KnihoMolka-_- KnihoMolka-_- komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co k tomu říct... Je to prostě úžasné!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nemyslela jsem si, že se mi ta kniha bude líbit. Ze začátku jsem se nemohla přenést přes kosení, ale potom jsem se začetla a bylo to nádherný, postavy jsem si oblíbila prakticky hned, nejvíc Ctihodného smrtku Faradaye a Citru. Zajímavý, netradiční nápad se skvělým zpracováním. Moc se mi líbily filozofické zápisky do deníku smrtek. Včera v jedenáct večer jsem to dočetla a dneska se pustím do dalšího dílu<3:-D

02.02.2024 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Řekla bych, že je to nejlepší dílo Pavla Čecha. A možná jsem i ráda, že v knize nejsou žádná slova. Ty úžasné ilustrace mluví za vše a každý může pochopit trochu jinak. Já jsem prostě nadšená!

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Řekla bych to i hůř, ale:
No ty kráso.
Tahle kniha byla tak neskutečně nelítostná, tak neskutečně krutá a já si ji tak neskutečně moc oblíbila a tak neskutečně se mi líbila!
Kniha má ten dar, že čtete, čtete, ani vám to nepřijde, máte pocit, jako by jste přečetli 20 stran a přitom jich máte za sebou už 70. Chytne vás to, a vy prostě chcete a musíte číst dál. Od začátku se tam něco děje a já to miluju.
Ač nemusím tak velkou míru násilí, nedokážu si moc představit, že by to tady nebylo. Ten svět je tak skvěle vykreslený a tak propracovaný, že to bez krve ani nejde.
No a ten konec?! Jak je možné, že mě to roztříštilo na tolik kousků a mně se nechce skládat dohromady?
Dočetla jsem to teď a asi jen tak neusnu.
Abych to tak nějak shrnula, tuhle neskutečně nádhernou knihu chci opravdu moooooc doporučit všem, kterým nevadí násilí ani pikantní podrobnosti.... Přečtěte si to.

25.03.2024 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Krásná kniha. Příjemně napsaná, zajímavá a k zamyšlení. Přesně pro mě. Děkuji, že je. Romantická linka mi sice trochu vadila, ale dalo se to. Děti mi přirostly k srdci a já se na ostrov určitě někdy vrátím.

Leila a modrá liška Leila a modrá liška Kiran Millwood Hargrave

Tahle kniha byla stejně jako Julie a žralok dechberoucí. Dotkla se mého srdce, prohloubila ve mně lásku, naději, vděk. Hluboká, nádherná kniha s kouzelnými ilustracemi.

26.12.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Superhrdinové, téma které mě nikdy nezajímalo a je mi cizí. Právě proto trvalo od objevení knihy k přečtení asi půl roku. Proč tak dlouho? Kniha je prostě skvělá, já osobně jsem toto téma skoro nevnímala. Příběh vás vtáhne už v prvních stránkách, rychle vás přežvýká a potom najednou vyplivne na konci. Postavy jsou skvělé a rozhodně se pustím do celé trilogie.
Jediné mínus-v knize jsem si docela často všímala pravopisných chyb. Jinak není co vytknout, jsem nadšená.

17.08.2023 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Každý knihomol má knihu, na kterou nedá dopustit, knihu všech knih. A pro mě jsou to právě Mýtonoši. Dřív jsem si myslela, že člověk může na knihu myslet maximálně týden, ale není tomu tak. Já ji poprvé četla loni v květnu a v září znovu a teď se do ní asi pustím potřetí.
Ty postavy jsou geniální.
Ten příběh je geniální.
To prostředí je geniální.
Miluju to.

15.01.2024 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Při knize příjemně mrazí v zádech. Bylo to pěkný.

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Momo je za mě lepší než NEKONEČNÝ PŘÍBĚH. Je nádherná, vede k zamyšlení a já ji mám moc ráda.

01.10.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

DŮM V BLANKYTNĚ MODRÉM MOŘI jsem si přála k narozeninám. Když jsem ho dostala od kamarádky, říkala jsem si, jestli to není škoda, že ho mají v městské knihovně a on mi stejně bude zabírat místo doma. Není! Je to úplně skvělá knížka a doporučuji určitě si ji přečtěte!!!

14.06.2023 5 z 5

Zimní drak Zimní drak Troon Harrison

Tahle kniha je nádherná a dechberoucíí. Ty ilustrace jsou přenádherné úplně všechny.
Miluju to

03.05.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Taková nenáročná, pěkná, oddechová knížka na jedno odpoledne, která pokračuje v krásné atmosféře úžasné knihy.

09.12.2023 5 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Ta kniha je dechberoucí.
Nádherná obálka.
Krásné ilustrace.
Jemná, hluboká, obohacující... Přečetla jsem dnes odpoledne a ještě dlouho budu mít o čem přemýšlet. Rozhodně se mi podepsala na duši a jsem zase o spoustu věcí moudřejší. Vřele doporučuji.

30.11.2023 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindgren

Krásná, vtipná, milá kniha a Pipi je boží

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Úžasná je celá série a já nedokážu říct, která se mi líbila nejvíce. Líbilo se mi, jak je kniha jiná než všechny ostatní, které jsem kdy četla. Nevím, jestli to je tím, že to byla moje první kniha od autorky jiné národnosti než Češka, Angličanka nebo Američanka? Moc se mi celá série líbila a pustím se i do dalších knih od autorky.

Strážci Země Strážci Země Tomáš Crlík

U téhle knihy se mi neskutečně líbila myšlenka, která mě napadala už mnohokrát předtím a s knihou, která přišla právě v největším hloubání o ní, jsem si ji krásně zpracovala-lidé jsou jenom součástí světa, který na nich nezávisí a vůbec nejsou tak důležití, jak si myslí. Jsou jen další druh živočichů.

Čtení jsem si moc užila.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Od té doby, co vím o existenci této knihy jsem myslela, že ji nikdy číst nebudu. Teď jsem ji zhltla za čtyři dny a byla vážně úplně skvělá.
Příběh se rozjel už po pár prvních kapitolách, a ne až v půlce knihy...
Postavy-úžasné
Prostředí-krásné
Zkrátka této knize nemám co vytknout. Silas, Nathaniel a Elisabeth, kolem kouzelné knihy, které dýchají a jsou schopné i zabíjet, bitvy na život a na smrt, dobrý konec...
Přečtěte si ji:)

03.08.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Já tu knihu nedočetla. Ani těch 260 stran, co jsem zvládla nebylo nic moc. Přišlo mi, že se tam nic zajímavého nedělo. Možná se k ní později vrátím a třeba změním názor, ale na další díly to asi nevidím... Škoda.

29.11.2023 2 z 5

Záhada Kvílející čarodějnice Záhada Kvílející čarodějnice Nicki Thornton

Knihy HOTEL POSLEDNÍ NADĚJE a MAJÁK NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD byly sice hezčí, ale ani tohle nebylo špatné.