navazuje na konec Ohnivého poháru. Mimo běžných kouzel, souboje dobra se zlem, se zde dočkáme i jisté romantiky. Ta se mi líbila a dotyčné dvojici jsem to strašně přála. Je zde i zajímavý vývoj ohledně Hagrida. Kapitola s názvem Hagridův příběh mě nadchla asi nejvíce z celé knížky.
Profesorka Umbrigová je strašná. Osobně jsem měla sto chutí zakroutit jí krkem.Doporučuju a dávám 4, 5 *.

25.01.2020 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásný příběh, stejně jako první díl. Na těch knihách je vidět, že psi jsou naši věrní přátelé a díky nim víme, co je bezpodmínečná a čistá láska. Několikrát se mi u těchto knih stalo, že mi bylo do pláče, u Psí cesty možná ještě víc, protože jsem film zatím neviděla. Psí poslání jsem viděla již předtím, než jsem si přečetla knihu. Prostě jsem neodolala. Miluju tu sérii, těším se na film a rozhodně doporučuju.

24.01.2020 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

V neděli jsem jakoby náhodou při hledání písničky našla trailer na film, na který jsem se, když vyšel, původně nechtěla vůbec podívat. No, neodolala jsem. Na film se podívala ještě ten den ten skončil hrozně otevřeně, takže jsem se hned v pondělí pustila do knihy Pád, abych četla od prvního dílu. Kniha je jiná než film. Obojí se mi však hrozně líbí.
Daniela jsem si oblíbila. Luce mi byla celkem příjemná, do jisté míry jsem se v ní viděla, protože jsem se do ní dokázala dobře vcítit. Beru druhý díl... :)

23.01.2020 5 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Úžasná knížka. Myslím, že mám novou oblíbenou autorku. Všem doporučuju. Nemám dalších slov. :)

19.01.2020 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Vynikající dílo, super je i podání Miroslava Donutila jako Truffaldina. Tohle by si měl každý přečíst.

04.01.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Na to, jak je zde kniha dobře hodnocená, jsem čekala, že se mi bude více líbit. Nebyla úplně špatná, dala jsem jí 3,5 hvězdičky, ale také nic, z čeho bych se posadila na zadek. Možná jsem jí jenom četla ve špatném období...
Navíc mi přišlo, že se autorka zabývá hlavně příběhy ostatních postav, než aby se více soustředila na Darcyho a Elizabeth. Začátek knihy mi vyloženě vadil, protože tam byly dokola rozebírány řeči o dědictví.
Romantika se mi líbila, i když jí zde nebylo tolik, kolik jsem čekala, že bude. Uvidím, po čese se k ní zkusím vrátit a třeba se mi bude líbit víc...

01.01.2020 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Milá zimní romance, kterou jsem si zamilovala od první stránky. Myslím, že nejedno romantické srdce zaplesá.

26.12.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Vím, že spousta lidem se tento díl nelíbil, ale mě naopak sedl oproti prvnímu dílu mnohem více. Autorka umí vyjádřit pocity lidí, když o ně někdo milovaný přestane stát. U tohohle dílu jsem i brečela.
Vím, že Hardin je prostě Hardin, ale to, co v tomto díle odhalil, jsem nečekala. Čekala jsem, že má něco za sebou, ale tohle... Jeho postava mi oproti prvnímu dílu více sedla. Pořád je vzteklý, někdy trochu domýšlivý, ale objevuje se zde, že i takový kluk, jako je Hardin, má city. A to se mi moc líbí. Nehraje si na drsného, protože pokud jde o Tessu, ve skutečnosti takový není, ba spíše naopak.
Tessa mi chvílema přišla, že neví, co vlastně chce, což mě upřímně docela vytáčelo. To její věčné: "Chci Hardina. Ale vlastně je vzteklý a nemá to cenu," je otravné. Proto bych jí dala jednu radu do dalšího dílu: Rozhodni se, co a koho vlastně chceš a už se konečně podle toho chovej!

26.12.2019 4 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Nebyl to úplně průšvih, ale také nic, z čeho bych byla úplně odvázaná. Tahle kniha je, jak já s oblibou říkám, "dobrá, ale jenom dobrá". Jedná se o čtivě napsaný příběh, bohužel jsem čekala více akce. Cením si, že knihu napsala žena, přesto je vyprávěná z pohledu muže. Jeden moment byl mrazivý, ale jinak nic víc. Na to, jak jsem se na knížku těšila, jsem celkem zklamaná.

16.11.2019 3 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Opravdu nádherný příběh, ke kterému se určitě později vrátím. Líbí se mi, že kniha pojednává o Itálii za druhé světové války, protože jsem moc knih na toto téma nečetla. Zpracovává téma zakázané lásky, což mám hodně ráda. Někteří lidé měli problém s koncem, ale já jsem s ním byl spokojená. Vlastně jsem si takový konec i přála.
Angela a Evu jsem si oblíbila. No, co budu povídat... Rozhodně jsem ráda, že jsem se narodila do doby, která je od té v knize odlišná.
Myslím, že by se mohla líbit i lidem, kteří nemají moc rádi historicky laděné knihy. Dva momenty byly v Z PÍSKU A POPELA fakt hrozné ve smyslu toho, že postrádaly lidskost.
Jsem toho názoru, že mladá generace, mezi kterou patřím i já, by měla více číst knihy odehrávající se v tomto období a mělo by se o válce mluvit, aby jsme se toho vyvarovali. Rozhodně bych nechtěla žít ve 30.-40. letech minulého století...

15.11.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hodně dobrý začátek série. Vydržela jsem. Nejdříve jsem se vrhla na knihu, pak na seriál. I když se přiznám, že jsem si před čtením pustila první dva díly seriálu. Dávám 4, 5 hvězdičky a rozhodně se těším na další příval středověku s prvky fantasy.

01.11.2019 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Rozhodně jedna z nejlepších knih roku 2019. Miluju ji od prvního do posledního řádku. Ze začátku mi moc nesedla Astrid, ale pak jsem si ji od strany 70 oblíbila díky tomu, že jsem pochopila, proč byla taková nepříjemná. Noa mi sedla od začátku.
Na knize je krásně vidět pro nás již až neuvěřitelná odvaha a to, že i v tak těžké době lidé nezapomněli na svou lidskost.

22.10.2019 5 z 5

Nejprve jsem viděla filmy nyní jsem si jí vybrala jako povinnou četbu k maturitě. Musím říct, že Tolkien píše velice zdařile. Díky popisům si může čtenář, která neviděl filmy, představit svět, kde se děj odehrává. Toho si cením, i když jsem již několikrát viděla filmy. Co mi vadilo, je trošku "nahňoucaný" konec.
Co se týče filmů, jsem ráda, že jsem si k maturitě přečetla i knihu a nespoléhala jen na svou znalost z filmu, protože i zde jsou věci, které tvůrci změnili nebo se v knize vůbec nevyskytují.
Jinak jsem s knihou i filmy hodně spokojená a určitě se k nim za pár let ráda vrátím.

12.10.2019 4 z 5