knihomoli knihomoli komentáře u knih

Čaroděj Ivanov Čaroděj Ivanov Andrzej Pilipiuk

Příjemné odpočinkové čtení

07.04.2014 4 z 5

Stínohra / Maigretův nezdar Stínohra / Maigretův nezdar Georges Simenon

Četla jsem už lepší Maigretovky, ale opět nezklamal.

23.03.2014 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

dobře napsané svědectví o komunistickém lágru ženou která si tím prošla

23.03.2014 5 z 5

Brando: písně, které mě naučila matka Brando: písně, které mě naučila matka Marlon Brando

Vzpomínky pro mne velmi zajímavého člověka a kvalitního herce. I když herecké vzpomínky obvykle nečtu, tentokráte jsem nemohla odolat .

22.02.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jako ve všech nových severských detektivkách přepísklé, ale čtivé

18.02.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

k wooloong - Runa byla proti sňatku padoucha s matkou a mohla mu zkřížit plány, k druhé připomínce, adrenalín je zázračný a člověka vybudí nejvíc právě u těžkých úrazů, ale jinak samozřejmě, vždycky to někde přepískne.

29.12.2013 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Skvělá kniha, bavila jsem se od začátku až do konce.

09.12.2013 5 z 5

Rozhovory s Capotem Rozhovory s Capotem Lawrence Grobel

S velikým potěšením jsem si přečetla tuto knihu rozhovorů pro mne velmi rozporuplného spisovatele.

10.11.2013 5 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Zcela nadčasové téma, takže hvězdičky především za ně, bohužel mi nesedl překlad. Za zmínku stojí skvělý film natočený podle této knihy.

19.05.2013 3 z 5

Básnik smrti Básnik smrti Michael Connelly

hodně stránek, velká nuda. Od detektivky očekávám napětí a pohodovou četbu, ale tady to nesplnilo ani jedno.

09.03.2013 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kvůli druhé půli knihy stojí za to prokousat se prvotní nudou.

25.02.2013 4 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Čtivé, značně brutální provedení vražd, zlatý laskavý Simenon.

04.02.2013 4 z 5

Jak jsem se měl na světě Jak jsem se měl na světě Jan Sokol

Kniha potvrzuje starou pravdu, že lidé, kteří v životě něco dokázali, jsou skromní a pokorní.

28.10.2012 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Přišlo mi, jako bych četla pohádku. Jednoduché, srozumitelné. Jen to dobro zde nevítězí nad zlem, ale přesně tak to v životě chodí. Nic není černé, nic není bílé, život se potácí hned nahoru, hned dolů. Pocit, jako bych četla pouze holé věty. Už se ke knize nevrátím, ale k autorce určitě ano.

05.08.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Poctivě jsem se snažila, ale nepodařilo se mi touto knihou prokousat. Jedna z mála knih, kterou jsem začala číst a nedočetla do konce. Bohapustá nuda.

03.08.2012

Svět sexu Svět sexu Henry Miller

Velmi příjemné čtení. Úvahy o životě, sexu a lidech vůbec napsané rukou mistra.

24.07.2012 5 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Trochu mi to připomíná pokus o Odyssea, myslím tím stavbou knihy, ale v tomto případě by to byl opravdu pouze pokus,hodně mi to připomíná Čapkovu pohádku O pejskovi a kočičce. Vrazíme tam tohle a teď ještě tohle... Moc se mi líbí nápad zakomponovat kresby různých autorů do příběhu a vlastně na tom příběh i stavět. Jinak mám pocit, že nic nového pod sluncem, fabulace skutečných postav s neskutečnými či částečně vymyšlenými, vše tady už bylo, jenom pod hlavičkou jiných autorů. Začátek skvělý. Kdyby kniha měla o 100 stran míň, byla bych nadšená.

22.04.2012 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Všichni stále čekáme na nějakého svého Godota, který nepřichází. Nadčasová věc od nadčasového autora.

25.02.2012

Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Georges Simenon

Žádná akce, žádné hromady mrtvol a hektolitry krve, jen pomalé plynutí děje. Jako bych slyšela potichu šplouchat vodu Seiny a kouřit tak dýmku, tak si ji u četby této knihy s rozkoší zapálím. Spíše než o detektivku se jedná o psychologický román, jako ostatně v případě Simenona vždy. A jako téměř vždy - kvalitní.

27.12.2011 5 z 5

Mít si s kým promluvit: Moderní izraelské povídky Mít si s kým promluvit: Moderní izraelské povídky * antologie

Z větší části kvalitní a hluboké povídky izraelských autorů. K mému překvapení jsou ty nejlepší od ženských autorek, např. povídka Mahagon od Šulamit Hareven. Je vidět, že se nám dobře žije, když české autorky píši pouze o tom, co mají pod sukní, případně na talíři či v šatníku. Z povídek této sbírky je cítit utrpení izraelského národa a to i přesto, že se odehrávají převážně v současnosti.

27.12.2011 4 z 5