kikikrat kikikrat komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Jak může člověk hodnotit život někoho kdo prožil něco takového? Bylo bolestné a dechberoucí číst jeho příběh. Nikdo by neměl něco takového prožívat, člověku se to zdá až neskutečné a přece se to dělo. Dojemný příběh plný naděje. Hvězdičku dolu jen protože bych si přála aby byla kniha obsáhlejší. Děkuji Eddie za naději.

31.01.2022 4 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

V rámci žánru se mi kniha opravdu líbila. Člověk nemůže očekávat, že nenarazí na klišé nebo neodhadne co se bude dít. Kniha je skvělá jako odpočinek a náhlednutí do světa umělécké školy. Postavy jsou prostě skvělé ( hlavně Alec) člověk se pobaví a docela si je oblíbí. Ráda si přečtu další díl.

20.01.2022 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Další skvělá kniha autorky. Musím přiznat, že kudy ke hvězdám se mi líbila přeci jen o trochu víc. Kniha byla opět velice čtivá a znovu se nevyhla některým vážnějším tématům ale zároveň to bylo pohodové čtení na letní dny. Možná jsem čekala trochu víc toho surfování ale v Peci to taky nebylo špatné. Dejte autorce šanci, je skvělá.

10.08.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

4,5*/5* přečteno v rekordním čase. Byla to zábavná, čtivá a hlavně moc milá kniha. Po přečtení mam chuť jít na tůru, chtěla bych znát víc souhvězdí než jenom velký vůz a taky bych ráda zašla k vodopádům. V knize jsou i těžké témata a obraz toho, že každý se s problémem vyrovnává jinak. Hlavní postavy si oblíbíte a přenesete se s nima do krásne přírody. Skvělá kniha.

24.07.2021 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Přesně takovou knihu jsem hledala, knihu u které si odpočinu, která mě pobaví, knihu u které se budu rozčilovat a taky červenat. Spousta odkazů na filmy a písničky, to byl jen báječný bonus. Všem romantickým duším, které si chtějí u knihy odpočinout a pobavit se, vřele doporučuji.

25.06.2021 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Já vám nějak nevím co si s touto knihou počít. Ten příběh se mi opravdu líbil. Město knih a s tím spoustu mýtických bytostí. Měla jsem ale s knihou jiný problém a to čtivost, nemohla jsem se začíst i když mě zajímalo co bude dál a těšila jsem se na čtení. Možná mi nesedl styl autora, možná až příliš popisů. Zkrátka příběh ano, styl psaní ne.

16.06.2021 3 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Krásná kniha. Byla krátká a přesto mi mnoho dala. Kéž by byl každý jako hlavní hrdinka a viděl vždy světlo na konci temnoty.. viděl krásu.

05.01.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tak jako každá kniha autorky i tato si mě získala. Nedokážu si představit prožívat to co hlavní hrdinky a přesto jsem to s nimi prožívala. Silný příběh rodiny, matky, dcery a lásky. Nebyla tak skvělá jako jiné knížky od Colleen ale za přečtení stála.

28.12.2020 4 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Tuhle sérii můžu, je čím dál lepší. U dalšího dobrodružství Attikuse jsem se náramně bavila, dokonce jsem se musela smát nahlas. V této knížce rozhodně nezažijete nudu a poznáté mnohé bytosti. Tak hurá do ní.

07.07.2020 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

4,5*/5* jen protože jsem nedávno četla knihu, která mě zasáhla o něco víc. Tato kniha byla krásná a čtivá, přečetla jsem ji za jeden den. Byla plná lásky, síly a odhodlání a možná i trochu zlosti a malicherností.. ale takovej už život je, no ne? Spolu s Doris jsem putovala Francií, Amerikou i Švédskem a i když to nebylo kolikrát příjemné putování, já si ho užila. Moc doporučuji!

30.04.2020 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další úžasný díl, který toho hodně vysvětlil. Pokaždé mám pocit jak když se mi nad hlavou rozsvítí žárovka. Nevadilo mi ani trochu drsnější prostředí. Nejvíc jsem byla nadšená z dalších nových věcí jako mandragory, upíři.. zkrátka mě tenhle svět nepřestává překvapovat a těšit :) Nové postavy jsem si ihned oblíbila a teď mám starost co přijde dál, takže hurá na další díl!

12.04.2020 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Ani se mi nechce věřit, že to končí. Čekala jsem na ten poslední díl a říkala si páni jestli bude tak dobrý jako ty dva předtím, zvládnu vůbec Městečko Pines opustit? A on tak dobrý byl. Byl plný akce a napětí, strachu a rozuzlení. Stalo se tam toho tolik a ten konec byl pro mne tak nečekaný. Teď už jen doufat, že se třeba jednou dočkáme dalšího dílu.

28.02.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Myslím že jsem se zamilovala ... do příběhu, do Sama, do Jesseho a do Emmy. Od začátku jsem doufala že si vybere tak jak si vybrala ale tak nějak jsem chápala že k tomu rozhodnutí musí sama a postupně dospět. Líbilo se mi jak byl popsán vývoj hlavní postavy .. Líbilo se mi, že tam hrálo roli knihkupectví. Celkově to bylo velice zajímavé téma a krásný romantický příběh. Promyšlený a povedený. Pokud máte rádi opravdovou romantiku a lásku tak ji zkuste a najděte si tam svého favorita :)

16.11.2019 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nečekala jsem to ... vážně ne. Tentokrát jsem si říkala, že mě tak nedostane protože je to jedna z prvních knih od Colleen. Spletla jsem se! Dostala mě.
Kniha byla plná zvratů, těch očekávaných i těch neočekávaných. Bylo tam spoustu emocí, špatných věcí ale i těch dobrých. Přátelství, rodina, láska ... vše v knize najdete a konec vás jistě šokuje. Možná se něco zdálo přehnané ale možná to právě takové je. Děkuji Colleen, znovu.

11.08.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Ach Alice ze začátku jsi mi dávala dost zabrat svou naivitou a tím že si sakra nemohla pochopit že je rok 2008 ale nakonec jsi mě neodradila a pohltila jsi mě!
Kniha byla mojí prvotinou od této autorky. Moc jsem nevěděla do čeho jdu a nakonec jsem opravdu mile překvapená. Kniha je plná vážných témat. Spisovatelka vše odkrýva pomalu ale na správných místech a ten konec byl rozhodně to nejlepší. Ano kniha se mi líbila ale za pomalejší začátek a to že mi občas hlavní hrdinka lezla na nervy musím jednu hvězdu ubrat. Knihu si ale určitě přečtěte!

25.06.2019 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Na začátku trochu negativ.. některé časti mi nesedli.. možná je to spíš mnou protože ta politika a válka na mě byla občas moc a já musela dávat pauzu. To ale nemění nic na tom že celá tahle série je skvělá. Úžasný nápad, spoustu historie, sci-fi, konec světa.. a třetí díl dal všemu smysl! Milovala sem Toňu to jaká je - lidská! A milovala jsem i Luciuse a dokonce i krále Francie. Tahle série mi bude hodně chybět a určitě se k ní někdy vrátím.

28.05.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Každá její kniha má nějaké poselství. V tomto případě tomu není jinak a já knihu přečetla jedním dechem a opět jsem se smála, brečela a vůbec prožívala všechny emoce. Nicméně mi trochu vadila hlavní postava.. možná mi přes to všechno přišla tak nevyspělá. Kniha byla skvělá ale Námi to končí u mě stále vede.

07.05.2019 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Nějak se nemůžu rozdnout jak to s knihou vlastně mám. Začátek mě bavil, to jak hlavní hrdina zjišťoval co se děje, to jak na sebe vše co dělal a co se dělo ve světě navazovalo. Normálně mi dělá problém když v knize chybí přímá řeč ale tady mi to nevadilo. No a pak přišla část ve Vigu.. a já se bála a byla jsem znechucená tím vším co se dělo a co tam bylo popsáno... nejsem stvořená pro tenhle typ postapa. Nicméně jako celek byla kniha čtivá, hrdina byl sympaťák a děj se posouval. Takže nakonec se na ten další díl těším a snad bude i míň drastický.

01.05.2019 4 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Hledala jsem nějaký oddech a nakonec jsem zjistila že nad knihou naopak dost přemýšlím. Zajímavé téma... protože koho by nezajímalo kam se vše ztrácí? Jediné co mi vadilo bylo to přeskakování dvou dějových linií. Když mě zajímala jedna přišla druhá ... nevím tady mi to lezlo na nervy ..

28.10.2018 3 z 5

Ztracené vzpomínky Ztracené vzpomínky Lin Rina

Kniha by šla určitě zkrátit ale mě to zkrátka bavilo tak jak to bylo. Líbilo se mi, že hlavní hrdinové žijí normální život a do toho se míchá trochu těch scifi prvků. Hlavní hrdinka mě bavila moc, byla to obyčejná holka, které se dělo několik zvláštních věcí. Samotná zápletka byla zajímavá a gradovala. Byl tam fajn humor, nějaká ta akce a přišlo i na lásku. Pár věcí mi vadilo. Zejména ta rodinná linka, která šla do ústraní a díky tomu mi to přišlo méně opravdové. Některé postavy jsem cestou úplně ztatila a ta káva už mi lezla na nervy. Jinak ale skvělá kniha se skvělou scifi zápletkou.

22.04.2024 4 z 5