klarazelena klarazelena komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Klidná, vlídná kniha, která umožní ponořit se do sebe a pročíst se životem druhých, drobnostmi, radostmi a hlavně tím, že není malých souvislostí našeho života, co je nedůležité pro někoho je důležité pro jiného. Vnitřní zranění, nevyřčená slova. Souznění na konci ve mě vyvolalo lítost, jak mrháme časem nad zbytečnostmi. Mě se kniha moc líbila.

03.11.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Slova k této knize jsou skoro zbytečná. Prostě tohle by měl číst každý. A pozorně. Protože pořád jsme všichni tak jednou nohou ve farmě zvířat, někdy už skoro dvěma a po kolena. Tak ať jsme schopni to rozeznat.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Fantastická kniha, díky které jsem poznala tuto autorku.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná a lehká kniha, která pozvedne náladu. Postřehy a glosy, které učí dívat se na život s nadhledem. Děkuji za tu nálož optimismu.

03.11.2020 5 z 5

Knihu jsem nejdříve půjčila v knihovně, ale pak synovi i pořídila. Pěkně zpracovaný osobní příběh, který zaslouží obdiv a je pro děti inspirací. Důležité okamžiky ze života nechybí, celé pěkně pojaté.

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Ještě před nástupem L. Seifertové tady byla tato trojice a jejich Obrázky z dějin. Naprosto dokonalá knížka, jak po textové tak vizuální stránce. Škoda jen, že končí národním obrozením. Dvacáté století by si svou knihu také zasloužilo.

03.11.2020

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Opět skvělá kniha - jak postavy, tak děj. Trochu víc mě bavilo prokreslování světa a samotná loupež jakoby trochu ustupovala před jeho barvitostí, ale mohl to být jen můj dojem. Autor právem patří ke špičce současné fantastiky.

10.11.2020 5 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Úžasná autobiografie, je vidět, že cesta nahoru není snadná, že je třeba něco vydržet, jít si za svým snem. Myslím, že na její práci můžeme být pyšní.

04.11.2020 5 z 5

Souhlas s purie - bohužel nadšení z Duška pomalu hasne s každou další jeho projekcí. Kam se ztratil ten břitký myslitel a ovírač různých zákoutí? Ale zpět ke knize, která je bohužel přesně tímto poznamenaná. Je na ní vidět, jak se každá kniha musí číst ve správný čas. Zakonzervovaný Dušek do slov není to pravé.

03.11.2020 3 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Kniha, která vás nenechá chladnými. Syrovost a přitom něha a hloubka citů. Jak přiblížit druhou světovou válku i dětem, protože mluví jejich jazykem. Rozhodně doporučuji.

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Milá, škoda, že dnešní děti už neoslovuje.

04.10.2021 5 z 5

Neskutečná kniha, které se daří předávat bolest a zoufalství vrchovatou měrou. Forma není úplně nejpovedenější, nebo tak prostě nejsme zvyklí číst, ale místy to byl trochu chaos. Nicméně poselství tady formu zcela určitě převáží...

04.10.2021

Ásana jako symbol Ásana jako symbol Barbora Hu

Opravdu jsem čekala víc. Výtvarné ztvárnění je úžasné, ale obsahově je kniha plytká. Přijde mi to jako postahované z internetu, ale oděné do líbivého hávu.

03.11.2020 2 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Jeho "Stay hungry" mě asi už bude provázet celý život. Kniha dokáže skvěle namotivovat v hledání vlastní cesty, nebát se překážet, věřit vlastní vizi. A zkusit u toho nebýt tak nesnesitelní jako tento egoman.

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Kniha, která má být hlubší sondou do vztahu syna a otce, je ale přitom jen shonem nahodilých myšlenek bez hlavy a paty. Do knihy jsem se nedokázala začíst ani vžít. Ten přítomný čas mě iritoval, moc se spěchalo, útržkovité, nekonzistentní.

Jóga mysli Jóga mysli André Van Lysebeth

Je jedno, jakou knihou u Lysebetha začnete, stejně je nakonec přečtete všechny. Joga mysli jde do hloubky, odhaluje závěs tam, kde většina končí u hezkých ásan na instagramu. Komu záleží na hlubším porozumění joze a sám sobě, toto je dobrá kniha.

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Taková jednohubka, potřebné glosy a komentáře k dění. Někomu se Landsman zajídá, já si myslím, že dobrých glosátorů máme trestuhodně málo a moc tomuto duu fandím. Všichni vzpomínáme na Českou sodu, tak teď mámě alespoň Landsmana.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Rozporuplná kniha. Celou dobu jsem nechápala ladění této knihy, co se má říct. Chování postav mi nedávalo smysl, prostředí nebylo dokreslené. Uniká mi, co mi měla kniha dát kromě hnusného pocitu. Asi nejsem správně naladěná, protože jinak autorka psát umí. Ale tohle je škoda.

03.11.2020 3 z 5

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Zezačátku jsem se do knihy musela trošku nutit, celé prostředí soutěže mi přišlo nezajímavé a zastaralé, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Nadčasový příběh, který nakonec o té konkrétní soutěži vůbec není...

04.10.2021 5 z 5

Psychologický výklad pohádek Psychologický výklad pohádek Marie-Louise von Franz

Trochu složitější, čekala jsem více "pop", odlehčené vyprávění. Ale velmi poučná.