KnihoMolka-_- KnihoMolka-_- komentáře u knih

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Řekla bych to i hůř, ale:
No ty kráso.
Tahle kniha byla tak neskutečně nelítostná, tak neskutečně krutá a já si ji tak neskutečně moc oblíbila a tak neskutečně se mi líbila!
Kniha má ten dar, že čtete, čtete, ani vám to nepřijde, máte pocit, jako by jste přečetli 20 stran a přitom jich máte za sebou už 70. Chytne vás to, a vy prostě chcete a musíte číst dál. Od začátku se tam něco děje a já to miluju.
Ač nemusím tak velkou míru násilí, nedokážu si moc představit, že by to tady nebylo. Ten svět je tak skvěle vykreslený a tak propracovaný, že to bez krve ani nejde.
No a ten konec?! Jak je možné, že mě to roztříštilo na tolik kousků a mně se nechce skládat dohromady?
Dočetla jsem to teď a asi jen tak neusnu.
Abych to tak nějak shrnula, tuhle neskutečně nádhernou knihu chci opravdu moooooc doporučit všem, kterým nevadí násilí ani pikantní podrobnosti.... Přečtěte si to.

25.03.2024 5 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Tahle knížka ve své podstatě nebyla špatná. Nebyla ale ani nádherná.
Postavy byly fajn, ale žádná z nich mi (snad až na Fen) nepřirostla k srdci.
Zápletka byla zajímavá.
Používání magie bylo svěží a líbilo se mi.
A má to nádhernou obálku.
Dávám tomu 4,5

14.03.2024 4 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Sice už sem píšu třetí komentář, ale co.
Právě jsem je po třetí dočetla.
Nevím, co budu dělat ještě rok než vyjde třetí díl v originále a pak ještě další než vyjde v češtině.
Nesporný fakt je, že tahle kniha mě zajisté jednou dostane do ústavu.
Asi každou chvíli exploduji.
Až uslyšíte ránu, nedivte se...

Jinak téhle knize dávám všechny bambilióny hvězd co jsou v celém vesmíru a neskutečně moooooc vám to doporučuju.

25.02.2024 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nemyslela jsem si, že se mi ta kniha bude líbit. Ze začátku jsem se nemohla přenést přes kosení, ale potom jsem se začetla a bylo to nádherný, postavy jsem si oblíbila prakticky hned, nejvíc Ctihodného smrtku Faradaye a Citru. Zajímavý, netradiční nápad se skvělým zpracováním. Moc se mi líbily filozofické zápisky do deníku smrtek. Včera v jedenáct večer jsem to dočetla a dneska se pustím do dalšího dílu<3:-D

02.02.2024 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Každý knihomol má knihu, na kterou nedá dopustit, knihu všech knih. A pro mě jsou to právě Mýtonoši. Dřív jsem si myslela, že člověk může na knihu myslet maximálně týden, ale není tomu tak. Já ji poprvé četla loni v květnu a v září znovu a teď se do ní asi pustím potřetí.
Ty postavy jsou geniální.
Ten příběh je geniální.
To prostředí je geniální.
Miluju to.

15.01.2024 5 z 5

Leila a modrá liška Leila a modrá liška Kiran Millwood Hargrave

Tahle kniha byla stejně jako Julie a žralok dechberoucí. Dotkla se mého srdce, prohloubila ve mně lásku, naději, vděk. Hluboká, nádherná kniha s kouzelnými ilustracemi.

26.12.2023 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Ta knížka byla pěkná, ale nijak bombasticky mě nezaujala. Při čtení jsem si spíš říkala „Hele, tohle dělám taky tak!" A moc se mi líbila druhá část.

21.12.2023 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Taková nenáročná, pěkná, oddechová knížka na jedno odpoledne, která pokračuje v krásné atmosféře úžasné knihy.

09.12.2023 5 z 5

Zlobryně a sirotci Zlobryně a sirotci Kelly Barnhill

Tahle kniha byla nádherná. Líbila se mi o mnoho víc, než DÍVKA KTERÁ UPÍJELA MĚSÍC. Líbil se mi příběh, líbilo se mi poslání, líbily se mi postavy, líbilo se mi přostředí...Krása

09.12.2023 5 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Ta kniha je dechberoucí.
Nádherná obálka.
Krásné ilustrace.
Jemná, hluboká, obohacující... Přečetla jsem dnes odpoledne a ještě dlouho budu mít o čem přemýšlet. Rozhodně se mi podepsala na duši a jsem zase o spoustu věcí moudřejší. Vřele doporučuji.

30.11.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Já tu knihu nedočetla. Ani těch 260 stran, co jsem zvládla nebylo nic moc. Přišlo mi, že se tam nic zajímavého nedělo. Možná se k ní později vrátím a třeba změním názor, ale na další díly to asi nevidím... Škoda.

29.11.2023 2 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Při knize příjemně mrazí v zádech. Bylo to pěkný.

Pipi Dlouhá punčocha Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindgren

Krásná, vtipná, milá kniha a Pipi je boží

Záhada Kvílející čarodějnice Záhada Kvílející čarodějnice Nicki Thornton

Knihy HOTEL POSLEDNÍ NADĚJE a MAJÁK NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD byly sice hezčí, ale ani tohle nebylo špatné.

01.10.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Krásná kniha. Příjemně napsaná, zajímavá a k zamyšlení. Přesně pro mě. Děkuji, že je. Romantická linka mi sice trochu vadila, ale dalo se to. Děti mi přirostly k srdci a já se na ostrov určitě někdy vrátím.

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Úžasná knížka, kterou jsem si moc užila. Příběh byl dobře vymyšlený, postavy příjemné a velká dávka akce a tajemství. Doporučuji!

Tily a knižní tuláci Tily a knižní tuláci Anna James

Fantasy pro malé děti, co s tímhle žánrem teprve začínají. Já jsem ji četla s tím, že to tak je a brala jsem to jako oddychovku. Ač byl příběh předvídatelný, mě to bavilo.

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Momo je za mě lepší než NEKONEČNÝ PŘÍBĚH. Je nádherná, vede k zamyšlení a já ji mám moc ráda.

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Mě se ta kniha líbila:)

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Mýtonoši jsou zaručeně moje nejoblíbenější knížka. Anotace na Pokrevní cejch byla zajímavá a navíc to byla možnost, jak se zase potkat s postavami, proto jsem se do knihy ihned pustila. První polovinu knihy jsem četla na kousky, ani ne po kapitolách, proto mi to přišlo zdlouhavé. Druhou polovinu knihy jsem dočetla o víkendu a konečně to byli ti Mýtonoši, jak je znám já. V ději bylo spoustu neočekávaných převratů. Úžasné pokračování, úžasná tajemství, úžasné postavy a úžasná dobrodružství. Prostě moje nejoblíbenější série.

18.09.2023 5 z 5