Generation P

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Postmoderní román je obsáhlou výpovědí o prudkém historickém zlomu v Rusku a jeho následcích ve společnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98407/generation-p-rjN-98407.jpg 4.216
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Humanitarian Technologies
Orig. název

Generation "П", 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Generation P

Přidat komentář
eviku19
24. července

Zaujimavé, ale vadili mi tie časté preklepy a chyby v preklade.

Teckovana
06. května

Kniha, která poodkrývá svět reklamy, drog, ruské politiky a zasvěcených, kteří hýbou světem. Trošku divoká jízda ruskými devadesátkami, která asi nebude po chuti běžným čtenářům.


Ozzy86
12. dubna

Pelevin vidí Jelcinovské Rusko jako vyprázdněný obal, kde nic není skutečné. I ten kapitalistický závod je v ruském podání bezobsažný a vše je zacyklené do sebe bez možnosti úniku. Kniha se nečte moc snadno, což nevím, zda je způsobeno překladem, nebo autorovo filozoficky náročným jazykem.

knihomoli
26. března

Dobré, opravdu dobré, ale nesouhlasím s popiskou knihy, že knihu čtou i ti, co jinak šáhnou akorát po telefoním seznamu. Vůbec mi nepřijde jednoduchá i když já jsem ji zhltla poměrně rychle.

Škuch
05.04.2018

Tohle není, bohužel, můj šálek čaje - nedočetla jsem...

Steady
10.09.2013

Vavilen Tatarskij je absolvent Literárního institutu a mladý poeta. Dráha básníka či spisovatele jej však nečeká. Rusko je po Sametové revoluci a Tatarskij nastoupí na dráhu reklamního textaře. Postupně, jak Pelevinův romám plyne, se hlavní hrdina Tatarskij prokousává naskrz komplikovaným světem inzerce a reklamy, až se ocitne v jeho samotném (přesyceném, zdegenerovaném) pupku. Konfrontace s východní mystikou, halucinogenními drogami, mnohočetnými symboly, nesčetnými společenskými odkazy a západní kulturální teorií na jedné straně a ruskou realitou rozvíjejícíhho se kyber-věku na straně druhé působí Tatarskému mnohé vnitřní otázky a konflikty, jejichž řešení není nasnadě. Velká autorova znalost tématu (témat), postmoderní zpracování a typicky ruský sarkastický humor dělají z Pelevinovy na první pohled ztřeštěné, na ten druhý však dokonale realistické knihy pozoruhodné dílo.

Doporučujeme

Čas čarodějnic
Čas čarodějnic
Růže v zimě
Růže v zimě
Dámy z Grand Avenue
Dámy z Grand Avenue
Seznam tajných přání
Seznam tajných přání