Kmotr99 Kmotr99 komentáře u knih

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Užasná směsice povídek o robotice v průběhu věků. A Asimovovy tři zákony robotiky jsou opravdu převratné. Vážně dobré pošteníško.

04.02.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Po, jak by řekli ogaři z Hané, fajných předchozích dílech velké zklamání. Rowlingová se sice pokouší o epický závěr. Vlastně nevím jak bych to zakončil já, ale pokusil bych se ještě o nějaké překvapení, která autorka v předchozích dílech tolikrát vytahovala z rukávu. Všechno prostě předpovídatelné, sladký konec (málem jsem dostal cukrovku) a tak dál. Kdyby se to odehrávalo v Bradavicích, bylo by to lepší. Ale co by se tam mělo odehrávat? Vážně netušim...

04.02.2014 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kámen mudrců je opravdu příjemná kniha. Svět Bradavic je nový a neokoukaný a v tomto ohledu a mnohých jiných je Kámen mudrců prostě nejlepší.

04.02.2014 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

V pátém pokračování definitivně končí Harryho dětství a i kniha je dospělejší. Na to, že má 800 stránek, se to četlo dobře, stejně dobře jako ostatní díly. Ano, je to dobré, ale mezi Pottermaniaky nepatřím a smrt S. jsem ani moc neprožíval.

04.02.2014 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Oproti trojce slabší, ale stále zábavné, byť se schéma knihy neustále opakuje.

04.02.2014 3 z 5

Jeden z těch lepších dílů série o čarodějnickém učni. Mimochodem je to také můj nejoblíbenější díl na filmovém plátně.

04.02.2014 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Začíná se to opakovat...Dursleyovi, příjezd, učení, boj se zlem, odjezd. Ano, je to fajn napsané, čtivé, ale zase taková bomba to není.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Sorry, už je to přeplácané a mnoho horší než předchozí díly. tady jde o prachy. V prvním díle je srdce, ve druhém, třetím a čtvrté akce, a v pátém už jen peníze. Bohužel. Následující díl už radši nebudu otevírat.

04.02.2014 1 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Mírně horší než předchozí díly. Trochu to kazí ten svět uprostřed země. Jinak opět dobré a mírně nostalgické. Okolo 12ti let mě to opravdu bavilo.

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Spolu s druhým dílem nejlepší kniha série. Opět se dozvídáme kupu nečekaných zjištění.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Kniha podobně kvalitní jako první díl, možná i o něco lepší a zábavnější. cesta do hlubin planety byla zajímavá a opět mírně pochmurná a depresivní.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kopie Šifry mistra Leonarda s jedním podstatným rozdílem: nudil jsem se.

04.02.2014 1 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Ano. Dan Brown píše tak čtivě, že člověk od první stránky stále čte a přestane číst až na konci. I tak musím knihu trochu zkritizovat. Za prvé mi nepřišlo zjištění nijak moc neuvěřitelné a převratné a to hlavně kvůli právě až přílišné rychlosti děje. Vypadá to fakt hloupě, když na to Robert Langdon přijde v podstatě ze dne na den. Za druhé prostě knize nevěřím, nepřišlo mi to reálné a často až kýčovité, čemuž napomohla ošklivá obálka.

Dracula Dracula Bram Stoker

Kdyby se kniha nesla v duchu prvních cca padesáti stran, nemám slov. I mnohé momenty, kdy se Drákula ocitne ve viktoriánské Anglii jsou nezapomenutelné a stejně děsivé, jako začátek v Transylvánii. Psaní formou deníků a dopisů je velmi originální a kniha je díky tomu ještě děsivější.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělé to není, ale dobré rozhodně ano! Je to asi první severská detektivka, kterou jsem přečetl. Líbí se mi, že hlavní hrdina není nějaký bezchybný autistický génius jako je Sherlock Holmes a Hercule Poirot (i když to taky má něco do sebe a je to klasika - ale dnes už nemá smysl ji napodobovat), ale je to normální člověk s normálními problémy. Líbila se mi postava Asada a celkově mezikulturní střety. Na druhou stranu mi to přišlo mírně zbytečně dlouhé a rozuzlení nebylo až tak překvapivé, jak jsem si myslel, že bude. Každopádně - několik let v kleci bych opravdu žít nechtěl.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nádherná kniha a důstojné zakončení celé trilogie. Možná trochu škoda toho konce, který, co si budeme povídat, byl trochu zbytečně natahovaný. Jinak vykreslení světa Středozemě a jeho obyvatel je opět úchvatný a vůbec neztrácí svoje kouzlo.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Opět se jedná o nádhernou knihu. Možná jsou Dvě věže nejslabší, to nevím. Každopádně jsou rozdíly mezi jednotlivými díly minimální a nemůžu hodnotit jinak.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Skvělý úvod ke skvělé trilogii. A možná je Společenstvo nejlepší knihou celé série. Prostě nemám slov. Tolkien mě vtáhl a do mytologie a úžasně pestrého světa Středozemě a já nemohl se čtením přestat. Škoda že nenapsal více knih z onoho pohádkového kontinentu.

04.02.2014 5 z 5

,,…V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit.Nebyla to žádná ošklivá,špinavá,vlhká díra,plná konečků žížal a pachnoucí slizem,ani vyschlá,holá písčitá jáma,kde by se nedalo na nic sednout a ničeho se najíst:byla to hobití nora,a to znamená komfort."...
Nádherná pohádková kniha, která bude bavit jak děti (ty obzvlášť), tak dospělé. Vím, že to na knižní databázi moc nepatří, ale opět si postěžuji na film, který milý mírně naivní kouzelný příběh přepracoval do surového fantasy podobající se Pánu prstenů, tentokrát bez příběhu. Je mi to opravdu líto. Kdyby Jackson natočil jen dva, klidně o dvacet minut kratší díly, byl bych spokojený. Bohužel mi to tak trochu zkazilo dojem z knihy. Asi bych si ji měl v budoucnu znovu přečíst.

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Úžasně čtivý historický román. Vůbec nevadí, že autor pustil uzdu fantazii a leccos si vymyslel. Příběh je tím velmi zábavný a atmosféru doby Napoleonských válek v Indii krásně vykresluje a do tehdejšího krvavého období jsem se plně ponořil. Líbí se mi, že Sharpe je taky člověk a ne nějaký superhrdina, jak tomu u hrdinů mnohdy bývá.

30.01.2014 5 z 5