Kjája Kjája komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tohle byl moc krásný příběh. Skvěle vykreslené prostředí, že jsem si při čtení přála být taky holka z bažiny.

24.06.2022 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

(SPOILER) Jednu hvězdu dávám za to, že jsem knihu přečetla velmi rychle. A z toho čtení jsem se přistihla, jak se šklebím odporem. Jinak doufám, že je to pouze fantazie chorého mozku a že se nikdy nikde nikomu nic takového nemohlo stát. Za války se sice děly kdovíjaké hrůzy, ale válka přece nestvořila bandu tupých úchylů prznících zvířata a děti, nebo monstrum, které z žárlivosti dokáže někomu jen tak vydloubnout oči lžící... Tohle přece nemá s válkou nic společného, je to jen přehlídka hnusu a zvrácenosti. Autor dal malému hrdinovi zabrat, když ho posílal od čerta k ďáblu a nenechal ho mezi těmi brutalitami odpočinout u jediného normálního člověka. Tuhle knihu, ač nechci, jen tak z hlavy nedostanu. Kam se hrabou všechny thrillery, co jsem četla. Oproti Ptáčeti nevinné pohádky.

08.11.2021 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Asi jsem čekala víc. Autorka se často opakuje a kniha by se dala zestručnit na polovinu. Když se dívám na počet stran dalších dílů, moc se mi do nich nechce.

30.06.2021 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Žádná zápletka, napětí, akce, lovestory, nic. Přesto mě tento prostý příběh malého chlapce, který se učí žít s přírodou dokonale rozsekal. Ano, i na slzy došlo. Knihu si pořídím do sbírky a určitě se k ní vrátím. Jedna z mála pokladů, které zůstanou v srdci.

08.09.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pro mě to bylo opět vleklé trápení. Začátek i konec byl fajn, ale díky nudné pasáži z minulosti jsem knihu louskala měsíc. Opět nechyběly "ódy" na Jamieho krásu a vyspělost. A kdybych náhodou zapomněla, že byl Jamie zrzavý a měl hrozivé jizvy na zádech, tak autorka mi to velmi často i v tomto díle připomínala. Nakonec mě dostalo,jak ten skvělý chlapík při všech starostech co měl, stíhal ještě tajně počítat Claire dny od její poslední menstruace.. Bože, to jako fakt?! Myslím, že další díl už nezvládnu.

10.10.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla parádně. Bylo zajímavé nahlédnout do lékařského prostředí z té druhé strany. Autorčin styl mi vyhovuje, jen se těším, až si od ní přečtu něco méně depresivního.

26.09.2020 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Autorka mě nepřekvapila, protože jsem věděla, že i tato kniha bude skvělá, jako všechny její ostatní. Opět silný příběh, skvěle zpracované téma. Tentokrát se ale na postavy dívám i z pohledu matky a o to víc na mě zapůsobily. Nádherná ukázka bezbřehé a bezpodmínečné mateřské lásky. Ať už jsou naše děti jakékoliv, nejde je nemilovat.

10.10.2022 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knihy od téhle autorky se čtou samy. Za mě tedy výborný příběh, kde každý zmíněný detail má svůj význam. Od začátku jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla co se to k čertu stalo "toho" dne. A pak... se to stalo. Výborně napsané.

29.11.2020 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Já nevím, jak to ten pan King dělá. Nejdřív se nejde začíst, pak nejde přestat číst. Další perla. Skvěle napsané, skvěle přeložené. Těším se na další.

08.05.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Paní Picoult je vážně brilantní autorka. Tohle je nejlepší kus, co jsem od ní zatím četla. Příběh Minky vás pohltí, jako byste ty hrůzy prožívali s ní.

02.02.2019 5 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Jako fakt pecka! Moc mě to bavilo, byla jsem napnutá až do konce. Hvězdu ubírám za ten otevřený konec. Chtělo by to pokračování, ať se dozvíme, jak dopadla další parta a co jsou ty potvory vlastně zač, odkud se vzaly...

18.11.2022 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Zajímavé téma, ale jak už zde padlo, je to celé takové moc stručné. A v poslední třetině se to nějak zvrhlo v africkou pohádku s přešťastným koncem. Škoda.

28.08.2020 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Podle mě je tohle nejhezčí díl z této trilogie.

17.01.2020 4 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Ten happy end na mě byl až moc happy, ale jinak příjemné čtení.

29.12.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborně napsáno. Dokonalá hrůza, hnus, strach, zoufalství. Teď si musím přečíst nějakou pohádku na uklidnění. Nebýt toho přehnaně zombíkovského konce, dala bych plný počet.

03.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

To má být poslední díl série? A co bude s Erikou? Dala bych ještě pokračování. Tento díl za mě nejslabší. Konec mi přišel už trochu přitažený za vlasy a vrah velmi nepravděpodobný, ale četlo se to opět velmi dobře.

15.03.2020 4 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Velmi zvláštní styl psaní. Ale zřejmě to byl autorův záměr, aby to vypadalo jako opravdový deník. Na mě to spíš působilo jako nezdařilá prvotina. Hlavní "hrdinka" se chlubila svou krásou a vzděláním, ale její chování odpovídalo mentalitě hloupé husy. V otázce vztahů byla na jednu stranu hrozně "free a cool", a na druhou stále vyhlížela svého vysněného prince. Podle zápisů jí zajímalo jen "šustění", "chlapiska" a chlast. O dceři se zmínila v několika větách. Ale vzhledem k tomu, že věčně vymetala bary a diskotéky na Stodolní, nebo jezdila s milenci na dovolené, asi na dceru neměla moc času. Ach jo.. Dávám slabé tři* jen proto, že se to četlo celkem rychle.

03.12.2019 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Prostě další výborná Kingovka.

15.08.2019 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Celkem pěkné čtení, takové jednoduché. Autor se mohl více rozepsat o své závislosti a životě "před Bobem" Dala jsem o hvězdu víc, protože miluju kočky.

11.06.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chytne vás za srdce. Budete plakat.

29.10.2015 5 z 5