klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Podle mě, kniha nebyla špatná, očekáváme od ní věci, které v ní nejsou. Více akce, více smutku, možná i jiný konec který většinou ostatní zaskočí. Ale nehodnotila bych knihu neúspěšnou, každý si ji rád přečte a něco si z ní vezme. Určitě autorova první kniha byla lepší než Papírová města.

07.04.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress má neskutečně povedenou obálku, ze všech tří knih zatím nejhezčí, uvidíme co přinese Winter. Měsíční kroniky hodnotím jako velmi zdařilé dílo, kouzelný příběhy, láska ale i válka a násilí, to vše se v knížkách vyskytuje. Nejsou to klasické přeslazené pohádky, jsou to pohádky které nikdy nezklamou, jsou jiné a krásné. Kniha mě hned pohltila do děje. Líbí se mi jak se všem hrdinům propojují životy, jak dává najednou všechno smysl a jak se nám pomalu odhaluje pravda. Líbí se mi i to jak autorka nechala konec knížky otevřený a já se už nemůžu dočkat Winter. :))

30.03.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tato kniha byla skvělá, líbí se mi jiný druh pohádky, jeho akční děj, napětí ale i to pohádkové kouzlo. Není to o přeslazených princeznách a jejich povinnostech, ale je to o tom aby ochránili hlavně sami sebe, vyzbrojili se zbraněmi a šli do boje. Kniha je psaná od začátku dokonce zajímavě, do knihy se lehce začte a těžko se končí. Líbí se mi takové pohádkové knihy a tyto díly mě natolik oslovily a tolik se mi líbily že je budu doporučovat dalším a dalším lidem. Vážně super. Těším se na další dva díly :o)

24.03.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato kniha, po přečtení Vás přiměje počkat si na druhý díl a přečíst si ho hned jak bude dostupný. Navíc kniha má krásnou obálku která už na první pohled zaujme. Do knihy se rychle začtete. Je plná lásky, ale i smutku, je tu spousta nečekaných okamžiků. Od začátku doufáme že prostě Ona bude ta PRVNÍ :)) Doporučuji si knihu přečíst :)

21.03.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha Eleanor a Park není moje nejhezčí kniha co jsme četla a rozhodně taky ne nejhorší. Je to kniha plná neočekávaných okamžiků, lásky, nepřátel, přátel, ale i násilí. Když jsme došla v knize k jejímu nevlastnímu tátovi, v duchu jsem si říkala: "Co si jako o sobě ten člověk myslí?" Nenáviděla jsem ho za jeho chování a za násilí, za to jak se ho děti bály. Kniha měla zvláštní konec, kdy my čekáme na ty dvě slova, ale je prostě konec. Kniha se četla hezky, poukazuje na dnešní mládež která ubližuje a nadává lidem neoblíbeným a o pár centimetrů širším než jsou oni sami.

17.03.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha se mi líbila, ze začátku jsme si zvykala jak je to psané pro mě neznámou formou. Nic se neodehrálo právě ted, ale vzpomínali jsme. Kniha je ale fajn, pro někoho nudné, pro mě zábavné a hlavně jsem se chtěla dočíst konce, jak to vlastně mezi nimi dopadne. U knihy jsme si uvědomila jak ten čas letí, že ještě nedávno jsme byly děti a už jsme dospělý, je to v té knize dost výstižné o tom jak život rychle utíká a my ztrácíme své přátelé, ale taky zažíváme smrt blízkých osob a vychováváme dítě, které nás přeroste dřív než stačíme mrknout. Skvělí příběh o skutečném životě kolem nás. Viděla jsme i film a taky se mi moc líbil :o)

11.03.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od Johna Greena, jeho Hvězdy nám nepřály jsem nečetla ale dostala jsem do ruky jeho Hledání Aljašky. Je to zajímavá knížka o mladém studentovi co se osamostatní. Skvělý nápad jak z kluka který neměl přátelé se stane kamarádský člověk. Kouzelné chvilky plné očekávání a občas i té lásky. Jenže, to co se tam stalo pro mě bylo dost nečekané a smutné. Nemohla jsme tomu uvěřit a čekala jsem co vlastně bude potom.... Ale i přes to smutné byla kniha velice zajímavá, oddechová a super.

05.03.2015 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi zajímavá a krásná kniha. Není to ta klasická přeslazená Popelka, kde se setká s princem, zamilují se do sebe na první pohled a ona s ním chce zůstat po zbytek svého života. Je to prostě Cinder, na půl člověk a na půl robot. Kniha mě hodně zaujala, tolik mě bavila že jsme to ani nečekala, takže jenom můžu doporučit. Začátek mě hodně zmátl a říkala jsme si o čem že to vlastně čtu, ale vydržela jsem až do konce a podle mě je to vážně skvělá kniha. Těším se na druhý díl.

05.03.2015 5 z 5