knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

(SPOILER) Drsná, zvrácená, temná, děsivá, podmanivá, horečná, čtivá, drsná, neobvyklá, dravá, intimní, zvířecí, drásavá, nepříjemná a dráždící je tato velmi osobitá kniha, dokonce prvotina. Ze všech autorčiných knih je určitě nejvíc zvrhlá a nepříjemná, ikdyž to je každá její kniha...ale tahle je přeci jen o level výš. U mě to bylo kolikrát na hraně, jsem celkem konzervativně a puritánky zaměřená, takže hodně těch věcích mi přišlo neskutečně nechutných a nedokázala jsem pochopit, jak může být někdo tak zkažený. Běhal mi z toho mráz po zádech. Příběh byl napínavý a neskutečně čtivě napsaný, hlavní hrdinka byla velmi zajímavou a i celkem neuchopitelnou postavou, ale věřím tomu, že v jádru byla dobrá. Vraha jsem odhadla brzo, ale nevadilo mi to, protože o tom to vyloženě nebylo.

22.08.2023

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

(SPOILER) Mě to prostě nebavilo. Styl psaní sám o sobě mi nevadil, ale z hlediska příběhu za mě nemá kniha moc co nabidnout. Vše se tam omílá neustále dokola a stává se to čím dál tím víc nezáživných. Postavy mě akorát vytacely a hlavni linka o dítěti mi nesedla. Nevím proč bych měla knihu komukoli doporučit. V tomto žánru je mnohem více lepších knih

08.08.2023 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Odbočka je určitě kompaktnější a propracovanější příběh než Jiné místo, pořád to ale za mě není dostatečně. Chápu, že knihy tohoto žánru si nechávají nezřídka otevřená nějaká zadní vrátka a né všechny otázky jsou tu zodpovězeny, ale tady je to přeci jen na můj vkus pořád trochu moc otazníků, a celý příběh pak nepůsobí příliš uvěřitelně a živě. Tuto knihu jsem si užila určitě víc než jejího nástupce, dokázala mě více vtáhnout a celkově mi přišlo, že tu všechno lépe sedí na svém místě..i ta atmosféra byla hutnější a strašidelnější než Jiné místo. Pořád se nejedná o příběh při kterém bych se vyloženě bála, je to poutavé a dramaticky napsané, ale ty věci co se tam dějí jsou spíše zvláštní, znepokojující než strašidelné, což mi vlastně nevadilo. U konce mě trochu zamrzelo, že to šlo všechno tak rychle, ale vyhovovalo mi, že konec byl uzavřenější

05.08.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

(SPOILER) Českých mystery knih jsem moc nepřečetla, ale díky autorce jim dám určitě šanci. Každopádně kniha mě bavila, je čtenářsky velmi vděčná, neskutečně rychle utíká má velmi krátké kapitoly a jednoduchý nenáročný příběh. Ten není určitě strašidelný, spíše tajemný místy atmosferický, bohužel je ale jednoduchý až moc a ikdyž má sem tam zajímavé a slibné nápady, jedná se o velmi děravý a neurčitý příběh, u kterého jsem přemýšlela jak ho vlastně celý uchopit...což byl ale pravděpodobně jeden z autorčiných záměrů. Hlavní hrdinka byla trochu schizofrenní ve svém chování místy působila jako sympatická hrdinka s nadhledem jindy jako ufnukaná hysterka. Oliver mi nebyl sympatický vůbec a dva manželé a jejich dům byli zajímaví, ale vznáší se nad nimi možná až příliš velký otazník. Chápu, že né každá kniha tohoto žánru musí mít nutně komplexní a kompaktní příběh, ale tady by se větší propracovanost určitě hodila. Celé mi to přišlo tak na půl cesty,a dál už jste přes mlhu neviděli...což je za mě škoda. Konec čtenáře určitě rozdělil na dvě neslučitelné skupiny. Já chápu autorčin záměr s otevřeným koncem, ale já osobně vím ráda na čem jsem a není to o tom, že bych neměla fantazii si to domyslet sama, ale zkrátka chci autorčin konec její knihy né můj konec její knihy. Ale to je už osobní názor. Celkově je to prostě čtivá jednohubka, která se pro mě nestane ničím víc, ale čtení napoprvé jsem si určitě užila.

05.08.2023 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Bylo to krásně ponuré, zvláštní, magické...a velmi autorské, díky bohu za to, jelikož většina knih těchto žánrů je dost rutinní a dominují jí průměrní autoři jako Darcy C. A Neal nezklamal, né vše v knize mi sedí a chápu, ale celá kniha má nezaměnitelný ksicht a zajímavý a silný příběh, který by neměl fanouškům žánru uniknout.

31.07.2023 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

(SPOILER) Na Jennifer je to za mě docela slabota. Pořád je to dostatečně čtivé, napínavé, zajímavé a podmanivé, ale né v takové míře jako jsem u autorky zvyklá. Navíc těch stran je tu přeci jen moc, a ikdyž vyloženě nenudí, trochu se to podobá slézání hory...a já nejsem moc dobrý a ani trpělivý sportovec. Což neznamená, že nemám ráda táhlejší se příběhy, ale ty většinou vědí, kdy ta hora už má končit, což mi u tohohle nepřišlo. A když už jsem dosáhla na ten trochu strastiplný vrchol, tak jsem měla pocit, že to vyčerpání bylo trochu zbytečné...jinými slovy...detektivní linka byla fajn, ale autorce jdou lépe jiné věci ohledně psaní. Nejvíc chválím na knize nápad... - dům není strašidelný, ale teprve se jím stává. každopádně provedení mi přišlo sem tam trochu pokulhávající, konec jsem už docela dlouho očekávala, tudíž mě ten konec úplně neodpálil.

Jak to zakončit? Kniha byla fajn, za mě zbytečně zdlouhavělá, postavy ok, příběh zajímavý, ale trochu nedotažený, sem tam docela emoční. Ale od autorky jsem čekala daleko více muziky...

26.07.2023 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Námět super, všechno ostatní je prostě ok. Tím, že je to jen novela, se dá čekat, že to nebude úplně ukončené...a nic tam nebude úplně do hloubky. Což mě osobně trochu vadí, ale i tak bylo čtení fajn a pokud máte rádi autorku a žánr, tak je kniha pro vás.

23.07.2023 3 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Adam Nevill

(SPOILER) Nerada používám větu, že nejlepší na knize je obálka...ale tady to platí dvojnásob. Zezačátku mě to dost bavilo, byl to takový ten klasický mystery příběh, jenž si dával načas a svou pomalou chůzí člověka kolébal, ale né k spánku ...spíš to bylo takové příjemné obětí a vtáhnutí do té pomalé, plíživé atmosféry jenž se netáhla jako smůla, ale sladký med. A já si říkala....to je ono, to mě baví...jen tak dál. Ale pak přišel zvrat - nepříjemný zvrat-mně by nevadilo, že kniha není o strašidelném domě, o tom to není....prostě se mi nelíbilo kam se ten příběh dostal. Celkově mi to vůbec nesedlo, nebylo to ani vtipné, jak chudák autor zamýšlel, nebylo to ani děsivé....spíš nechutně znepokojující. Tady mi ty hororové pasáže připadaly takové hrozně ploché a jen na efekt... skoro až laciné, nevím proč by mě měly strašit ve snech rozsekané údy postavy, na které mi vůbec nezáleželo. Jediná pasáž, která mě překvapila byla ta s dcerou a jejím okem, z toho mrazilo. Ale jinak to bylo nudné až běda, vyloženě jsem u toho skoro usínala...a ano chápu, že je to folk horor, jenomže na mě to vůbec nepůsobilo ...absolutně nijak. Mělo to potenciál, docela velký - ten se v průběhu ale úplně vytratil a ten konec byl doslova šílený...taky myšleno ve špatném.

21.07.2023 2 z 5

Vím, že moc lidí tento díl nemusí...ale pro mě je to ,,super psycho".

21.07.2023 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

(SPOILER) Svým způsobem krapet nedotažené, ale četlo se to dobře...na tučnější počet stran dokonce velmi dobře. Fanouškům tohoto žánru bych knihu určitě doporučila. Přišel mi zase zajímavý nový pohled na zločin zhlediska oběti. Libiina situace byla opravdu smutná, protože at by udělala cokoli stejně by tím trpěla. Její rozhodnutí celý zločin vypustit jsem zprvu odsuzovala, ale pak jsem pochopila, že je to její obranný mechanismus, díky kterému se to snaží překonat...bohužel tedy ne moc úspěšně. Žádná z postav tu není vysloveně sympatická nebo jednoznačná, což se mi líbilo. Nápad s vražedným klubem, který ví víc než samotná obět zločinu byl zajímavý, chemie mezi postavami byla. Diondra byla neuvěřitelná...nemůžu najít aspon přibližně přijatelné slovo. Opravdu velmi solidní krimi příběh se zajímavými a neotřelými postřehy. Od autorky si určitě přečtu i další.

17.07.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě asi zatím nejslabší ze série. Né že by to nebylo vtipné, ale nemělo to takový tah na bránu jako ostatní díly. A Mariino trápení s láskou mě nijak zvlášt neoslovilo a občas mě to i celkem iritovalo.

17.07.2023 4 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

(SPOILER) No tak tohle mě nejenom bavilo, ale byla to i úplná závislost. Naprosto odzbrojující nervydrásající příběh se špetkou duchařiny, která tu ale nehrála tak velkou roli jak by se mohlo zdát. Já nemám slov....chtěla jsem to číst, bála jsem se to číst. V tom příběhu bylo tolik bolesti...už dlouho jsem u čtení neměla tak urputný pocit někoho zaškrtit. Přitom se jedná o příběh, který má dost děsivou a hlavně reálnou hrozbu, jelikož to co se tam dělo těm nebohým ženám, se ženám ve skutečnosti dělo, děje a bude dít. Bylo mi z toho vážně zle, a klidně bych snesla nějaké vysvětlení proč ti prasáci měli potřebu u sebe ve sklepě zavírat děti a ženské.....přijde mi, že nejvíc za tím byl ten otec, a ty synové se mu prostě neuměli vzepřít. Jak říkám, je to po všech stránkách smutný příběh, dokonce tak smutný, že chvíli litujete i únosce George. Postavy jsou tu neskutečně živé a zajímavé. Ester, Sára a Mery byly za mě zdaleka nejzajímavější. A obzvlášt u Ester jsem si málem pobrečela. Tenhle příběh mě chytil za srdce a nepustil....opravdu mimořádně silné a silně mimořádné.

10.07.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opravdu velká jednohubka. Četlo se to rychlíkovým tempem...trochu mi přišlo, že tu autor trošku vaří z vody co se týká nějakého ucelenějšího příběhu. Ale další díly dokazují, že tahle série nemá jen vtip, ale i příběh a pro čtenáře jasnou přitažlivost.

09.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Ale pocitově vím, že jsem v podobném žánru četla i knížky, které mě celkově oslovili víc. U Skrytých obrázků nemám úplně potřebu si je přečíst znovu, jako u jiných knížek a pravděpodobně na tu knížku dřív nebo později zapomenu. Ale četlo se to neskutečně dobře, příběh byl komorní, ale záživně napsaný. Hlavní hrdinka velmi sympatická. Romantická linka byla fajn, i když nic u čeho bych dojetím roztávala. Nápad s obrázky byl moc fajn, a ty obrázky tomu dodávaly skvělou atmosféru. Takže samotný nápad se mi opravdu velmi zamlouval. Zpracování se povedlo, a rozuzlení dávalo smysl...to, že bude Teddy dívka jsem podvědomě tušila už dřív. Úplný konec je dojemný a fajn, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že mě osobně kniha zas tolik z trenek nevystřelila. Ale jak říkám, přeci jenom tu mysteriozní literaturu už mám nějakou dobu celkem načtenou a tahle kniha se řadí určitě do lehkého nadprůměru, ale jiné knihy z tohohle žánru si mě omotaly kolem prstu víc. Ale celkově se jednalo o velmi působivý příběh, kterému by určitě slušelo filmové zpracování a určitě stojí za váš čas. Obzvlášt pokud podobný žánr moc často nečtete a vše je to pro vás ještě nové a neokoukané.
Takže mě to bavilo...moc, ale jednou asi stačilo.

09.07.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Znovu jsem se vrátila k této knize, a mým cílem je samozřejmě přečíst celou sérii - najednou. No co budu dodávat - stále mě to baví. V Česku je jen málo takto vyloženě zábavných knížek.

05.07.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Ve srovnání s Rookwardem, kde je také hlavní postavou mužský protagonista, mi přišel Daniel o dost sympatičtější. Do jeho příběhu jsem se dokázala víc vžít a celkově mi jeho postava přišla lepší než u Gaje. Ale kniha jako taková o moc lepší není. Sice mě čtení víc bavilo, tedy spíše do jisté části....pak už to byla celkem velká nuda. Námět opět nebyl vůbec špatný, pořád mě tedy baví spíše duchové než měniči, ale proč ne. Co tady ale opět nefungovalo byly za mě ty emoce...nevěřila jsem Danovi jeho touhu hned pomáhat duchům nebo spojení s majitelem sídla. Ten sám o sobě byl sice zajímavý, ale také celkem plochý. Přátelství mezi nimi mi přišlo hodně urychlené, Dan začal Brana považovat za velkýho kámoše po dvou zvláštních setkáních, ale hlavně, že pak ho po jedný historce začal hned podezírat... Tajemství je sice řemeslně na lepší úrovni než jiné knihy od Darcy, ale příběhem nebo emocemi patří k těm slabším. Opět je to takové nedodělané, prázdnější.... a mě to takhle nestačí.

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla celou sérii o strašidelných domech, dovolila jsem si na závěr zhodnotit všech těchto 9 knih - upozornuju, že to je můj subjektivní názor a jsem přesvědčená, že mnoho lidí to bude cítit jinak. Knihy nehodnotím od nejlepší po nejhorší, ale rozdělím je do kategorií, kam knihy přiřadím.

Kategorie 1 - Prosím, už nikdy víc
obě tyto knihy považuji od Darcy za prokazatelně nejhorší. Nemají sice špatný námět, ale jeho zpracování je líné, nudné a naprosto bez emocí. Duchové jsou zde spíše k smíchu, na hlavních postavách vám nijak zvlášt nezáleží. Vše je to překombinované, bez atmosféry a špatně to drží pohromadě.
Fantom z Blackwoodu - nuda, nuda a zase nuda. Bizár ve špatném slova smyslu. Nesympatická hlavní hrdinka a povrchní pokus o romantiku. Duchové nezajímavý a příběh překombinovaný.
Strašení v Rookwardu - Nezapamatovatelný příběh, velmi unylá a nenápaditá atmosféra a prostředí. Nedostatečně prokreslený příběh.

Kategorie 2 - Jako oddechovka, proč ne.
Nedoporučuju si je přečíst, ale pokud po nich sáhnete pravděpodobně vás nezklamou a moc neurazí. Fajn na jedno přečtení.
Tajemství sídla Craven Manor - celkem zdlouhavé a nudné. Vztahy mezi postavami povrchnější a méně uvěřitelné. Zajímavé, ale méně osobní.

Záhada domu Marwicků - Fajn hrdinka, rychle odsýpající příběh. Žádná přidaná hodnota. Nezáživný duch a jeho příběh. Málo atmosferické prostředí a atmosféra.

Duchové rodiny Folcroftů - promarněná šance. Fajn, ale nijak zvlášt působivý. Dobrá atmosféra, příběh děravější, mnoho nejasností a nereálností.
Dům tajemných stínů - Snaha o utvoření komplexnějšího příběhu...tak napůl cesty. Skvělé časové zařazení do viktoriánské doby. Fajn hlavní hrdinka. Velmi nápaditý, ale celkem nevyužitý příběh. Nepřesvědčivá romantická linka, která zde plní důležitou roli. Nezapamatovatelné vedlejší postavy. Zbytečně moc stránek.

Nejkvalitnější Darcy
Což ovšem neznamená, že nemá své chyby, ale z mého pohledu se jedná o emočně silné, komplexnější, údernější a zapamatovatelné příběhy

Přízraky sídla Carowů - Klasický příběh s motivem uzavřené místnosti. Fajn postavy. Atmosféra gradující a působivá. Příběh zajímavý, ale chtěl víc dodělat. Konec přestřelený. Pocitově se kniha nachází spíš někde napomezí 2 a 3 kategorie.
Duch dom a u Aschburnů - Atmosferické, intenzivní, s přesahem a adekvátním ukončením.
Děsy Leigh Harkerové - děsivé, překvapivé, působivé, odvážné a hlavně osobní. Silní hrdinové a vztahy mezi nimi. Na Darcy překvapivě originální a strhující.

25.06.2023

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Naprosto perfektní. Vždycky žasnu kolik moudra, laskavosti, originality a emocí lze nalézt v těchto knihách ,, pro děti." Nádherný příběh, s velmi silným a poutavým dějem, úžasně napsanými postavami. Prostě a jednoduše krása. Celé mě to neskutečně dojalo...četlo se to samo, ocenila jsem tam tolik úžasných věcí...chybující prokreslené postavy, atmosféru, pouta mezi postavami, popis prostředí, skvěle vymyšlený pohádkovo-baladistický příběh.
Opravdu jsem nečekala, že budu tuhle knihu tak vychvalovat, ale nic jiného si nezaslouží.
Doporučuju naprosto všem, opravdu stojí za to.

23.06.2023 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Tak 3,5 hvězdiček. Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá...ikdyž občas se tam ty pasáže zbytečně opakovaly, možná by bylo ještě svěžejší, kdyby to bylo o několik stránek kratší, to by se pak člověk ani nestačil nadechnout. Jedná se o celkem klasický triller, které čtu ráda, ničím nijak zvlášt nepřekvapí, i ten konec jsem očekávala, jelikož Adam byl podle mě debil už od úplnýho začátku. Hlavní hrdinka byla fajn, občas ty věci moc řešila a často brečela, ale líbilo se mi, že se nevzdávala svého přesvědčení i přesto, že jí všichni kolem považovali za blázna. Ale hodně mi vadilo, že s Adamem měla vztah jenom prakticky přes postel, a že byla v tom jejich vztahu tak hrozně naivní...protože mě by stačilo, aby mi ten borec řek půlku toho co jí a za měsíc už s ním nejsem...ale je pravda, že vztahy jsou složité a někdy to člověku dojde až pozdě.
Pammie je postava, kterou nejdřív totálně nesnášíte a potom jíuž máte celkem rádi. Trošku mě mrzí, že to nedopadlo s Jamesem a Emily, mohli spolu mít opravdu hodně fajn život, ale zase ...je to komplikovanější, a tak jak to skončilo je vlastně taky fajn.

Je to ideální triller na léto, co rychle odsýpá a má jednoduchý a silný příběh, i tak ale nemám potřebu přečíst si ho znovu.

22.06.2023 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Tak Strašení je jednoznačně po Blacwoodu nejhorší. Mno, jak jsem Darcy vychválila její zatím poslední knížku, tak ted musím téhle pořádně zatopit, a to víte, že si to zaslouží. Tohle je nejvíc generická, neosobní, nudná, prázdná a zoufalá Darcy jakou si lze představit, není sice tak odstrašující jako v Blakwoodu, ale nemá k tomu tak daleko.

Vlastně nevím co kritizovat dřív... počínaje nesympatickým a plochým hlavním hrdinou k naprosto ustřelenému konci. Opět tu máme ducha, který sice zní zajímavě, ale jeho zpracování je tak laciné, nudné a neosobní, že i přesto, že to téma by mohlo skvěle fungovat, tak je to strašlivá bída. Psychopatická Amy, která jakoby utekla z Osudové přitažlivosti měla přímo hmatatelný potenciál, ale nevyužila ho vůbec nijak...až na scénu ve které může Amy ohýbat realitu jako nějaká Scarlet Witch to bylo cool. A garantuju vám, že ta kniha by byla o tolik lepší, kdyby to psychiatrické sezení byla pravda...ale ne musí to skončit snad nejvíc nerealisticky jak to jde. Kapitoly z minulosti by taky měly atmosféru, ale bylo to tam vždy jen tak nadnesená, totálně odfláknuté, a přitom stačilo jen ty postavy víc prokreslit, něco s nimi zažít, aby nepůsobily tak neskutečně... no prázdně. Prázdnota je přesně to co celou tuhle knihu tak vystihuje. To jak a proč Amy rodinu zavraždila nakonec nemá žádný dopad, a ano z principu je to smutné, ale necítíte z toho NIC - žádnou velkou lítost, smutek. Amy je jenom šílená nic víc, nemá nic navíc, co by jí zlidštilo...působí zase jako nějaký céčkový duch co dělá bububu a konec. Tím pádem to není ani strašidelné...proč se bát Amy když je spíš k smíchu, proč se bát o hlavního hrdinu na kterém vám nezáleží. Strach nejde z hektolitrů krve, ujetých šílených duchů nebo temných koutů...strach je intenzivní pocit ohrožení, obavy, že se někomu na kom vám záleží něco stane...Proto na mě tahle kniha vůbec nepůsobí a bylo mi absolutně jedno co se tam dělo. Tentokrát tady pokulhávalo snad úplně všechno- všechno nedotažené, bez jakékoli přidané hodnoty. Dům by se dal popsat jen jako směsice břečtanu a pavouků, což nepůsobí ani děsivě ani zajímavě. Chování postav tu nedává smysl, nic se tu nedořeší, vše je jen lajdácky naznačeno a ani to nemusí být pravda. Za mě obří zklamání....zase jsem se vrátila se svojí euforií na zem. U Darcy je to hop nebo trop, nějaké její knížky jsou prostě ok oddechovky, nějaké jsou nadprůměrné a asi si je zapamatujete nebo se vás něčím dotknou, ale ty jiné - ty jsou jako rána drátem do oka...a sakra to bolí. Na Darcy nezanevřu, může se stát, že opět v jejím díle najdu poklad, a nebo jen další pozlacené nic.

19.06.2023 2 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

(SPOILER) Né jen nezbytnost, ale hlavně dárek pro fanoušky této série, jenž je víc než se na první pohled může zdát. Netajím se tím, že mě tato série uhranula, samozřejmě i skrz seriály - Čtu úplně všechno co s Bridgertony souvisí a když jsem se dozvěděla, že vyjde v ČR tato kniha, tak jsem měla zase jednou pocit, že je svět krásným místem plným cukrové vaty a infantilně duhy prdících jednorožců.....byla to nádhera a od té se také odvíjelo mé očekávání.

No a to zklamáno nebylo.... Druhé epilogy jsou mimochodem moc fajn nápad a nebránila bych se jim ani v jiných sériích. Ale u Bridgertonů ta touha vědět co bylo dál byla opravdu hodně velká... a vlastně mě i kupodivu překvapilo, co jsem se dočetla. Pobavilo mě to, překvapilo, zas jsem se u toho culila jak zamilovaná pubertačka. I když se musím přiznat, že nejsem až zas tak velký romantik, abych uvěřila tomu, že po 20 letech manželství mají lidé stále pikantní sexuální nebo romantický život jako ve dvaceti, ale samozřejmě bych si přála aby to tak bylo. Pointa s dopisy ve mě zanechala hořkosladký ironický pocit, který byl ale hodně fajn a překvapivý. Pall mall za mě stále vede, užívala jsem si jak se A s K pořád poštuchují a vidět něco takové na obrazovce tak asi puknu blahem, protože to s pálkou smrti bylo prostě k popukání. No a pak jsem si přečetla ten ,, průřez" Violetinými vzpomínkami, který byl velmi zajímavý a vyplnoval nějaké ty mezery a krásně se to hodilo k seriálu s Královnou Ch...obzvlášt ten konec mi přišel velmi krásný a i realistický. Jo a pak jsem vlastně ještě přečetla tu ICH formu s nevlastní dcerou Eloise, od které jsem si toho moc neslibovala, jelikož tam Eloise neměla tolik toho prostoru, ale nakonec se mi to strašně líbilo...a prosím at autorka napíše další knihu v ICH formě. Strašně moc mi to sedlo, bylo to nečekaně zábavné, a když tam měla M pokec se svým otcem, tak u toho jsem taky roztála.

Takže za mě spokojenost.....bylo to krásné a stálo to za to čekání....zase se k tomu někdy vrátím. Třeba až bude konečně třetí série Bridgertonů...Už aby to bylo

16.06.2023 5 z 5