Cesta ze ztracena

Cesta ze ztracena https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4012/mid_cesta-ze-ztracena-eSc-4012.jpg 4 215 45

Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů.... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , BB art

Place called here , 2006

SSTknihy
SSTknihy
13.04.2023 3 z 5

Asi bych tenhle román neoznačila jako "senzační", ale líbil se mi. Hlavně ten originální nápad. Už jsem u autorky zvyklá, že jistý druh mystiky se v příběhu objeví téměř vždy a mám to ráda. Tady se k tomu přidává i špetka detektivního pátrání, takže o napětí není nouzi. Pěkné, pohodové čtení, na které jsem u autorky zvyklá.

bupilla
bupilla
23.04.2022 5 z 5

Toto je zatiaľ moja druhá kniha od autorky, ktorú som čítala (prvá bola Vzpomínky na zítřek) a zase som veľmi milo prekvapená.
Obidve knihy boli pre niečím výnimočným - štýlom rozprávania, stavbou príbehu, jemným nádychom mystiky.
Tento príbeh má hĺbku, zaujímavé postavy, presah aj príjemnú dávku kúzla.
Pekne vystavaný fantazijný svet, v ktorom sa odohráva časť príbehu.
Veľa podnetov k zamysleniu - o stratách aj o nachádzaní, o spoločnosti, o hodnotách aj o obsesiách.
A číta sa to ľahučko.
P.S. neprekvapilo by ma, keby Vánoční prasátko od Rowlingovej bolo inšpirované touto knihou. :)

LisaBella
LisaBella
23.05.2021 2 z 5

Také se vám někdy stane, že jste před lety četli nějakou knihu a pak se k ní vrátili... a ona to vlastně nebyla kniha z vašich vzpomínek? Tak tohle je ta moje. Tedy jedna z nich. Četla jsem ji před lety, byla dokonalá. Sandy se ocitne v místě, kde končí vše, co se někdy ztratí (tužka, levá ponožka, CD, někomu půjčená kniha....). Je to naprosto skvělý nápad. Líbila se mi myšlenka, že skutečně existuje místo, kde končí ztracené věci. Je to milé a pronikavé čtení. Tedy taková byla moje vzpomínka. Když jsem se ke knize vrátila cca po deseti letech, byla to hrůza. Trochu mělké vyprávění, které v podstatě nijak negradovalo, prostě se jen odehrávalo něco, co nebylo zajímavé ... a konec?
Něco vám povím - někdy je prostě vzpomínka lepší než skutečnost a jsou knihy, které jsou k jedinému přečtení a měly by mít na obálce upozornění.

retrivr
retrivr
10.05.2021 5 z 5

Nezklamala. Opětně zajímavé téma a velice čtivě napsané.

cori
cori
17.02.2021 3 z 5

Původně jsem si myslela, že se jedná o detektivku, ale po pár stránkách jsem zjistila, že se jedná o fantasy příběh o dívce, která hledala tak dlouho ztracené věci a lidi, až se sama ztratila. Autorka knihu psala pro příbuzné a přátele zmizelých lidí, aby měli naději, že žijí v jiném harmonickém světě v jiné dimenzi (podobně jako útěcha nebíčkem pro pozůstalé). Dějová linka s psychicky nemocnou Sandy mě moc nezaujala, zajímavější bylo pátrání Jacka po bratrovi. Vůbec jsem nepochopila, proč se jako jediná ze ztracena vrátila.

Nikychlupova
Nikychlupova
23.09.2020 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Poutavá od začátku do konce. Precizně propracovaná. Nic mi v ni nechybělo , můžu jen doporučit.

Magrata15
Magrata15
21.08.2020 5 z 5

Knihy C. Ahern se mi prostě líbí. Každá z nich má v sobě lehký nádech mystična.
A tak je to i v této knize.
Sandy provozuje agenturu na hledání pohřešovaných lidí. Nakonec se sama ztratí a objeví se v místě, nebo zemi, kde končí všichni ztracení lidé a věci.
Velmi napínavé čtení.

Kekik
Kekik
02.08.2020 3 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem od autorky četla. A až téměř do poloviny jsem si byla jistá, že již další číst nebudu. Nelákala mě ani velmi oceňovaná a zfilmovaná kniha S láskou, Rosie. Ovšem pak se kniha rozjela a příběh mě zaujal. Takže se nakonec tedy po dalších knihách přeci jen v budoucnu porozhlédnu.

Jedná se o fantasy příběh s velmi zajímavou myšlenkou. Kam se ztrácejí všechny ztracené věci? Líbil se mi svět, který autorka vytvořila.
Bohužel konec je uspěchaný. Oproti celému příběhu, který se občas táhl, je konec rychlý.

petra3597
petra3597
22.07.2020 2 z 5

Řekla bych,že jedna z nejvíce "zmatených" knih autorky. Četla jsem již dávno,ale v živé paměti mám,jak jsem byla zmatená z časových skoků a to "fantastično" mne osobně spíše unavuje. Tento titul zkrátka nepatří k těm úplně oddechovým, nicméně přečtení nelituji ????

Charmedka
Charmedka
20.06.2020 5 z 5

Sandy pracuje u policie, k práci se dostala především pro to, aby pomáhala hledat pohřešované lidi. Už od mala nedokáže přijmout, že se ztrací věci, byť jen maličkost, až už jde o ponožky, nebo něco podobného. Nesnese, když neví, kam se věc, či osoba poděly.

Když se má sejít s Jackem Ruttlem, aby mu pomohla najít ztraceného bratra, najednou se sama ocitá někde, odkud neví jak se dostat domu. Ocitá se ztracená neznámo kde. Ač tomu zprvu nemůže uvěřit, ocitá se na místě ztracených věcí a lidí. Ale existuje nějaká cesta ze ztracena?

Kniha patří k oddechovému čtení, kde nemusíte moc přemýšlet nad dějem, ideální na dovolenkové čtení. Začátek je lehce zdlouhavý, ale pak se kniha stává zajímavou.

nicolettkaa
nicolettkaa
06.10.2019 3 z 5

!!!KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Knížka má zajímavé téma a je čtivě napsaná. Ovšem nedostala jsem odpověď na spoustu otázek. Kam se ty ztracené věci dostávají? Jak se tam ocitnou? Jak je možné se dostat zpět? Proč se nevrátili ostatní? Jak Sandy vysvětli ostatním, kde byla? Pochopí to někdo? Budou ji brát vážně? Neskončí v psychiatrické léčebně? Jsou v té "ztracené zemi" i moje ponožky?
Kdyby mi někdo dokázal odpovědět, napište mi zprávu :D

kikikrat
kikikrat
28.10.2018 3 z 5

Hledala jsem nějaký oddech a nakonec jsem zjistila že nad knihou naopak dost přemýšlím. Zajímavé téma... protože koho by nezajímalo kam se vše ztrácí? Jediné co mi vadilo bylo to přeskakování dvou dějových linií. Když mě zajímala jedna přišla druhá ... nevím tady mi to lezlo na nervy ..

nedpet
nedpet
11.10.2018 1 z 5

Knihu jsem nedočetla, ztráta času.

brijana
brijana
17.02.2018 3 z 5

Kniha, která neurazila, ale ani nenadchla. Ale příběh byl zajímavý, nutilo mě to číst dál.

MT23
MT23
25.01.2018 4 z 5

Fajn kniha, zajímavý příběh..

Terry.89
Terry.89
06.01.2018 4 z 5

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to typický román pro ženy/dívky, tedy slaďárna. :) ale zdání klame, abych byla zcela upřímná, nevím přesně, kam bych tuto knihu zařadila. V příběhu se totíž objevují celkem výrazné prvky žánru fantasy. Kniha je psána trošku zvláštním stylem, přesto se čte celkem dobře a určitě potěší jak čtenářky Cecelia Ahern, tak milovnice romantických knih.

Artep25
Artep25
09.12.2017 2 z 5

Jak se mi předešlé knihy líbily ,tak tato mně vůbec nezaujala a nedočetla jsem to .Nudila jsem se .

Adelaide777
Adelaide777
20.10.2017 1 z 5

Popis knihy mě velice zaujal a i začátek vypadal velice slibně. Ale čím víc jsem se dostávala do děje, tím více jsem se do toho zamotávala a i samotná hlavní hrdinka Sandy Shorttová mi začínala lézt na nervy.
Knihu jsem nakonec dočetla, ale musela jsem se hodně přemáhat.
Dávám jednu hvězdičku a to jen za dobrý začátek.

Eclaire
Eclaire
05.10.2017 3 z 5

Milá kniha, která neurazí. Některé pasáže by si zasloužily více rozpracovat, jiné se nekonečně vlečou. Jako oddechovka plní funkci skvěle.

misicenka

2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  82%Dokonalá

Kniha Cesta ze ztracena je v