knihomoli knihomoli komentáře u knih

Vrátný Vrátný Reinaldo Arenas

bizarní postavy, bizarní životy, první část je dokonalá

16.08.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Čtení této knihy plné lidskosti mi bylo radostí.

20.11.2016 5 z 5

O toleranci O toleranci Jiří Hanzelka

Tolerance nejen směrem k okolí, ale také k sobě. Pro mně nezvyklé, ale zajímavé

21.09.2016 4 z 5

Život na obou stranách výčepu Život na obou stranách výčepu Martin Jarošek

Kniha pro každého milovníka piva. První část je věnována cestování autora za pivem po celém světě, druhá část je samozřejmě také o pivu, ale více zábavnou formou. Kdybych mohla dát 3,5 hvězdičky, tak bych dala. Kniha pro mě byla zajímavá i přesto, že pivařem nejsem, navíc jsem se u ní mnohokrát pobavila

29.08.2016 3 z 5

Alén Diviš Alén Diviš Jaromír Zemina

V případě Aléna Diviše jsem naoprosto nekritická. Prostě ho zbožňuji.

19.07.2016 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha o tom, jak dokážou být lidé krutí a co vše jsou schopni udělat druhým a také o tom, co jsou lidé schopni vydržet a překonat. Smekám před obětmi. Doba se mění, ale lidé jsou pořád stejní. Pokud nemají hranice, mění se v bestie.

10.05.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Překvapivě neobyčejná sračka

29.04.2016 2 z 5

Útěky za železnou oponu Útěky za železnou oponu Ivo Pejčoch

Je dobré si tuto knihu přečíst a připomenout si, že nešlo pouze o banány. A pro mladé je to o to důležitější, protože si díky ní snad alespoň trochu puvědomí význam slova svoboda.

29.04.2016 3 z 5

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Vondrovec se mi líbil více, ale i tak je kniha skvělá. Navíc mě autor opět přinutil smát se nahlas.

17.04.2016 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

někdy mám pocit, že čtu námět na film, což je přesně tento případ, Filmový závěr to jen podtrhnul

14.03.2016 2 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Jako informační kanál prima, jako literatura nic moc

15.02.2016 3 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Pro mne velice příjemné překvapení, autora jsem neznala. Čtivá, nepřepísklá, klasická detektivka.

21.11.2015 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Čtivá, na můj vkus ale příliš mnoho červené knihovny. Navíc rozhořčení komisařky, že tzv. král podsvětí chce nechat zabít vraha své dcery je hodně absurdní.

12.10.2015 3 z 5

Posedlí Posedlí Witold Gombrowicz

Román pro služky? V tom případě jsem služkou, výborně jsem se bavila

22.03.2015 4 z 5

Lesní chodci Lesní chodci Martin Ryšavý

U tohoto dílka jsem si říkala, že bych nechtěla žít jako hrdinové této knihy, pak jsme si ovšem uvědomila, že jsem kdysi žila podobně, ale s pocitem radosti ze života, který tady úplně chybí, z ženských postav jsem cítila naprostý zmar a u těch mužských to není o moc lepší. Ale ti alespoň chodí, prostě lesní chodci

05.03.2015 4 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

pro mne velké překvapení, kniha plná informací, díky nim chvílemi trochu suchá, posunuje Kladivo na čarodějnice zase o kus dál, určitě stojí za to si ji přečíst

15.02.2015 4 z 5

O ženách O ženách Arnošt Lustig

Byť se jedná " pouze " o odpovědi na otázky, je napsaná velice pěkně, zajímavě, je prokládaná citáty a verši vztahující se k tématu, je z ní cítit láska a úcta k ženám, která se objevuje ve všech Lustigových knihách

12.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

měla jsem pocit, že se autorka zhlédla v rovnici více stránek, více peněz, i když to nemá alespoň po finanční stránce zapotřebí.

25.12.2014 3 z 5

Odysseus Odysseus James Joyce

Po letech jsem se k této knize vrátila a stále si stojím za tím, že je to právě ta kniha s kterou bych odjela na pustý ostrov.

20.10.2014 5 z 5

To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 Pavel Kohout

I když v padesátých letech dělal obrovské prasárny, líbilo se mi, že se k tomu na počátku 90. let postavil, na rozdíl od mnoha dalších, čelem. Bohužel při čtení pamětí jsem zjistila, že kritizoval lidi, kteří se provinili daleko méně než on, bez kousku pochopení pro jejich selhání. Takže mě to uznání zase přešlo.

14.05.2014 3 z 5