Kjája

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

(+ SPOILER) Jednu hvězdu dávám za to, že jsem knihu přečetla velmi rychle. A z toho čtení jsem se přistihla, jak se šklebím odporem. Jinak doufám, že je to pouze fantazie chorého mozku a že se nikdy nikde nikomu nic takového nemohlo stát. Za války se sice děly kdovíjaké hrůzy, ale válka přece nestvořila bandu tupých úchylů prznících zvířata a děti, nebo monstrum, které z žárlivosti dokáže někomu jen tak vydloubnout oči lžící... Tohle přece nemá s válkou nic společného, je to jen přehlídka hnusu a zvrácenosti. Autor dal malému hrdinovi zabrat, když ho posílal od čerta k ďáblu a nenechal ho mezi těmi brutalitami odpočinout u jediného normálního člověka. Tuhle knihu, ač nechci, jen tak z hlavy nedostanu. Kam se hrabou všechny thrillery, co jsem četla. Oproti Ptáčeti nevinné pohádky.

08.11.2021

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Pro mě to bylo opět vleklé trápení. Začátek i konec byl fajn, ale díky nudné pasáži z minulosti jsem knihu louskala měsíc. Opět nechyběly "ódy" na Jamieho krásu a vyspělost. A kdybych náhodou zapomněla, že byl Jamie zrzavý a měl hrozivé jizvy na zádech, tak autorka mi to velmi často i v tomto díle připomínala. Nakonec mě dostalo,jak ten skvělý chlapík při všech starostech co měl, stíhal ještě tajně počítat Claire dny od její poslední menstruace.. Bože, to jako fakt?! Myslím, že další díl už nezvládnu.

10.10.2021

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Asi jsem čekala víc. Autorka se často opakuje a kniha by se dala zestručnit na polovinu. Když se dívám na počet stran dalších dílů, moc se mi do nich nechce.

30.06.2021

Šílené výčitkyŠílené výčitkyLiane Moriarty

Knihy od téhle autorky se čtou samy. Za mě tedy výborný příběh, kde každý zmíněný detail má svůj význam. Od začátku jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla co se to k čertu stalo "toho" dne. A pak... se to stalo. Výborně napsané.

29.11.2020

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

Zápletka tohoto dílu mi přijde až moc zapletená, proto dávám o hvězdu méně než obvykle. Nicméně tuhle potrhlou partu neopustím a těším se na další případ.

16.11.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Kniha se četla parádně. Bylo zajímavé nahlédnout do lékařského prostředí z té druhé strany. Autorčin styl mi vyhovuje, jen se těším, až si od ní přečtu něco méně depresivního.

26.09.2020

Škola Malého stromuŠkola Malého stromuF. Carter (pseudonym)

Žádná zápletka, napětí, akce, lovestory, nic. Přesto mě tento prostý příběh malého chlapce, který se učí žít s přírodou dokonale rozsekal. Ano, i na slzy došlo. Knihu si pořídím do sbírky a určitě se k ní vrátím. Jedna z mála pokladů, které zůstanou v srdci.

08.09.2020

Děti nikohoDěti nikohoHana Hindráková

Zajímavé téma, ale jak už zde padlo, je to celé takové moc stručné. A v poslední třetině se to nějak zvrhlo v africkou pohádku s přešťastným koncem. Škoda.

28.08.2020

Skrz krkSkrz krkJana Tomanová

Toto téma mě zajímá, ale zatím jsem o něm nečetla žádnou dobrou knihu. Ani tahle to není. Všechno je popsáno okrajově, jako by autorka psala povinnou školní práci. Čekala jsem víc.

24.07.2020

Lisey a její příběhLisey a její příběhStephen King

Tahle kingovka se mi zatím četla nejhůř, proto ubírám hvězdu. Jsem ale ráda, že jsem se prokousala až k poslední stránce. Stálo to za to. Darda, konec!

22.07.2020

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Já nevím, jak to ten pan King dělá. Nejdřív se nejde začíst, pak nejde přestat číst. Další perla. Skvěle napsané, skvěle přeložené. Těším se na další.

08.05.2020

Úterní ženyÚterní ženyMonika Peetz

Až na posledních pár stránek to bylo celkem nudné..

20.03.2020

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

To má být poslední díl série? A co bude s Erikou? Dala bych ještě pokračování. Tento díl za mě nejslabší. Konec mi přišel už trochu přitažený za vlasy a vrah velmi nepravděpodobný, ale četlo se to opět velmi dobře.

15.03.2020

VadnáVadnáCecelia Ahern

Čekala jsem oddechové čtení pro puboše...Omyl.Je to kniha k zamyšlení. Malinko mi připomněla Orwellovo 1984. Jen škoda, že musím čekat, až bude v knihovně k dispozici druhý díl.

29.02.2020

Noční hudbaNoční hudbaVirginia Cleo Andrews

Konec mi přišel dost urychlený, ale celkově se mi tento díl líbil víc než předchozí.

20.02.2020

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Podle mě je tohle nejhezčí díl z této trilogie.

17.01.2020

Čas vlčích mákůČas vlčích mákůCorina Bomann

Ten happy end na mě byl až moc happy, ale jinak příjemné čtení.

29.12.2019

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexiiHolčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexiiIsabelle Caro

Už od začátku příběhu musí být všem jasné, že hlavní podíl viny na její nemoci nesla její chorá matka. Škoda mladého života.

22.12.2019

Deník prostitutky – Dvojí život paní EsterDeník prostitutky – Dvojí život paní EsterMichael Weber

Velmi zvláštní styl psaní. Ale zřejmě to byl autorův záměr, aby to vypadalo jako opravdový deník. Na mě to spíš působilo jako nezdařilá prvotina. Hlavní "hrdinka" se chlubila svou krásou a vzděláním, ale její chování odpovídalo mentalitě hloupé husy. V otázce vztahů byla na jednu stranu hrozně "free a cool", a na druhou stále vyhlížela svého vysněného prince. Podle zápisů jí zajímalo jen "šustění", "chlapiska" a chlast. O dceři se zmínila v několika větách. Ale vzhledem k tomu, že věčně vymetala bary a diskotéky na Stodolní, nebo jezdila s milenci na dovolené, asi na dceru neměla moc času. Ach jo.. Dávám slabé tři* jen proto, že se to četlo celkem rychle.

03.12.2019

Holubí mamboHolubí mamboC.D. Payne

Výborná oddechovka plná "holubího" humoru. Autor nezklamal.

25.11.2019

Mé syny zničil heroinMé syny zničil heroinElizabeth Burton-Phillips

Paní má můj obdiv, že musela čelit noční můře všech rodičů a sebrala sílu napsat tohle "varování"...

09.10.2019

CarrieCarrieStephen King

Prostě další výborná Kingovka.

15.08.2019

Na ostří nožeNa ostří nožeJohn Connolly

Mnoho postav, mnoho mrtvol, mnoho stran. Ale prokousala jsem se až na konec, který byl celkem napínavý. Nevím jestli to byl záměr,ale překlad mi přišel trochu zvláštní, jako by zastaralý (kdo dnes používá výraz "arci"?). Snad se mi bude další díl číst lépe.

11.08.2019

Kocour BobKocour BobJames Bowen

Celkem pěkné čtení, takové jednoduché. Autor se mohl více rozepsat o své závislosti a životě "před Bobem" Dala jsem o hvězdu víc, protože miluju kočky.

11.06.2019

Na konci duhyNa konci duhyVirginia Cleo Andrews

Autorka si snad v každé sérii pohrává s šílenstvím a tak trochu s incestem. Děj je poměrně předvídatelný, ale i kdyby měla každá série 20 dílů, zhltala bych je všechny s nadšením.

24.05.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Výborně napsáno. Dokonalá hrůza, hnus, strach, zoufalství. Teď si musím přečíst nějakou pohádku na uklidnění. Nebýt toho přehnaně zombíkovského konce, dala bych plný počet.

03.04.2019

Jeden plus jednaJeden plus jednaJojo Moyes

Škoda, že to nebylo delší... Krásně se to četlo. U té nešťastné nehody s Normanem mi i slza ukápla. Autorka nezklamala.

19.02.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Když člověk nějak vstřebá těch zbytečně moc postav, tak se to čte celkem hladce. Pár vtipných pasáží ale nevyváží ten chaos a příběh Berta mi přijde trochu nereálný...Škoda.

10.02.2019

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Paní Picoult je vážně brilantní autorka. Tohle je nejlepší kus, co jsem od ní zatím četla. Příběh Minky vás pohltí, jako byste ty hrůzy prožívali s ní.

02.02.2019

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Chytne vás za srdce. Budete plakat.

29.10.2015