knihomoli knihomoli komentáře u knih

Soustrojí smrti Soustrojí smrti Warren Ellis

Výborná detektivka. Čte se jedním dechem.

11.04.2021 5 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha se velice dobře čte, příběh zasazený do současného děsivě totalitního režimu. Uvěřitelná touha po svobodě ,zajatecké tábory,mučení, mentalita Korejců, to vše dává knize body plus. Neuvěřitelný příběh lásky body mínus.

04.04.2021 4 z 5

Brněnský pochod smrti Brněnský pochod smrti Jiří Kratochvil

Čtyři eseje, čtyři názory. Byla to smutná a vypjatá doba a myslím, že odsun byl správný. Provedení už tak ne. Zajímavý pro mě byl hlavně pohled z Rakouska, kde se v podstatě nechovali o moc lépe.

25.03.2021 4 z 5

Anaglyfy k deskriptivní geometrii pro 10. a 11. ročník Anaglyfy k deskriptivní geometrii pro 10. a 11. ročník Rudolf Pruner

Skvělá věc pro prostorové slepce jako jsem já.

16.03.2021 5 z 5

Adolf Loos - privátní portrét Adolf Loos - privátní portrét Claire Beck-Loos

Útržky ze závěrečných let tohoto velikána. Ostatně na fotce ze svatby připomíná excentrika Daliho, stejný výraz, postoj a ty oči!

10.01.2021 4 z 5

Zločiny na vrcholech Zločiny na vrcholech Michael Kodas

Kniha čtivou formou pojednává o zlodějnách a bezohlednosti vedoucí až k úmrtí horolezců na Everestu.

03.11.2020 4 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Hlavně v mladším věku jsem verše Hraběte hltala, ale mám je ráda dodnes

02.11.2020 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Kniha mě nijak nenadchla, je čtivá, ale to je asi vše, Knihomoli

02.11.2020 3 z 5

Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Tomáš Poláček

výborně jsem se pobavila, doporučuji

25.10.2020 5 z 5

Plavby sebevrahů Plavby sebevrahů Miroslav Náplava

zajímavé téma

25.10.2020 3 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Jedná ze slabších věcí této autorky. I přes to příjemné čtení

25.10.2020 3 z 5

Bod Omega Bod Omega Don DeLillo

Ke knize se určitě ještě vrátím. Mám pocit, že mi sousta myšlenek unikla. Příště už budu připravena.

06.09.2020 4 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Tak trochu mi to přišlo jako kniha psaná pro hlupáčky

06.09.2020 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Trochu kostrbatý začátek, ale pak dostala kniha spád. Výborná detektivka.

30.08.2020 5 z 5

Jak jsem zabil Rasputina Jak jsem zabil Rasputina Vladimír Mitrofanovič Puriškevič

Je to deník jednoho z vrahů Rasputina, žádné umělecké dílo, ale nelituji, že jsem knihu četla

22.08.2020 3 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Dalo mi práci knihu přečíst. Ten nihilismus mě chvílemi odrazoval, ale zase byly části, které mě naprosto fascinovaly.

22.08.2020 4 z 5

Půlnoční soud Půlnoční soud Frédéric Lenormand

Naprosté zklamání. Gulika mám velmi ráda a tak mě zajímalo, jak si vede tento jeho pokračovatel. Zbytečně ztracený čas.

09.07.2020 1 z 5

Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Ivan Čisťakov

Unikátní náhled do duše autora deníku, postupná, ale rychlá, rezignace a nezájem o osudy lidí okolo, život se proměňuje pouze v přání zmizet. A taky popis přírody a těžké práce v třeskutých mrazech, nedostatek jídla a vlastně všeho. Nepředstavitelný život plný prázdnoty

06.07.2020 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krásná a zneklidňující kniha

28.06.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Čtivá detektivka. Nic víc, nic míň.

27.06.2020 4 z 5