knihomoli knihomoli komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nevěřím Američanům, jejich city i jejich život je povrchní a týká se to stejně tak Styrona a jeho Sophiiny volby, Raději si, s-readre, přečti Snrt je mým řemeslem od Merleho. Pojetí Evropana je naprosto odlišné, hlubší a pravdivější. A taky - Osvětim není vůbec vzdálený. Ještě pořád žijí lidé, kteří jim prošli.

31.05.2011 3 z 5

Nové neučesané myšlenky Nové neučesané myšlenky Stanislav Jerzy Lec

Knížečka, vhodná svým kolibřím provedením na cestu MHD, plná Lecových více či méně zdařilých aforismů.

22.05.2011 4 z 5

Klany Alfanského měsíce Klany Alfanského měsíce Philip K. Dick

Mám ho ráda. Nevím jestli za jeho talentem jsou jenom drogy a jeho psychóza, ale jeho ulítlé knihy mě fascinují. Jeho knihy jsou obrovským bazarem nápadů. Četla jsem od něj i lepší věci než je tato, ale rozhodně to nebyla ztráta času.

09.03.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dobře a rychle se čte. Odpočinkové čtení bez kapky humoru. Další dílo autorů mě už nezláká.

22.02.2011 3 z 5

Zrcadlový pes Zrcadlový pes Pavel Řezníček

Ze začátku nadšení z krátkých surrealistických povídek, ale jsem už někde mimo. Líbilo by se mi vidět nekteré zfilmované. Ta představa se přímo vnucuje.

19.02.2011 4 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

Některé povídky jsou velice zajímavé, ale část povídek ve mně dojem nezanechaly žádný. Stojí za to si knihu přečíst už kvůli zakomponování japonských mýtů a pověr do povídek a odlišnému pojetí zločinu v japonské detektivce.

10.02.2011 3 z 5