Generation P

Postmoderní román je obsáhlou výpovědí o prudkém historickém zlomu v Rusku a jeho následcích ve společnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98407/generation-p-rjN-98407.jpg 4.216
Vydáno, Humanitarian Technologies

Generation "П", 1999

Kniha Generation P

eviku19

Zaujimavé, ale vadili mi tie časté preklepy a chyby v preklade.

Teckovana

Kniha, která poodkrývá svět reklamy, drog, ruské politiky a zasvěcených, kteří hýbou světem. Trošku divoká jízda ruskými devadesátkami, která asi nebude po chuti běžným čtenářům.

Ozzy86

Pelevin vidí Jelcinovské Rusko jako vyprázdněný obal, kde nic není skutečné. I ten kapitalistický závod je v ruském podání bezobsažný a vše je zacyklené do sebe bez možnosti úniku. Kniha se nečte moc snadno, což nevím, zda je způsobeno překladem, nebo autorovo filozoficky náročným jazykem.

knihomoli

Dobré, opravdu dobré, ale nesouhlasím s popiskou knihy, že knihu čtou i ti, co jinak šáhnou akorát po telefoním seznamu. Vůbec mi nepřijde jednoduchá i když já jsem ji zhltla poměrně rychle.

Škuch
05.04.2018

Tohle není, bohužel, můj šálek čaje - nedočetla jsem...

Steady
10.09.2013

Vavilen Tatarskij je absolvent Literárního institutu a mladý poeta. Dráha básníka či spisovatele jej však nečeká. Rusko je po Sametové revoluci a Tatarskij nastoupí na dráhu reklamního textaře. Postupně, jak Pelevinův romám plyne, se hlavní hrdina Tatarskij prokousává naskrz komplikovaným světem inzerce a reklamy, až se ocitne v jeho samotném (přesyceném, zdegenerovaném) pupku. Konfrontace s východní mystikou, halucinogenními drogami, mnohočetnými symboly, nesčetnými společenskými odkazy a západní kulturální teorií na jedné straně a ruskou realitou rozvíjejícíhho se kyber-věku na straně druhé působí Tatarskému mnohé vnitřní otázky a konflikty, jejichž řešení není nasnadě. Velká autorova znalost tématu (témat), postmoderní zpracování a typicky ruský sarkastický humor dělají z Pelevinovy na první pohled ztřeštěné, na ten druhý však dokonale realistické knihy pozoruhodné dílo.

Čas čarodějnic
Čas čarodějnic