klarazelena klarazelena komentáře u knih

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Milá, škoda, že dnešní děti už neoslovuje.

Povídky II Povídky II Jaroslav Hašek

Klasik české literatury, něco už se nám jeví z dnešního pohledu mimo (za což ovšem autor nemůže) a něco je stále nadčasové (bravo!).

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Zezačátku jsem se do knihy musela trošku nutit, celé prostředí soutěže mi přišlo nezajímavé a zastaralé, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Nadčasový příběh, který nakonec o té konkrétní soutěži vůbec není...

04.10.2021 5 z 5

Psychologický výklad pohádek Psychologický výklad pohádek Marie-Louise von Franz

Trochu složitější, čekala jsem více "pop", odlehčené vyprávění. Ale velmi poučná.

04.10.2021 5 z 5

Neskutečná kniha, které se daří předávat bolest a zoufalství vrchovatou měrou. Forma není úplně nejpovedenější, nebo tak prostě nejsme zvyklí číst, ale místy to byl trochu chaos. Nicméně poselství tady formu zcela určitě převáží...

04.10.2021

Rok s magickou voskovkou Rok s magickou voskovkou Larysa Polyakova

Moc hezká kniha, která pomáhá dětem, jak držet správně ruku. Lehce a nenásilně s ní lze pracovat.

10.11.2020

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Opět skvělá kniha - jak postavy, tak děj. Trochu víc mě bavilo prokreslování světa a samotná loupež jakoby trochu ustupovala před jeho barvitostí, ale mohl to být jen můj dojem. Autor právem patří ke špičce současné fantastiky.

10.11.2020 5 z 5

Tajné nauky Tibetu Tajné nauky Tibetu Eduard Tomáš

Škoda, že Edurd Tomáš upadá do zapomnění, škoda že nežije a nemá instagram. Protože pak by jeho myšlenky nacházely širší publikum.. a nebo možná taky dobře, protože cestu si k němu najde jen ten, kdo má. V knize je sedm doporučení, jak pracovat sám na sobě a pokračovat hlouběji v praxi.

10.11.2020 5 z 5

Obyčajné naničmamy Obyčajné naničmamy Ľubica Noščáková

Útlá knížečka plná podpory a pochopení pro to, co to znamená mateřství.

05.11.2020 5 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Úžasná autobiografie, je vidět, že cesta nahoru není snadná, že je třeba něco vydržet, jít si za svým snem. Myslím, že na její práci můžeme být pyšní.

04.11.2020 5 z 5

Knihu jsem nejdříve půjčila v knihovně, ale pak synovi i pořídila. Pěkně zpracovaný osobní příběh, který zaslouží obdiv a je pro děti inspirací. Důležité okamžiky ze života nechybí, celé pěkně pojaté.

Jakub a hvězdy Jakub a hvězdy Renáta Fučíková

Kniha je nádherná vizuálně, ale text trochu škobrtá. Nápad spojit hvězdy s příběhy o jejich vzniku je dobrý a moc mě zaujal, ale samotné příběhy byly příliš neevropské a neuchopitelné a podobaly se jeden druhému. Knihu jsme s těžkým srdcem odložili, asi chce svůj čas.

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

Děti nesmírně bavila a krásně si tak i dospělí občerství některé základní informace z mytologie a filozofie. Ilustrace mi úplně neseděly, ale to je jen věc vkusu.

Pohádky z dávných dob Pohádky z dávných dob Ivana Brlićová-Manžuranićová

Pro dnešní děti už není poutavá, alespoň mě se tak jevila a moje děti nebavila. Nicméně pro dospělého je to takové guilty pleasure, ten kostrbatý jazyk je něčím uklidňující. "Och teď vidím, bláhový, že jsou běsové bez svobody stokrát horší než na svobodě."

03.11.2020

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Ještě před nástupem L. Seifertové tady byla tato trojice a jejich Obrázky z dějin. Naprosto dokonalá knížka, jak po textové tak vizuální stránce. Škoda jen, že končí národním obrozením. Dvacáté století by si svou knihu také zasloužilo.

03.11.2020

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Slova k této knize jsou skoro zbytečná. Prostě tohle by měl číst každý. A pozorně. Protože pořád jsme všichni tak jednou nohou ve farmě zvířat, někdy už skoro dvěma a po kolena. Tak ať jsme schopni to rozeznat.

Cirkus Azbukistán Cirkus Azbukistán Hana Vrbová-Piskáčková

Vtipné učení azbuky pro děti. Artefakt bývalé doby, ovšem i dnes by pro děti fungoval.

03.11.2020 5 z 5

Svoboda, svědomí, soužití: Kapitoly z mezilidské etiky Svoboda, svědomí, soužití: Kapitoly z mezilidské etiky Erazim Kohák

Povinná četba, málokdo dnes má tak komplexní přehled a hloubku myšlení.

Krok za krokem celým rokem Krok za krokem celým rokem Václav Větvička

Obrazotvorná kniha, typická větvičkovina, v tom nejdobřejším slova smyslu. Pohladí po duši, jazykově, lidsky. Jsem ráda, že tento nestor stále ještě publikuje.

Jóga očima lékařů Jóga očima lékařů Jiří Votava

Jako historická relikvie dobré počtení, nicméně některé věci jsou již zastaralé. I tak nelze než vzdát hold autorům, kteří byli skutečnými průkopníky a patří jim za to dík.

03.11.2020 3 z 5