klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čekala jsem, že tato kniha bude síla.... Ale že až taková síla, jsem rozhodně nečekala. Nemůžu říct, že se mi to líbilo. Hrozné téma, odhalení na konci je příšerný a celé je to prostě tak depresivní. Ale musím říct, že se to četlo samo, stránky utíkaly pod rukama a celý příběh byl hodně čtivý. Paní Mornštajnová umí skvěle psát a zaujmout čtenáře hned od první stránky.

30.05.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Knihu jsem dlouho odkládala a nechápu proč, Jojo Moyes je moje oblíbená autorka romantiky a tato kniha, ten děj, to bylo tak krásný a úžasný. Měla jsem obavy už jen ze samotného roku na začátku knihy. Že mě tato doba nebude bavit, budu se nudit..... ani náhodou. Úplně mě to dostalo, pohltilo a na konci rozervalo srdce. Úžasný příběh s koňskou knihovnou, tajemnou zápletkou a spousty otázkami na konec. Doporučuji a jdu se k této autorce vrátit a dočíst zbytek knih, které jsem ještě nečetla. Jedním slovem krása!

05.05.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Měla jsem obrovské obavy se do knihy pustit. Jáma mě moc nebavila, ale říkala jsem si, velké hodnocení, nejspíš to nebude tak hrozný. A bylo to super. Autorka umí od první stránky vás pohltit a až na konci vyplivnout. Skvěle se to četlo, stránky jako by vám utíkaly pod rukama. Všechno to bylo hrozně zajímavé, do sebe zapletené a tajemné. Na konci dostanete odpovědi na každou nezodpovězenou otázku a budete překvapeni. Hlavně bylo těžké knihu odložit jen na pár minut. Musela jsem ji mít pořád u sebe a každou volnou chvíli přečíst aspoň 2 stránky.

23.04.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Přečetla jsem všechny knihy od autora ale za mě, je stejně nejlepší Ta přede mnou. Kniha se lehce rozjíždí vyprávěním o porodu a výchově syna. Poté se přichází na jistou záměnu a život se jim pomalu hroutí a to co se ještě neodhalilo se odhaluje. Každý má svoje tajemství, ale jen jeden má to největší, na které se můžete těšit na konci příběhu. Těžko říct, jak by se každý rozhodnul ale i tak si myslím, že konec nemůže být lepší. Kniha se dobře čte, už od začátku vás začne zajímat jak to všechno dopadne a kdo vyhraje. Skvělý nápad a příjemné čtení, žádný brutální Thriller ale velmi promyšlený příběh s tajemstvím.

15.04.2023 4 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

První případ se mi líbil více, ale i tento nebyl špatný. Jen mě občas přišlo, že se to táhne a nic se neděje. Ale konec určitě překvapil, napětí a konečně nějaká pořádná akce. Domácí násilí není moje oblíbené téma a zde bylo dost podrobně vše popsané. Snad jen dodat, štěstí, že všechno dopadlo tak jak mělo.

04.04.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Vždycky když si půjčím knihu od této, skvělé autorky, mám jistotu, že nebudu zklamaná. Když jsem začala knihu číst, měla jsem velké obavy, láska v 18 letech? Tak to nejspíš nebude nic pro mě. Ale musím přiznat, že mě to dostalo do kolen. Neuvěřitelný příběh. Těšila jsem se na každou kapitolu, jak to bude další 9.listopad a další a další. Kniha se skvěle četla. Bylo to takové milé a příjemné čtení, pro milovníky romantiky. A hlavně to mělo zápletku, která teda měla pro mě wau efekt, byla jsem z toho všoku stejně jako Fallon. Prostě další povedená kniha a doufám, že brzy bude další a další.

17.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Super, opět pan Bryndza nezklamal a napsal další skvělý krimi. Zvykla jsem si na Kate ale Erika mi opět, dost rychle přirostla k srdci. Příběh, který je vážně těžké odložit. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo to všechno má na svědomí. Prosím další knihu.

17.02.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak to byla rychlost. Shari Lapena je skvělá spisovatelka, na kterou si dost snadno zvyknete a máte pocit, že musíte mít každou její novou knihu. A i tato není žádné nudné čtení. Od začátku vás kniha vtáhne do děje a defakto dostáváte pocit, že ji nemůžete nikde odložit. A jestliže jste matka, rychle se vcítíte do Stephanie. Navíc veškeré podezření, odhalení, tajemství a různé další nevyřčené věci vás vážně dostanou. A ten konec. Panejo..... Další důkaz o tom, že tato autorka vážně umí psát skvěle thrillery.

25.01.2023 5 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Když si chcete přečíst Vánoční knihu, těšíte se na vánoční atmosféru, voňavé cukroví a nějakou tu zasněženou lásku. Jenže tady mi to přišlo všechno takové nudné... škoda, byla by to jinak hezká kniha.

20.01.2023 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Rozhodně to není topka, ale musím říct, že se mi to líbilo. Už jsem si zvykla na autorovo psaní, že mi nevadí vůbec nic. Spíš se mi hodně líbí, že začátek, už od první stránky vás hodně naláká a navnadí na celý příběh a jisté odhalení. I když se příběh občas táhnul i tak se mi konec líbil a snad i můžu říct, že někdy v půlce jsem to tušila. Super, já miluju Bryndzovi knihy a těším se na další.

20.01.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Třetí kniha tohoto autora a musím říct, klobouk dolů. Ze začátku jsme si myslela, že to bude nejhorší kniha, začátek mě vůbec nechytil a pořád jsem čekala kdy se to vážně rozjede jako v předešlých dílech. A pane jo. To byla pecka. Snad jsem nikdy nečetla knihu, s horšíma vraždama. Samotná představa byla dost děsivá. Ale vážně skvělý nápad, všechno to bylo tak promyšlené a i když už od začátku víme kdo za tím vším stojí, samotné tajemství nás překvapí. Takže jen tak dál a už vyhlížím další díl.

05.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak i já jsem podlehla Romantickým utěkům a hodně doporučované Kavárně v Kodani. Kniha mě hned od samého začátku začala bavit. Těšila jsem se na každou další stránku a i když bylo všechno předvídatelné a jasné, nic nemění na tom, že je kniha vážně skvělá a čtivá. Určité pasáže jako by dokázaly to, že jsem se sama ocitla v Kodani, každé místo si představovala. Všechno to bylo tak úžasně voňavé, jako právě upečené pečivo, čerstvě umletou kávou a hlavně láskou. To byla skvělá třešnička, která dodávala celému příběhu romantiku. Určitě se co nejdříve vrhnu na další příběh. Těmto útěkům neuteču ani já.

05.11.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Dle anotace a ohlasů ostatních, vypadala kniha jako zajímavý thriller, který vás bude bavit. Mělo to slibný začátek, ve kterém se něco dělo a tak už jsem jen očekávala napínavý příběh. Jenže to se nekonalo....Musím přiznat, že jsem se do čtení musela nutit, nic mě na tom nezaujalo a ani to nebylo vůbec zajímavé a o napětí není taky ani zmínka. Takže velká škoda. Tento příběh by se dal rozhodně lépe promyslet a zpracovat.

17.08.2022 2 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Bylo to příjemné, milé a hezké. Vévodu jsem si od začátku zamilovala a k Daphne se mi vyloženě hodil. A určitě mi dá každá zapravdu, že by chtěla být Daphne, užívat si život ve velikém domě, o nic se nestarat, mít jednou za týdne ples a být aspoň na malou chvíli princeznou.
(A hlavně, milovat se s vévodou).
Těším se na seriál, kterému se určitě nevyhnu.

14.08.2022 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tak tahle kniha byla jízda. Úžasný nápad autorky s keškama. Celou dobu jsem si říkala, jak je kniha zamotaná, jak to všechno nedává význam, ale na samotném konci, to bylo všechno skvěle nahrané a vysvětlené. Úžasný děj se skvělou zápletku. Určitě to není poslední kniha autorky.

27.07.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Musím říct, že sem měla strach, jestli mě kniha z vysoké školy bude bavit. Ale protože to nebylo jenom o škole a učení ale hlavně o seznámení a lásce, tak mě to mile překvapilo. Musím přiznat, ze kniha byla místama opravdu vtipná a musela sem se smát. Mohu doporučit, krátký, krásný příběh o vysokoškolské lásce a o tom, že někdy není kniha všechno.

21.07.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla díky krátkým a svižným kapitolám. Bylo super, že kniha byla obohacená o vaření, milovníci kuchyně si určitě přijdou na své. Jediné co tak jako máma sem nepochopila, proč své dceři neříká křestním jménem. Ale rozhodně můžu doporučit.

06.05.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Musím přiznat, že se mi první díl líbil víc, ale i u tohoto příběhu jsem se musela smát. Humorný příběh, který vás bude bavit a hlavně je super, že to navazuje na předchozí díl a opět se setkáváme s milovníkem banánů Brucem a jeho Natashou. A hlavně jedna z posledních kapitol vás dostane vážně do kolen smíchy :D Skvělé odpočinkové čtení.

22.08.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha má krásnou obálku, která zaujme jako první, samotná anotace láká na skvělé, romantické čtení a musím říct, že se mi to četlo velmi dobře. Konec je dost předvídatelný, čekala jsem, že to nedopadne dobře ale i poslední kapitola hodně překvapila. Můžu jen doporučit.

14.07.2021 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Kniha má krásnou a poutavou obálku, která vás navnadí. Samotná anotace neprozrazuje nic velkého a proto člověk neví co ho v knize čeká.
Na začátku jsem byla lehce zmatená, nevěděla jsem o kom čtu, kdo to je a jak se ocitl tam kde se nacházel. Text dost často přeskakoval od jedné postavy k druhé a občas jsem se ztrácela v samotném ději. Ale i tak musím říct, že se kniha skvěle čte a když už se začtete, je pak těžké knihu odložit. Některé kapitoly byli skvěle popsané, kdy prožíváte jistou situaci s postavou. Je to takové scifi-fantasy pro čtenáře, kteří se v tomto žánru vidí a baví je. Každý máme ale jiné oblíbené žánry a proto nejspíš, jsem se do čtení občas nutila. Každý by si měl udělat svůj názor a je jasný, že ne každý bude kladný.
Kniha je obohacená o playlist, který si můžete při čtení pustit a konec děje vás mile překvapí.

21.06.2021 4 z 5