knihomoli knihomoli komentáře u knih

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Theodor Kroger

Autor není žádný skvělý spisovatel, ale kniha líčí poměry v období první svět. války na Sibiři a v lágrech jak je autor poznal. Odkrývá širokou ruskou duši, tu krutou, tu laskavou a hlavně úplatnou. Za děngi vsjo. O vypálení a vyvraždění vesnice kvůli moru jsem se tady dověděla poprvé. Kniha pro mne byla zajímavá i pro srovnání lágrů před a po nástupu bolševiků k moci.

20.06.2020 3 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Nízké hodnocení této knihy spočívá zřejmě v tom, že od ní čtenáři očekávají něco jiného. Je to skvělý a silný román, který se čte jedním dechem.

24.05.2020 5 z 5

(Vražda v hotelu Intercontinental) / Návrat starého varana (Vražda v hotelu Intercontinental) / Návrat starého varana Michal Ajvaz

Za povídky 5, za básně 3 hvězdičky.

23.04.2020 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Řekla bych, že kniha je tak o třídu výš než Bez těla. Skvělá četba

18.04.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc krásná kniha, až mi bylo líto, když se blížil konec

16.04.2020 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

čtivá oddechovka

13.04.2020 4 z 5

Kroky Kroky Jerzy Kosiński

Bravurně napsané krátké povídky, skvělý překlad

28.03.2020 5 z 5

Generation P Generation P Viktor Pelevin

Dobré, opravdu dobré, ale nesouhlasím s popiskou knihy, že knihu čtou i ti, co jinak šáhnou akorát po telefoním seznamu. Vůbec mi nepřijde jednoduchá i když já jsem ji zhltla poměrně rychle.

26.03.2020 4 z 5

Z dávné minulosti lidstva Z dávné minulosti lidstva Václav Michovský

Na základě této učebnice jsem si v 6. třídě zamilovala dějepis

05.02.2020 4 z 5

Zmizelé hasičské auto Zmizelé hasičské auto Per Wahlöö

Návrat po letech ke knize. Dobře se čte, klasická detektivka jak má dle mne být, částečně krimi, částečně román, občas mi cukaly koutky, parádní oddychovka i když autoři mají i lepší

26.11.2019 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Příjemné čtení, jako bych si povídala s přítelem. A taky jsem ráda za jeho nekorektnost v této pseudokorektní době.

26.11.2019 5 z 5

Jménem mých blízkých Jménem mých blízkých Martin Gray

zajímavé téma, ale hra na Supermana pokazila to dobré, co kniha přináší

10.11.2019 2 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Určitě to není kniha pro ty, kteří nemají rádi dlouhá souvětí a preferují rychlé akce. Pomalá ( ze začátku možná až příliš ) gradace mě postupně vtahovala do děje a čím dál víc uchvacovala.

28.08.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Návrat ke knize po mnoha letech a stejné nadšení. Steinbeck je skvělý autor.

26.08.2019 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Jestliže jsem u Dítěte č. 44 půl hvězdičky přidala, tak tady jsem ji ubrala. Velké zklamání, překombinované, přinutila jsem se knihu dočíst, určitě se k ní nikdy nevrátím.

26.08.2019 2 z 5

Faktor třetího člověka Faktor třetího člověka John Geiger

Za mě dobré. Sama jsem si něčím takovým prošla a nikdo mi nebyl schopen vysvětlit, co se vlastně stalo. Není to o šplouchání na maják, jde o záchranu života. Navíc zhuštěné příběhy horolezců, polárníků a jiných dobrodruhů mi přišly zajímavé.

29.04.2019 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

První půle a její reportážní styl mi neseděl, druhá polovina výrazně lepší. Když jsme mladí, rádi riskujeme, někdy to bohužel nedopadne.

24.02.2019 4 z 5

Nezval, Seifert a ti druzí... Nezval, Seifert a ti druzí... Vlastimil Maršíček

Nedůležité, nic neříkající příběhy ze života spisovatelů. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějaký bulvární plátek.

29.12.2018 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

I když je skvěle napsána, knihu jsem četla s přestávkami, všechno se ve mně bouřilo. Stále si myslím, že odsun byl nevyhnutelný, ale vždy, když se kácí les, lítají třísky. Bohužel těmito třískami jsou v tomto případě lidé. Na druhou stranu selhání brutálních jednotlivců není selháním národa. Děly se strašné věci, ale bylo to čerstvě po válce, po plynových komorách, po vraždící mašinérii neuvěřitelných rozměrů. A ti co zůstali? Copak v té době netrpěli i Češi? Přicházela pekelná 50. léta kdy lidé přeživší koncetráky končili třeba v komunistických lágrechch. Strašná, strašná doba

19.08.2018 5 z 5

Tichý den v Tangeru Tichý den v Tangeru Tahar Ben Jelloun

Velmi poeticky napsaná novelka v které hlavní hrdina, starý, nemocný muž rekapituluje svůj život.

01.08.2018 5 z 5