KnihoMolka-_- KnihoMolka-_- komentáře u knih

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Mýtonoši jsou zaručeně moje nejoblíbenější knížka. Anotace na Pokrevní cejch byla zajímavá a navíc to byla možnost, jak se zase potkat s postavami, proto jsem se do knihy ihned pustila. První polovinu knihy jsem četla na kousky, ani ne po kapitolách, proto mi to přišlo zdlouhavé. Druhou polovinu knihy jsem dočetla o víkendu a konečně to byli ti Mýtonoši, jak je znám já. V ději bylo spoustu neočekávaných převratů. Úžasné pokračování, úžasná tajemství, úžasné postavy a úžasná dobrodružství. Prostě moje nejoblíbenější série.

18.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co k tomu říct... Je to prostě úžasné!

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Úžasná je celá série a já nedokážu říct, která se mi líbila nejvíce. Líbilo se mi, jak je kniha jiná než všechny ostatní, které jsem kdy četla. Nevím, jestli to je tím, že to byla moje první kniha od autorky jiné národnosti než Češka, Angličanka nebo Američanka? Moc se mi celá série líbila a pustím se i do dalších knih od autorky.

Strážci Země Strážci Země Tomáš Crlík

U téhle knihy se mi neskutečně líbila myšlenka, která mě napadala už mnohokrát předtím a s knihou, která přišla právě v největším hloubání o ní, jsem si ji krásně zpracovala-lidé jsou jenom součástí světa, který na nich nezávisí a vůbec nejsou tak důležití, jak si myslí. Jsou jen další druh živočichů.

Čtení jsem si moc užila.

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Řekla bych, že je to nejlepší dílo Pavla Čecha. A možná jsem i ráda, že v knize nejsou žádná slova. Ty úžasné ilustrace mluví za vše a každý může pochopit trochu jinak. Já jsem prostě nadšená!

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Superhrdinové, téma které mě nikdy nezajímalo a je mi cizí. Právě proto trvalo od objevení knihy k přečtení asi půl roku. Proč tak dlouho? Kniha je prostě skvělá, já osobně jsem toto téma skoro nevnímala. Příběh vás vtáhne už v prvních stránkách, rychle vás přežvýká a potom najednou vyplivne na konci. Postavy jsou skvělé a rozhodně se pustím do celé trilogie.
Jediné mínus-v knize jsem si docela často všímala pravopisných chyb. Jinak není co vytknout, jsem nadšená.

17.08.2023 5 z 5

Půlnoční hodina Půlnoční hodina Benjamin Read

Knihu nemohu hodnotit hvězdičkami, protože jsem ji nedočetla. Po rozečtení jsem se k ní zkusila s docela dlouhými pauzami vrátit asi třikrát, ale ani jednou se mi nepodařilo dojít do cíle. Podle toho, co jsem zvládla přečíst mi přišla taková dětská, to mnohdy nevadí, pokud zrovna netoužíte po bojovné fantasy akci.

11.08.2023

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Tahle kniha vlastně nebyla špatná, jen ke mě přišla ve špatnou chvíli. Hlavní zápletka mi nějak unikala, přišlo mi, že se tam zatím stále nic neděje a najednou jsem za půlkou knihy a pořád nic. Chvíli jsem uvažovala, že knihu nedočtu, ale řekla jsem si, že už je to jen kousek a nakonec jsem zdárně dospěla ke konci. Na konci jsem přemýšlela, proč by tam vlastně měl ten závěrečný boj být. Zkrátka jsem po přečtení knihy KOUZLA RODU THORNŮ čekala asi víc akce, ale jako prvotina autorky je to příjemné oddychové čtení:)

07.08.2023 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Od té doby, co vím o existenci této knihy jsem myslela, že ji nikdy číst nebudu. Teď jsem ji zhltla za čtyři dny a byla vážně úplně skvělá.
Příběh se rozjel už po pár prvních kapitolách, a ne až v půlce knihy...
Postavy-úžasné
Prostředí-krásné
Zkrátka této knize nemám co vytknout. Silas, Nathaniel a Elisabeth, kolem kouzelné knihy, které dýchají a jsou schopné i zabíjet, bitvy na život a na smrt, dobrý konec...
Přečtěte si ji:)

03.08.2023 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Bomba! Úplně skvělá kniha!!! Nechybí v ní akce, magický systém skvěle funguje a prostě moc krásná. Já ji dočetla a po sedmnácti dnech, kdy se mi nepovedlo začíst ani do jedné z knih, co jsem plánovala jsem se do nich znovu pustila a nelituji toho. Tahle kniha naprosto hnula mým pohledem na svět a já jsem do té doby, než jsem ji přečetla netušila, že je možné, aby byl člověk z knihy paf přes půl roku!
PS: na začátku podzimu by údajně měl vyjít druhý díl :D

14.06.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

DŮM V BLANKYTNĚ MODRÉM MOŘI jsem si přála k narozeninám. Když jsem ho dostala od kamarádky, říkala jsem si, jestli to není škoda, že ho mají v městské knihovně a on mi stejně bude zabírat místo doma. Není! Je to úplně skvělá knížka a doporučuji určitě si ji přečtěte!!!

14.06.2023 5 z 5