Úplněk vlka

Úplněk vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351632/bmid_uplnek-vlka-UZH-351632.jpg 4 100 29

Jeremy Logan série

< 5. díl

Vraždy v odlehlé pustině Adirondackého pohoří, které rozbouřily poklidný život místních lidí, nesou znaky čehosi nelidského. Oběti jsou zmasakrované k nepoznání, roztrhané, pokousané a zanechané na nepřístupných místech, kam mnohdy ještě lidská noha nevstoupila. Vypadá to na divokého samotářského medvěda. Jenže medvědi jsou v té oblasti vzácní. Na místom odjíždí „záhadolog“ Jeremy Logan, aby přišel záhadě na kloub. Z koláže zdejších pověrami vědecky prokazatelných faktů dokáže zprvu vyvodit jediný závěr: vrahova existence je vyloučená…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

Full Wolf Moon , 2017

Jerry H
03.11.2023 4 z 5

Oddechovka, která neurazí.

Luigi1
05.09.2023 4 z 5

Child má mnohem lepší knížky ale co se dá dělat

ERIK 2
25.09.2022 2 z 5

Kniha je čtivá to nepopírám, ale je to četba typu "nouzovka když by už fakt člověk neměl co číst".Jinak bych to zařadil do kategorie pro mládež.

Pavlína2019
22.01.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila, mám pana autora moc ráda, takže jsem si řekla, že si přečtu všechny jeho knihy i ty samostatně psané. Napínavé, téma zajímavé, svižně a příjemně popsáno, četlo se mi pěkně. Doporučuji!

wlado
07.11.2021 3 z 5

Aj keď je dej napínavý, kniha nepatrí medzi Childove najlepšie. viacej ako dej ma oslovil popis krajiny a nekonečných lesov pohoria.

hankamol
24.03.2021 5 z 5

Velmi mapínavé.

knihomoli
06.09.2020 2 z 5

Tak trochu mi to přišlo jako kniha psaná pro hlupáčky

Erlif
27.02.2020 3 z 5

Patřím k těm, kteří mají všechny knížky od dua "Preston Child". Tito dva spisovatelé píšou skvěle. Tohle je opět počin samotného Childa a nemůžu říct, že bych byla úplně spokojená, předchozí díl ze série Zapomenutý pokoj se mi líbil, ale tady mi něco chybělo, byť byla kniha čtivá, možná to chtělo více napětí, více vražd, větší zápletku... Kniha celkem předvídatelná, bohužel...

Šnek86
13.11.2019 4 z 5

Klasický vlkodlačí příběh.Vraždy, tajemný klan, vědec, pátrání, působení měsíce atd.Příjemná oddechovka.

rimar
21.09.2019 3 z 5

Tohle byla slabsi kniha. Kdyz srovnam treba s Totemem od Morrella tak uplne jina liga. Na autora urcite nezanevru kazdy ma pravo na slabsi chvilku ale budu doufat ze dalsi knihy budou zase lepsi.

Romžiry
31.08.2019 4 z 5

Já prostě knihy od L. Childa miluji. Výborně se čtou, logicky vysvětlitelné tajemno, prostě fajn kniha.

Kátice
05.04.2019 2 z 5

Trochu jednodušší a chílemi trochu přitažené za vlasy, ale četlo se to dobře. Jako nenáročná oddychovka splní svůj účel.

orinka3
19.03.2019 3 z 5

Na úplnou jedničku to asi není, ale i tak jsem si dobře početla a po té Ebertové odpočinula hlavě. A tipovala jsem správně, když jsem uvažovala, kdo nejvíc přichází v úvahu.

danyinsidebooks
30.09.2018 3 z 5

Po doporučování od známých jsem čekala víc, ale nemůžu říct, že by to bylo přímo špatné. Pachatele jsem odhalila někde v polovině, ale zase musím příběhu nechat, že byl čtivý.

babicka_amalka
09.07.2018 3 z 5

tentokrát poněkud zklamání - autorovi jako by s přibývajícími díly docházel dech;

HonzaT
10.06.2018 3 z 5

Trochu slabší Jeremy Logan, ale čtivé to bylo. LCH napsal i slabší knihy...

Atanone
04.06.2018 3 z 5

I přes slibně dramatický název a anotaci plyne příběh vcelku poklidně. Jeremy Logan píše svou monografii a mezi tím se motá kolem míst,kde došlo k podivným a hodně brutálním úmrtím.
Na to,že se hned v první čtvrtině knihy dozvíte,o co půjde,se děj malinko zrychlí až od poloviny a pak vcelku poklidně pokračuje až k předvídatelnému konci.
S hlavním hrdinou Loganem jsem měla problém. Působil na mě jako „studený čumák“. Na jednu stranu ho autor líčí jako senzibila,člověka,který se dokáže vcítit a dokonce fyzicky vnímat emoce druhých. Na druhou stranu se po takových zážitcích,či dokonce přítomnosti na místě činu,kde je obětí někdo,koho osobně zná, klidně vrátí ke své monografii, dokonce se mu v práci daří a má z toho dobrý pocit.To je podle mě lehce sociopatické chování. Každý normální člověk by byl na hromadě.
Teorie o působení úplňku je zajímavá,ale věnuje se jen negativním vlivům. Vedle lidí,ve kterých úplněk probouzí negativní pocity,jsou i lidé,na které působí pozitivně.
Ne že by se to četlo špatně. Ale to je pro mě tak asi vše,co jsem dostala

gordon13
03.06.2018 4 z 5

Líbilo, čtivé, s nadechem tajuplna a mystiky...

Nelly
18.05.2018 3 z 5

Být příběh kratší, psaný jako povídka, ohodnotila bych čtyřmi hvězdičkami - za námět, který byl sice zpracován v knihách mnohokrát, ale tady je podán s novým vysvětlením, - takto bylo vyprávění místy zbytečně zdlouhavé, bez napětí.

Jerry.69
09.04.2018 4 z 5

Svižně a příjemně napsaný příběh, který mě bavil... Malinko jeden tuší kam se bude příběh ubírat dál, ale to není úplně na škodu. Popsané opuštěné a vzdálené kouty velkých spojených států a s tím spojení možných různých "prapodivností" je však skvělé. Já se skvěle bavil.